پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۱:۰۶
کد مطلب: 61184
۲

ویکی پدیا فیلتر شد

ویکی پدیا در پاکستان فیلتر شد
ویکی پدیا فیلتر شد
اداره ارتباطات پاکستان(PTA) پس از آنکه تشخیص داد محتوای ویکی پدیا بی احترامی به شعائر مذهبی است، دسترسی به این وب سایت را به مدت ۴۸ ساعت کند و پس از آن مسدود کرد.

یک سخنگوی PTA به خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد این آژانس دولتی دایره المعارف آنلاین را برای ناتوانی در حذف محتوای مذکور طی دو روز قبل مسدود کرده است.

اداره ارتباطات در یکم فوریه ۲۰۲۳ میلادی اعلام کرد با دستور دادگاه با وب سایت تماس برقرار کرده تا محتوای کفرآمیز را در وب سایت حذف کند.
پس از آنکه ویکی پدیا از دستور پیروی نکرد مقامات تهدید کردند در صورت عدم همخوانی با درخواست قانونی، دسترسی به وب سایت را به مدت ۲ روز محدود و سیس آن را به طور کامل مسدود می کنند. این آژانس به طور رسمی فهرست محتواهای ویکی پدیا که خواستار عدم نمایش برای مردم پاکستان است را اعلام نکرده است.

تک کرانچ در گزارشی در این زمینه نوشته، پاکستان از مدتی قبل سعی دارد بر محتوای پلتفرم های دیجیتال مختلف کنترل بیشتری داشته باشد.
PTA در سال ۲۰۲۰ میلادی به طور موقت تیک تاک را به دلیل محتوای «غیر اخلاقی و نامناسب» مسدود کرد . پس از آن اپ چینی تعهد داد تا کلیپ های نمایشی را با توجه به هنجارهای اجتماعی و قوانین این کشور بازبینی کند.
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.