پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ / ۱۷:۳۷
کد مطلب: 42714
۱

آموزش جذب مردان با حرف زدن درست!

آموزش جذب مردان با حرف زدن درست!
میگنا: خودتان بهتر می‌‌دانید که زن ومرد با هم تفاوت دارند و هیچ گاه نباید توقع داشته باشید رفتار و عکس‌العمل‌های خانم‌ها و آقایان مثل هم باشد؛ البته باید گفت همین تفاوت‌ها هم هست که این دو را برای هم جذاب می‌کند. برای داشتن یک رابطه عاشقانه باید از خودتان بیرون بیایید و هوشمندانه متوجه تفاوت‌ها باشید و بیاموزید که چگونه رفتار کنید. قرار نیست همان‌گونه که با خواهرتان صحبت می‌کنید با شوهرتان نیز حرف بزنید؛ خواهر شما هم‌جنس خودتان است و در نتیجه ساختار مغزی‌‌ او شبیه شماست پس به راحتی حرکات و رفتارهایتان را درك می‌کند اما برای همسرتان بسیاری از حرف‌ها و رفتارها گنگ و مبهم است.
 

 وقتی مردها بهتر ارتباط برقرار می‌کنند

مردها هنگامي بهتر ارتباط برقرار مي‌كنند كه بتوانند روي مكالمه خود با شما تمركز كنند. در واقع آنها هنگامي احساس عملكرد بهتري دارند كه از قبل حدود مكالمه را بشناسند و اطلاعات كافي را در دست داشته باشند. به اين ترتيب، احساس مي‌كنند روي هر مورد رفتاري كنترل كافي دارند. به همين دليل نيازمندند هنگام صحبت و گفت‌وگو با شما تمركز كافي داشته باشند. آنان دوست دارند، بدانند هدف از اين صحبت چيست و اينكه از آن چه مي‌خواهيد. اين باعث مي‌شود هنگامي كه با شما صحبت مي‌كنند، بدانند چه كار مي‌كنند.
 

وقتی به همسرتان احساس عدم امنیت می‌دهید

درخواست‌هاي ما زن‌ها  در بسیاری موارد واضح نبوده و حتی می‌توان گفت گنگ و مبهم هم هستند. به عنوان مثال مي‌گوييم: بيا با هم درباره خانواده​ات حرف بزنیم / علی، فكر مي‌كنم ما بايد راجع به رابطه‌مان صحبت كنيم/ بيا كمك كن، ببينم در مورد شغلم بايد چه كار كنم.چنين در خواست‌هايي بسيار گنگ و مبهم هستند و حالت‌هاي متفاوتي را مي‌توان براي مفهوم آنها در نظر گرفت. اين درخواست، هيچ جهت خاصي را به همسر شما ارائه نمي‌دهد، اين حالت مردها را معذب مي‌كند. گويي كه بايد حتما آنچه را كه از آنها مي‌خواهيد (و نمي‌دانند چيست) به شما بدهند و بايد هم درك كنند خواسته واقعي شما چيست و آن را نيز برآورده كنند! در اينگونه موارد، مرد احساس مي‌كند، روي هيچ موردي كنترل ندارد و احساس اجبار و فشار مي‌كند اما قوانين بازي را هم نمي‌داند و اين برايش ناامني و عدم اطمينان به وجود مي‌آورد؛ اما زن‌ها اين مشكل را ندارند.

وقتی زن‌ها بهتر ارتباط برقرار می‌کنند

زن‌ها «فرايندمدار» هستند و بايد حتما به نتيجه‌اي برسند و اصلا ناراحت نمي‌شوند اگر ندانند راجع به چه موضوعي مي‌خواهند صحبت كنند يا كه هدف از صحبت چيست.  دو زن مي‌توانند به راحتي بنشينند و بگويند: «بيا با هم حرف بزنيم». آنها از فرايند ابراز كردن خودشان لذت مي‌برند اما از نظر بسياري از مردها، اين فقدان ساختار، بسيار نگران‌كننده و آزاردهنده است.

مردها چطور واکنش نشان می‌‌دهند

ممكن است همسرتان علاقه‌اي به تعقيب اين نوع گفت‌وگوها از خود نشان ندهد؛ ممكن است در مقابل صحبت كردن با شما، از خود مقاومت نشان دهد؛ ممكن است در تلاش براي منصرف كردن شما از ادامه مكالمه، با شما مشاجره كند؛حتی اين امكان وجود دارد كه صحبت كردن با شما را مرتبا به تعويق بيندازد، البته گاهی اوقات هم ممكن است چنين فكر كند كه «حواس پرت» هستيد و نمي‌دانيد چه مي‌خواهيد بگوييد و زياد جدي به صحبت‌هايتان گوش ندهد.

مردها از شکایت متنفر هستند

کلماتی مثل «تو» و «چرا» مردها را وارد وضعیت تدافعی می‌کند. مردها طبیعتا اهل رقابت هستند بنابراین ممکن است وقتی احساس چالش کنند با شما مبارزه کنند. بهتر است شکوه‌ها را به درخواست تبدیل کنید. سعی کنید با «دوستت دارم وقتی که ...» یا «خیلی خوشحال می‌شوم وقتی که ...» شروع کنید . همین کار به تنهایی باعث می‌شود او به حرف شما گوش کند.

