يکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ - 24 Sep 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۶
کد مطلب: 61443
۰

توانمندسازی جوامع محلی برای افزایش سطح تاب‌آوری

توانمندسازی جوامع محلی برای افزایش سطح تاب‌آوری
آموزش دیپلماسی بشردوستانه به دولت‌ها و مردم و توانمندسازی جوامع محلی برای افزایش سطح تاب‌آوری
معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه این جمعیت با حضور در مقر فدراسیون جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در شهر ژنو سوئیس در این نشست 2 روزه شرکت و در مباحث مطرح شده دخالت و مشارکت کرد.
بهنام سعیدی در روز پنجشنبه 11 اسفند 1401 در اولین روز از این نشست گفت: اصل مدافعه‌گری در حقوق بشردوستانه در کنار مذاکره موثر، ارتباطات همه جانبه و اتکا به توافقات رسمی می‌تواند شبکه بشردوستی فدراسیون را به اهداف در نظرگرفته شده برساند.
وی در نوبت سخنرانی خود در این نشست گفت: همکاری و هماهنگی جمعی و مشترک برای تامین نیازهای فوری نیازمندان متاثر از سوانح طبیعی و انسانی در سراسر دنیا، همکاری بیشتر برای تقویت ظرفیت‌های عملیاتی در مسیرهای مهاجرت با تاکید بر افزایش نقش و سطح اختیارات جمعیت‌های ملی، الزاماتی است که می‌تواند رسیدن به اهداف بشردوستانه را تسریع کند.
سعیدی در روز اول و دوم این نشست بر تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران و چند کشور دیگر تاکید کرد و این مشکل را مسدود کننده راه جمعیت‌های ملی این کشورها در اقدامات بشردوستانه دانست و گفت: تحریم‌های غرب علیه کشور ما، تاثیرات منفی گسترده‌ای بر فعالیت‌های بشردوستانه هلال احمر ایران گذاشته‌است. ما همچنان بر ایجاد سازوکاری برای کاهش آثار نامطلوب تحریم‌ها بر اقدامات بشردوستانه هلال احمر کشورمان پافشاری می‌کنیم و از همکاری ارکان نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ان مسیر قدردانی می‌کنیم.
وی تاکید کرد: تشکیل یک شبکه دیپلماسی بشردوستانه فعال، ابزار قدرتمندی برای تعامل موثر و سازنده با سایر کنشگران بین‌المللی است و در نهایت می‌تواند به جمعیت‌های ملی در ارائه هرچه بهتر و گسترده‌تر خدمات بشردوستانه کمک کند.
 
مرجع : خبرگزاری برنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "