دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ / ۰۹:۰۶
کد مطلب: 10609
۱۱
۱۱۱

انحراف‌ بینی‌ چیست ؟ + عکس

Nasal Septum Deviated
    nasal septum deviated
انحراف‌ تیغه‌ بینی‌
 
انحراف‌ تیغه‌ بینی‌
كج‌ شدگی‌ یا سایر ناهنجاری‌های‌ تیغه‌ بینی‌، دیواره‌ای‌ كه‌ بینی‌ را از وسط‌ به‌ دو قسمت‌ مساوی‌ تقسیم‌ می‌كند. تیغه‌ بینی‌ از دو قسمت‌ غضروفی‌ (نزدیك‌ نوك‌ بینی‌) و استخوانی‌ (نزدیك‌ پیشانی‌) تشكیل‌ شده‌ است‌.  
تصور اکثر افراد از "انحراف تیغۀ بینی" کج بودن ظاهر بینی است حال آنکه از نظر پزشکی انحراف تیغه بینی به کج بودن تیغۀ داخلی بینی اطلاق میشود. این انحراف تیغه بینی معمولا با کجی ظاهری همراه نیست مگر آنکه انحراف شدید و مزمنی در طول سالیان رشد و بلوغ وجود داشته باشد که منجر به کجی ظاهری هم شده باشد .
تیغهٌ بینی که به آن سپتوم بینی هم گفته میشود صفحۀ عمودی نازکی است كه فضای داخلی بینی را به دو حفرۀ مجزای راست و چپ تقسیم می كند. این تیغه ، پشتیبان و ساپورت کنندۀ قسمتهای خارجی بینی بوده و وزن بینی را تحمل میکند. نیمهٌ جلوئی این تیغه غضروفی و نیمهٌ بالایی آن استخوانی است .
تیغه بینی در هر طرف توسط مخاط ( پوست داخلی بینی ) پوشیده میشود . این مخاط عروق تغذیه کنندۀ تیغۀ بینی را در بر دارد. خود غضروف فاقد عروق خونی است و  سلولهای غضروف بینی از موادی که از عروق خونی مخاط تراوش میشود ، تغذیه می کنند .
تیغهٌ بینی نیز مثل سایر اجزای بدن تا پایان بلوغ همچنان رشد می كند و بر ابعادش افزوده می شود . چندین مركز غضروف سازی و استخوان سازی در رشدِ هماهنگ ِتیغه بینی موثرند . بدیهی است اگر به هر دلیلی یكی یا چند تا از این مراكز غضروف سازی یا استخوان سازی كمتر و یا بیشتر از حد معمول رشد كنند ، تیغهٌ بینی ممكن است از خط  وسط منحرف شده و در ناحیه ای به سمت راست یا چپ انحراف پیدا کند . این كجی معمولاً در قسمت داخلی بینی است و تاثیری بر روی شكل ظاهری بینی نمیگذارد   .
وارد آمدن ضربه به بینی تا قبل از کامل شدن بلوغ ، میتواند باعث آسیب دیدن این مراکز غضروف سازی یا استخوان سازی شود . این ضربه ممكن است هنگام تولد نوزاد ، در حین گذر از كانال زایمان به بینی او  وارد شود و یا در طول زندگی اتفاق بیفتد . بسته به شکل و محل کجی تیغۀ بینی ، انحراف  منجر به تنگی و گرفتگی یك یا هر دو مجرای بینی میشود . در انحراف بینی (Septal Deviation) معمولاً کجی تیغه بینی در قسمت داخلی بینی است و تاثیری روی شکل ظاهری بینی نمی گذارد.
تیغه بینی دیواره ای است که که فضای داخل بینی را به دو حفره مجزای راست و چپ تقسیم می کند. قسمت پایینی این تیغه غضروفی و قسمت بالایی آن استخوانی است . تیغه بینی نیز مانند سایر اجزای دستگاه اسکلتی تا پایان بلوغ رشد می‌کند و بزرگتر می‌شود . چندین مرکز غضروف سازی و استخوان سازی در رشد هماهنگ تیغه بینی موثرند . بدیهی است اگر به هر دلیلی یکی یا چندتا از این مراکز غضروف‌سازی یا استخوان‌سازی کمتر و یا بیشتر از حد معمول رشد کنند، تیغه بینی ممکن است از خط وسط منحرف شده و در ناحیه ای به سمت راست یا چپ کج شود .
ضربه به بینی یا شکستگی تیغه میانی بینی نیز می تواند موجب انحراف بینی شود.
در برخی بیماران انحراف بینی باعث گرفتگی یک یا هردو مجرای بینی و در نتیجه بروز مشکل تنفسی می‌شود که به شکل انسداد تنفسی، خرخر شبانه، کاهش حس بویایی، خشکی بینی و خون دماغ بروز می‌کند والبته در دراز مدت می تواند علایم وعوارض دیگری ازجمله سینوزیت، مشکلات گوش و مشکلات ریوی را باعث شود .
تشخیص با معاینه بالینی بینی یا تصویربرداری رادیوگرافی است .