راه‌هایی برای گذشتن از بن‌بست

راه حل 1

هنگامي كه مي‌خواهيد با نامزد يا همسر خود به صحبت بنشينيد، به او «خط» بدهيد و بگوييد مي‌خواهيد راجع به چه موضوعي با او هم‌صحبت كنيد، به چه نتيجه‌اي برسيد و اينكه چه انتظاري از او داريد. به عنوان نمونه:

«عزیزم، بيا امشب كمي با هم صحبت كنيم.از هفته پيش كه مادرت به ديدن ما آمد، اصلا با هم صحبت نكرديم. چرا به من نمي‌گي نظرت راجع به آمدن مادرت چي بود؟ بعد من هم نظرم را بهت مي‌گم. با اين كار يك‌بار ديگه كه به ديدن‌مان بياد، مي‌تونيم رفتار بهتري داشته باشيم.»

«علی، مي‌خوام راجع به رابطه خودمان باهات صحبت كنم. 6 ماهه كه ما نامزد شديم و فكر مي‌كنم وقتش رسيده كه نكات قوت و ضعف رابطه‌مان را ارزيابي كنيم. فكر مي‌كنم از اين راه مي‌توانم، احساس امنيت بيشتري داشته باشم و بفهمم كه در كدام يك از زمينه‌ها نياز به تلاش بيشتري داريم.»

«محمد، مي‌خوام به من كمك كني، بفهمم چطوري مي‌تونم با رئيسم كنار بيام.اين اواخر خيلي اضافه كاري كردم. يواش يواش از اين كار خسته شدم. نمي‌دونم چطوري اين موضوع را با او در ميون بذارم. فكر كردم اگه نظر مرد ديگه‌اي را هم بدونم، مي تونم تصميم بهتر و عاقلانه‌تري بگيرم »
 

راه حل 2

از شوهر خود بپرسيد؛ چرا که سؤال كردن از همسرتان به مكالمه شكل داده و به او كمك مي‌كند، تا ساختار واضحي را براي آن در ذهن خود ترسيم كند. هرچه پرسش‌هاي شما خصوصي‌تر باشد، بهتر است.

روش اشتباه: «فكر مي‌كنم بايد راجع به رابطه‌مان باهات صحبت كنم.»

در این حالت همسرتان احساس خواهد كرد مي‌خواهيد از او بازجويي كنيد و سپس او را محكوم كنيد.

پس می ترسد و می گوید: «چرا؟ مگه اتفاق خاصي افتاد»؟

روش درست: «فكر مي‌كنم بايد راجع به رابطه‌مون صحبت كنيم. 6 ماهه كه نامزد شديم. فكر مي‌كني نقاط قوت و ضعف رابطه ما چيه؟ دوست داري رابطه‌مون به چه سمتي ادامه پيدا كنه؟»

روش اشتباه: كار چطور پيش رفت؟

نامزد يا همسرتان در مقابل اين سؤال، خلاصه‌ترين پاسخ ممكن را انتخاب مي كند: مانند «بد نبود»

روش درست: «عزيزم، پروژه جديدي كه داري چطور پيش مي‌ره؟ به همون سختي كه فكر مي‌كردي؟»

روش نادرست: «محمد، در رابطه با رئيسم به كمكت احتياج دارم.»

روش درست: « محمد، بارئيسم مشكلي پيدا كردم(مشكل را براي او توضيح دهيد). فكر مي‌كني بايد مقابلش بايستم يا با ارشدم صحبت كنم؟ اگه توجاي من بودي چه كار مي‌كردي؟»

راه حل 3

از خط دادن به او، به عنوان روشي براي مطالبه خواسته‌هاي خود استفاده نكرده و رك و راست صحبت كنيد. يكي از بدترين عادت‌هايي كه زن‌ها دارند، اين است كه در روابط خود با مردها رك و راست نيستند. در پرده ابهام وارد گفت‌وگو شدن و امتحان كردن او، با پرسيدن نظراتش درباره مسائل ديگر، از جمله اين روش‌ها هستند. زن‌ها به اين دليل اينطور صحبت مي‌كنند زيرا نمي‌خواهند ريسك كرده و نظر خودشان را مستقيم بيان كنند. صحبت‌هاي مبهم، نامفهوم و سربسته درباره  علت ناراحتي‌مان، يكي ديگر از اين روش‌هاست.
 
به جاي آنكه رك باشيم و بگوييم از چه موردي ناراحت هستيم؛ ممکن است ده‌ها حرف دیگر بزنیم تمامي اين راهكارها بسيار فريبكارانه بوده و باعث خواهد شد، مردها احساس كنند زن‌ها آنها را بازي مي دهند. اين موضوع بسيار آنها را عصباني مي كند. بیشتر مردها اظهار می‌کنند که از اینکه همسرشان به طور مستقیم نمی‌گوید از چه موردی ناراحت است عصبانی می‌شوند آنها می‌گویند متنفرند از اینکه خانم‌ها «به در مي‌گويند تا ديوار بشنود»؛ آنها می‌گویند با این روش احساس احمق بودن می‌‌کنند زیرا زن‌ها آنقدر آنها را ساده می‌دانند که می‌‌توانند بازی‌شان دهند. با مرد زندگي‌تان رك و راست باشيد. با اين روش، آنها هدف از مكالمه را خواهند فهميد و با احساس امنيت بيشتري با شما صحبت خواهند كرد.
مرجع : مجله زندگی ایده آل
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد