پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۱ / ۲۱:۴۲
کد مطلب: 60872
۱
۱
تخریب شخصیت همسر با زدن این حرف ها

با شنیدن این حرف ها مردان روانی می شوند

سرکوفت زدن به همسر
با شنیدن این حرف ها مردان روانی می شوند
جمله‌هایی که مردان از شنیدن‌شان بیزارند

خودم می توانم، کمک لازم ندارم
اگر تا بحال به همسرتان که قصد کمک کردن به شما را دارد این جمله را گفته اید دیگر آن را تکرار نکنید. بیان این جمله این حس را به همسرتان القا می کند که او توانای انجام کاری را ندارد و نقش حمایتی از بین می برد . بنابراین و او را دیوانه می کند.

مادرم گفت که این کار را انجام می‌دهی!
اگر شما این جمله را بیان کنید ذهنیت همسر شما درباره‌تان تغییر می‌کند و او شما را فردی می‌بیند که تمام مسائل خصوصی زندگی مشترک خود را با دیگران قسمت کرده است، از آن پس هر چه از دیگران بشنود را به شما نسبت خواهد داد.

همچنین او شما را فرد دهن بینی تلقی می‌کند که صحبت دیگران بیشتر برایش ارزش دارد. اگر می‌خواهید ذهنیت همسرتان تغییر نکند به جای بیان این جمله از طرف همسرتان این مساله را از طرف خودتان مطرح کنید.

از دستت خسته شدم!
اگر می‌خواهید زندگی مشترکتان را به سوی طلاق عاطفی پیش ببرید و همسرتان را تا مرز جنون برسانید، این جملات را که آثار مخربی دارند و فقط موجب تیرگی روابط و سردی فضای بین شما می‌شوند را تکرار کنید در غیر این صورت هیچ گاه جملاتی مانند:"دیگر از دست تو و فرزندانت عاصی شده‌ام. ای کاش به تو و خانواده ات بله نمی گفتم. از دست کارهای تکراری و روزمرگی زندگی‌ام به ستوه آمده ام. این، آن زندگی‌ای که من می‌خواستم نبود." را تکرار نکنید.

به چی فکر می‌کنی؟!
آقایان برخلاف خانمها که خیلی کنجکاو هستند و دوست دارند از تمام افکار و احساسات، علایق، عقاید، گمان‌ها و اشارات همسرشان سر در بیاورند، این کار را دوست ندارند و سکوت، آنها را بیشتر راضی نگه می‌دارد پس هنگام استراحت و یا مطالعه کردن و تماشای تلویزیون و... همسرتان با طرح یک پرسش بی‌ربط، رشته افکارش را از هم پاره نکنید زیرا این کار شما موجب برهم زدن آرامش او می‌شود و او را بسیار عصبانی می‌سازد و هیچ گاه شما به پاسخ و خواسته خود نخواهید رسید.

پس بهتر است برای او و زمان استراحش احترام بگذارید و هنگام آمدن او به خانه اجازه دهیم همسرمان استراحت داشته باشد و سوالاتمان را هنگامی مطرح کنیم که او با ما صحبت می‌کند و از کنار هم بودن لذت می‌بریم.

مَــرد باش!
اگر شما هم به کنایه یا نیش زبان یا حتی بدون هر قصد و غرضی این جمله را به همسرتان بگویید و مردانگی او را زیر سوال ببرید باید بدانید او را از خود دور ساخته اید زیرا هیچ چیز به اندازه زیر سوال بردن مردانگی آقایان دردآور نیست و هیچ شیوه‌ای برای سنجش دیانت و مردانگی همسرمان وجود ندارد.

همیشه این کارو می‌کنی
اگر از انجام دادن یکی از کارهای همسرتان دلخورید به او نگویید تو همیشه همین جوری هستی.صریح باشید و از کلی گویی پرهیز کنید تا یک زندگی سالم و موفق داشته باشید.برای تغییر یک رفتار سعی کنید، مورد به مورد و مرحله به مرحله با جزیی نگری پیش بروید تا حرف های کلی شما روان همسرتان را به هم نریزد.


پولم تمام شده
یکی از موضوعاتی که موجب بحث و دعوا بین زوجین می شود بی‌موقع مطرح کردن دریافت پول و پی درپی بودن آن است. بدترین زمان برای درخواست پول برای مخارج خانه از همسر زمان رفتن و خارج شدن از خانه است که به شدیدترین درگیری‌ها می‌انجامد. بنابراین لازم است: برای دریافت مخارج خانه به زمان و نحوه دریافت وجه نقد مورد نظرتان توجه کنید. هزینه ماهانه خانواده و خرجی روزانه تان را محاسبه کنید. ماهی یک بار کل هزینه‌های جاری را محاسبه و زمان دریافت خرجی خانه را مشخص کنید. برای مدیریت خرج خانه حتما یک برنامه ریزی دقیق انجام دهید. پاساژگردی یا خرید را کنار بگذارید و به عنوان تفریح بدان ننگرید.


شوهر دوستم این کارو انجام نمی دهد؟
یکی از رفتارهای ناپسندی که در بین خانم‌ها وجود دارد و مردان از آن متنفرند، مقایسه کردن همسرشان با دیگر مردان فامیل و دوست و آشناها است. مقایسه بی‌دلیل و غیرعقلانی همسرتان با هر مرد دیگری جز خراب کردن روان همسرتان نتیجه‌ای در برندارد زیرا شرایط زندگی و خلق و خوی همسر هر کسی کاملا با شرایط واقعی زندگی شما متفاوت است. بنابراین بهتر است دست از مقایسه کردن و سرکوفت زدن بردارید تا زندگی آرامی درپیش داشته باشید.

کی می‌خوای کارتو عوض کنی؟
برخی از خانم‌ها به دلیل انتظار بیش از حد دائما به همسرشان می‌گویند کی کارت رو عوض می‌کنی؟ اما این دسته از خانم‌ها باید بدانند به کار و شغل خویش علاقمند است و شخصیت خود را در جایگاه اجتماعی و کار خویش جست وجو می کند پس اگر دائما غر بزنید که شغلت را عوض کن، زندگی خود را بر هم می‌ریزید و موجب به هم ریختن روان همسرتان خواهید شد.


تو هم عین بابات یا خانواده ات هستی
هیچ گاه این جمله را به کار نبرید و اگر همسرتان مناسبت‌ها را فراموش می‌کند یا نامرتب است این موضوع مربوط به خود اوست و لزومی ندارد که پای خانواده‌اش به آن باز شود. اگر منصف باشید می‌فهمید که خانواده خودتان نیز مشکلاتی را دارد پس با به کار بردن این جمله که به نقطه ضعف خانواده همسرتان اشاره دارد، او را تحقیر نکنید و ذهنش را متشنج نسازید.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

محمود ایمانی
Iran, Islamic Republic of
سلام.
لطفا بفرمائید که مقصود از :" همسر خیانتکار نه به دلیل وجود مشکل در رابطه زناشویی، که صرفاً به دلیل وسواس عملی دست به خیانت می‌زند. " چیست؟
سپاسگزارم.
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.