ـ علایم‌ شایع‌:
۱. ترشح‌ بینی‌
۲. كجی‌ واضح‌ بینی‌
۳. انسداد راه‌هوای‌ بینی‌
۴. بدون‌ علامت‌، در اكثر موارد

علائم بیماری انحراف تیغه بینی
اصلی ترین علامت انحراف ، انسداد تنفسی است . با توجه به نقش فیزیولوژیک بینی معلوم میشود که وقتی انحراف تیغه بینی منجر به انسداد بینی شود ، بیمار با مشکلات دیگری نیز روبرو خواهد شد . تنفس دهانی منجر به خشکی گلو به هنگام خواب خواهد شد . این امر به نوبۀ خود باعث میشود که فرد مبتلا به انحراف تیغۀ بینی خواب شبانۀ خوبی نداشته باشد و چون بدن وی شب هنگام استراحت مناسبی نداشته است طبیعتا روز بعد نیز سرحال نخواهد بود . ضمنا خشکی گلو باعث تحریک مزمن گلو و احساس ناخوشایندی در این ناحیه خواهد شد .
انحراف تیغه بینی ممکن است به گونه ای باشد که باعث انسداد مجاری سینوسها شود . در این صورت ترشحات سینوسها در داخل آنها تجمع یافته و احتمال سینوزیت افزایش میابد . پس انحراف تیغه بینی میتواند عامل مساعد کننده ای برای ایجاد و یا تشدید سینوزیت باشد .
انحراف تیغۀ بینی میتواند باعث خرخر ، کاهش حس بویایی و سردرد نیز گردد و با تغییر نحوه گردش هوا در درون بینی باعث خشکی قسمتهایی از درون بینی شود . این خشکی نیز میتواند منجر به خونریزی از بینی شود .

 

ـ علل‌ بیماری:
۱. ضربه‌ به‌ بینی‌
۲. جراحی‌ بینی‌
۳. رشد سریع‌، به‌ خصوص‌ هنگام‌ بلوغ‌

ـ عوامل‌ افزایش‌دهنده‌ خطر:
موارد فهرست‌ شده‌ در بالا

   

تشخیص انحراف تیغه بینی
تشخیص انحراف تیغه بینی با معاینه بالینی است . سی تی اسکن و آندوسکوپی تشخیصی نیز برای تشخیص انحراف و افتراق آن از سایر علل انسداد بینی مثل پوليپ ، بزرگی شاخک و رینیت آلرژیک کمک کننده هستند. ضمنا برای اندازه گیری میزان عبور هوا از بینی و مقاومتهای موجود بر سر راه عبور هوا  تست های مخصوصی وجود دارد .

ـ پیشگیری‌:
از وارد آمدن‌ ضربه‌ به‌ بینی‌ پیشگیری‌ كنید. برای‌ ورزش‌های‌ پر برخورد و دوچرخه‌سواری‌ از كلاه‌های‌ محافظ‌ استفاده‌ كنید. هنگام‌ سوار شدن‌ در اتومبیل‌ كمربند ایمنی‌ خود را ببندید.

ـ عواقب‌ مورد انتظار:
معمولاً با جراحی‌ قابل‌ علاج‌ است‌. اگر علایم‌ برای‌ بیمار مشكل‌زا نباشد معمولاً جراحی‌ ضرورتی‌ ندارد.

ـ عوارض‌ احتمالی‌:
۱. خونریزی‌ مكرر بینی‌
۲. عفونت‌ مكرر بینی‌ یا سینوس‌ها


-
 
- درمان انحراف تیغه بینی
به طور معمول اکثر افراد جامعه درجات خفیفی از انحراف تیغه بینی را دارند اما از آنجائیکه این انحراف خفیف است و مشکلی را برای آنها ایجاد نکرده است نیازی به عمل اصلاحی ندارند. در بچه ها بهتر است که اصلاح انحراف تیغۀ بینی تا پایان سن بلوغ به تعویق بیفتد اما در بزرگسالان اگر شدت انحراف تیغه بینی به حدی باشد كه باعث انسداد تنفسی شده باشد باید آنرا با جراحی اصلاح كنیم. اصلاح انحراف تیغه بینی می تواند به طور مجزا و یا همراه با اعمال جراحی پلاستیك بینی ، پولیپ بینی ، جراحی آندوسکوپی سینوس  و یا كوچك كردن شاخكهای بینی انجام شود .
انحراف بینی درمان دارویی ندارد (البته برای رفع علائم و عوارض بیماری می توان دارو مصرف کرد) . در موارد شدید نیاز به جراحی سپتوپلاستی و اصلاح انحراف می‌باشد .
این‌ وضعیت‌ با مشاهده‌ داخل‌ بینی‌ با استفاد از یك‌ چراغ‌ واسپكولوم‌ بینی‌ تشخیص‌ داده‌ می‌شود.
جراحی‌ برای‌ اصلاح‌ انحراف‌ تیغه‌ بینی‌ (گاهی‌).
روش‌های‌ جراحی‌ عبارتند از:
۱. برداشت‌ زیرمخاطی‌ كه‌ انسداد را كاهش‌ می‌دهد.
۲. رینوپلاستی‌ كه‌ بدشكلی‌ كالبدشناختی‌ بینی‌ را اصلاح‌ می‌كند.
۳. سپتوپلاستی‌ كه‌ انسداد بینی‌ را كاهش‌ داده‌ و نمای‌ آن‌ را بهبود می‌بخشد.

ـ داروها:
برای‌ ناراحتی‌ خفیف‌، استفاده‌ از داروهای‌ بدون‌ نسخه‌ نظیر ضداحتقان‌ها برای‌ كاهش‌ ترشحات‌ بینی‌ ممكن‌ است‌ كافی‌ باشد. آنتی‌بیوتیك‌ها برای‌ مقابله‌ با عفونت‌، در صورت‌ لزوم‌ تجویز می‌شود. هشدار: از مصرف‌ اسپری‌های‌ بینی‌ غیرنسخه‌ای‌ خودداری‌ كنید.
ـ فعالیت‌:
پس از جراحی به تدریج فعالیت های طبیعی خود را از سر گیرید
ـ رژیم غذائی:
رژیم‌ خاصی‌ نیاز نیست‌.
ـ در این‌ شرایط‌ به‌ پزشك‌ خود مراجعه‌ نمائید:
اگر شما یا یكی‌ از اعضای‌ خانواده‌ تان دارای‌ علایم‌ انحراف‌ تیغه‌ بینی‌، به‌ خصوص‌ خونریزی‌ بینی‌ یا عفونت‌های‌ بینی‌ و سینوس‌، بوده‌ و تمایل‌ به‌ اصلاح‌ آن‌ با جراحی‌ داشته‌ باشید.
یک تصویر ام‌آرآی که در آن انحراف مادرزادی تیغه بینی دیده می‌شود.

نکاتی که باید در مورد جراحی تیغه بینی بدانیم
همان روزی که بستری میشوید ، عمل شده و همان روز نیز مرخص خواهید شد.
عمل از طریق سوراخ بینی انجام میشود و برشی روی پوست بینی یا صورت شما  داده نمیشود. بنابراین نیازی به رعایت مراقبتهایی که معمولا در عمل زیبائی بینی رعایت میشوند نیست . یعنی گچ روی بینی و همینطور چسب نخواهیم داشت . روشن است که کبودی ظاهری و تورم نیز نخواهیم داشت. اگر چنانجه برای شما تامپون بینی که همان پانسمان داخلی است گذاشته شود معمولا آنرا پس از دو روز خارج میکنیم. تا سه الی چهار روزی ممکن است ترشحات خونابه ای کمی از بینی شما خارج شود که جای نگرانی نخواهد داشت .
بهتر است بعد از خارج کردن تامپون تا چند روزی از سرم شستشوی بینی برای نرم شدن ترشحات داخل بینی استفاده  و برای پیشگیری از عفونت برای شما آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد که لازم است بعد از عمل آنرا مصرف کنید .

در چه صورت انحراف بینی نیازمند جراحی می‌باشد؟
در چه صورت انحراف بینی نیازمند جراحی می‌باشد؟ اگر انحراف بینی مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد نکند و موجب اختلال در نفس کشیدن وی نشود نیازمند جراحی نیست .
همچنین در صورت ....
انحراف بینی اگر باعث گرفتگی بینی ، سینوزیت های مکرر و تنگی نفس شود .نیازمند جراحی است .
دکترمحمد صوفی زاده در گفت و گو با سلامت نیوز اظهار داشت : اگر انحراف بینی مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد نکند و موجب اختلال در نفس کشیدن وی نشود نیازمند جراحی نیست . همچنین در صورت نیاز به عمل اگر فردی قصد جراحی زیبایی را نیز دارد بهتر است این دو جراحی را همزمان انجام دهد.
این متخصص گوش و حلق و بینی گفت : یکی از نشانه های انحراف بینی ،باز ماندن دهان در هنگام خواب است که در صورت بروز چنین علائمی باید برای جراحی با پزشک متخصص ،مشورت کرد .
وی افزود : از زمان تولد تا سن بلوغ ، مساعد ترین زمانی است که افراد در معرض آسیب های محیطی و ضربه هایی هستند که منجر به انحراف بینی می شود اما بعد از سنین رشد ضربه های بسیار شدید می تواند چنین مشکلی ایجاد کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ممنون از مطلب خوبتونیه سوال داشتم با انجام جراحی انحراف بینی کج بودن بینی هم از بین میره؟
هادی
نه عامو
حسین
من هم انحراف و پلیپ و سینوزیت دارم و دکتر گفته باید عمل کنی. به نظرتون هزینه عمل چقدر میشه؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
700
رضا
Iran, Islamic Republic of
با تشکر لطفا در مورد هزینه ومدت استراحت جراحی انحراف و پولیپ توضیح دهید
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۷۰۰هزار تومن چند روز پیش عمل کردم
Iran, Islamic Republic of
بیشتر500ت نمیشه
Iran, Islamic Republic of
اگربیمه اجتماعی دارید بیمارستان صدررایگان عمل كنید
احمد
Iran, Islamic Republic of
ب منتظرتون کدوم بیمارستان دولتی تو تهران خوبه من پویای دارم باید عمل کنم
A
Iran, Islamic Republic of
دقيقا منم مشكلات شمارو داشتم ، چهارشنبه عمل كردم + زيباي شد ٣ البته مطمئنم كه هم درماني هزينش كمتر ميشه هم اگه بيمه باشيد بيمه يه مقدار قابل توجهيشو ميده بهتون
زهرا
Iran, Islamic Republic of
من تازه عمل كردم هنوز يك ماه هم نشده وفقط عمل سپتو و توربينو پلاستي داشتم يك ميليون و هشتصد مخارجم شد
دکترسیدمحمد هوائی
Iran, Islamic Republic of
عمل کردم راضیم بهترین دكتراصفهان گوش وحلق وبینی وسروگردن
جواد
Iran, Islamic Republic of
سلام پیش کدوم دکتر عمل کردید؟ میشه آدرسشون را بدید
salamati621@gmail.com
Romania
من سه بار پیش دکتر ح ... عمل کردم نه انحرافم درست شد پولیبم برگشت الان هم ظاهرش کجه هم تنفسم و چسبندگی داخلی دارم غضروفم اضافه کرد جاش گود شده چی کار کنم بینیم کجو گنده شده دکترو واسه اسمش انتخاب نکنید خراب کرد ژندگیمو خدا زندگیشو خراب کنه
Iran, Islamic Republic of
شکایت کن ازش
سهیلا
Iran, Islamic Republic of
عزیزم بهت پیشنهاد میکنم بریی پیش دکتر غلامرضا احمدی
پاسداران- گلستان یکم- نبش ک یه ساختمان پزشکانه- ط 2- - بدون وقت قبلی
Romania
اگه در اثر شکستگی کج شده است کج بودنش با عمل انحراف از بین میره
سمیرا
خیلی آموزنده بود
یکتا
من 8 سالمه وانحراف دارم لتفن اسم یک دکنر خوب را بزارید
دکتر سلام...دکتر خوبی هست
Iran, Islamic Republic of
8 ساالته؟ماشالا عامو ماشالا
aliasghar
United States
وای خدا، ما همسن این بودیم تو جوب دراز میکشیدیم، کیف دنیا رو میکردیم. حالا این نگران دماغشه.
خدایا شکر
پلنگ
Germany
فک کنم همون موقع که تو جوب دراز کشیده بودی رفتگر با بیلش زد تو بینیت که به انحراف کشیده شدی
دکتر گلشن
Iran, Islamic Republic of
آفرین برتو که با این سن و سال پیگیر سلامتی خودت هستی و توانایی تحقیق و چاره اندیشی رو داری.خدا حفظت کنه و سلامتی بهت بده.
A
Iran, Islamic Republic of
خوبه كه از الان به فكري ولي بايد بذاري ١٨ سالت تمام بشه ، تا اون مرقع مراقب باش اصلا هيچ ضربه اي بهش نخوره
Iran, Islamic Republic of
واقعا ۸ سالته ایول
لطفا از مشکلات ان در خواب بگوید اطلاعات خوبی بود
Iran, Islamic Republic of
نمیدانم
مریم
Iran, Islamic Republic of
سلام من یکبار عمل کردم اما خیلی سریع انحراف بینیم برگشت. الان موقع خواب خیلی اذیت میشم. به نظر شما دوباره عمل کنم یاتا اخر عمر با این مشکل کنار بیام؟
محمد
Russian Federation
نه
Iran, Islamic Republic of
یه دکتر خوب پیدا کن مشکلت حل میشه
محمود باطنی
Iran, Islamic Republic of
بسیار عالی بود ممنون و متشکرم
موفق باشید
محیا
سلام من عمل زیایی و هم عمل انحراف بینی را در یک روز انجام دادم چند روز باید اسپیلینت روی صورتم باشه ممنون
شهاب
Iran, Islamic Republic of
با تشکر من 27 سالمه انحراف بینی و سینوزیت حاد دارم ترشح پشت حلق دارم صدام همش میگیره مجبورم صدامو صاف کنم لطفا راهنمایی کنید
عاطفه
سلام دوست عزيز.من هم اينطور بودم.دچار كاهش حس بويايي همراه باگرفتگي شديد بيني و سردرد شديد شده بودم .جراحي سينوزيت و سپتوپلاستي انجام دادم حدود 14روز است و فعلا خوب هستم
مهسا
Iran, Islamic Republic of
من الان سه روزه همين كارشنا رو كردم ولي همون درد سينوس رو دارم خيلي نگرانم كه اين همه پول دادم خوب نشده باشه لطفا راهنماييم ميكني
Iran, Islamic Republic of
منم این مشکل رو داشتم انحرافمو عمل کردم بهتر شدم ترشحات پشت حلق عفونی داشتم الان برطرف شده .خلط عفونی گرفتگی صدا ایجاد میکنه
جراحی بینی
سلام. خیلی عالی بود مرسی. برای جراحی بینی به این سایت هم سر بزنید:
http://drbonyadi.net/
مازیار شاکری
خیلی خوب بود ممنونم ازتون من دماغ خودم دماغ بابام و پدربزرگم مقدار کج است ولی مشکل تنفسی نداریم ایا برا صاف کردن تیغه دماغ نیاز به عمل است؟ اگه است ی راحل مطمن و بی خطره؟ ممکن بعد از عمل دوباره به حالت اول برگردد؟ منتظر جوابتون هستم مرسی از سایت خوبتون
کاک ناصر
United States
سلام دوست عزیز حیف است نسل خودتان دستکاری کنید شما را فامیلا با این مشخصه که گفتی میشناسند
مشهدي
تشكر از مطالبي كه گذاشتيد چون اطلاعاتم بيشتر شد نسبت به بيماريم
Germany
سلام من خیلی از عمل ترس دارم چیکار باید بکنم
amir
17 سالمه ، هیچکسو ندارم...بینیم 2 بار شکسته و هر روز تقریبا خون دماغ میشم...خیلی درد میکنه خیلی ضعف میکنم....

کاش منم مثل اون بالایی ها پول داشتمو عمل میکردمو انقدر زجر نمیکشیدم.
یلدا
Iran, Islamic Republic of
عزیزم انقدر غمگین نباش تو ممکنه کسی رو نداشته باشی ولی یه نفر رو داری که بهترینه
سپیده خانوم
Iran, Islamic Republic of
سلام.اگر تا حالا عمل نکردی بیا من پولشو بهت میدم.
پژمان
Russian Federation
احسنت ب شما
الهه
Iran, Islamic Republic of
بنده مداحی می کنم وانحراف بینی شدیددارم وهمچنین سینوزیت وبایدعمل کنم اگراینکارراانجام دهم آیاروصدام اثرمنفی می گذارد لطفا راهنمایی بفرماییددرضمن اسم یک دکتر خوب رابه من بدهید ممنونم
احسان
Iran, Islamic Republic of
هيچ مشكلي براي صدا ايجاد نميكنه و اتفاقا شايد صدا رو از تو دماغي بودن خارج كنه. من پيش دكتر سعيد حجازي عمل كردم. خيلي خيلي خوب بود
ghazal
Iran, Islamic Republic of
سلام من وقتی9 سالم بودزمانی که به پارک رفته بودم تاب به صورتم خوردو دماغم شکست ازاون وقت خیلی پیگیرشدیم تادرستش کنیم اماهمه می گفتن باید17سال راتمام کنم چون اون موقع رشدم کامل میشه ازاون موقع تاالان من دارم بایک طرف سوراخ بینیم نفس میکشم چون به علت ضربه ای که به صورتم خورده سوراخ دماغم بسته شده واین خیلی عذاب اوراست اماالان من16سال دارم ووضع دماغم خیلی بدتر شده ازعلائمی که مدام دارم عبارت است از ابریزش شدیدبینی،عطسه،دردشدیداستخوان شکسته وحتی من مزه یا بوی موادغذایی راتشخیص نمیدهم لطفا به من بگویید که بایدچیکاربکنم و یا برای عمل احتیاج به زیبایی دارم یا با برطرف کردن انحراف تمام مشکلاتم حل می شود؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
پسر منم همینطور میترسم
نیما اوووف
Iran, Islamic Republic of
منم انحراف بینی خفیف دارم ولی پول ندارم عمل کنم. :-((((
حاجی زاده
Iran, Islamic Republic of
سلام شبها موقع خواب از دهان نفس میکشم وموقع تنفس بوی سیگار به شدت احساس تنگی میکنم وحالت تنگی دارم علت چیست تشکر
خاطره
Afghanistan
سلام من دختری 27 ساله هستم از بدو تولد مشکل انحراف بینی دارم و هفت سال پیش عمل کردم ولی متاسفانه در حین عمل پرده بینی ام سوراخ شد و در این حال سه چهار تکه استخوان از بینی ام کشیدند و هنوز هم اسخوان آن کج است ولی باز هم مشکل من حل نشد و من زیاد گلو درد و سینوزیت می شم و پیش هر دکتر که می رم می گه باید دوباره عمل کنم ولی من می ترسم که بازم مشکل من حل نشه چون همه می کن عمل بینی برای بار دوم سخت است و آیا پرده بینی ام درست می شه یا نه
Iran, Islamic Republic of
پرده بینی یعنی کجا؟ منظورتون پره بینیه؟
H
United States
سلام من25 سالمه از موقعی که یادمه این عوارضو داشتم تنگی نفس سردردهای شدید که معمولا به بیماریهای بسیار دیگه ختم میشده بدخوابی حالت اختناق و خفگی آبریزش و گرفتگی و...مشکل اینجا بود که دکترها هرگز نفهمیدند من انحراف بینی دارم البته از ظاهر بینی هیچی پیدا نیست ولی...
یه دکتری که 10 سال پیش رفته بودم به پدر ومادرم گفته بود من را در محیط ساکت و تنها و تاریک نگهداری کنند!!!خلاصه خیلی چیز دردناکیه و خیلی مشکلات برای آدم تو زندگی درست میکنه توی حرف زدن ارتباط با دیگران تو صدای گلوی ادم تو درس خوندن تو اعصاب و حوصله ی آدم و...من3سالی میشه خودم فهمیدم ولی نشده برم عمل کنم خیلی زجرآوره ایشاالله کسی دچار نشه اوناییم که شدن مشکلشون حل شه
Romania
باسلام وخسته نباشید من بینی حدود دو سال که درد می کنه رفتم دکتر گفته هم انحراف وهم پولیپ وهم شکسته حالا از درد بینی نمی دونم چی کار کنم
حامد
United States
سلام من ۲۱ سالم هست، من همیشه با یکی.از یوراخ های بینیم.نفس میکشم و صداینفسام خم زیاده، دلیلاش چی میتونه باشه؟؟؟؟
روشنا
United States
سلام خسته نباشید استاد٬ من بیشتراوقات بینی م گرفته البته یه سمت بینی م٬ باسمت دیگه بینی م فقط میتونم نفس بکشم دائم ام ترشحات پشت حلقی دارم البته به جزاین علائم گلودردخفیف دائم٬ وخشکی بینی دارم ٬ مدت4 ساله که دائم سرفه خشک مزمن دارم ٬ سقف دهانمم گاهی درد داره٬ ولی هنگام خواب هیچ سرفه ای ندارم فقط بینی م کیپ میشه ٬البته 6سالگیم بینیم شکسته ویه قوز کوچیک داره٬ به دکترای زیادی مراجعه کردم اماهیچکدوم تشخیص ندادن مشگل من چیه٬ کیفیت زندگیم درحد زنده بودنه همین٬ هیچ لذتی اززندگیم نمیبرم مخصوصا بخاطرسرفه هام٬ کاش بتونیدبهم کمک کنید ٬ راهنماییم کنیدممنون میشم٬ من ایمیل ندارم میشه جوابو توهمین صفحه برام بزارید؟ ممنون میشم
mdzh
Iran, Islamic Republic of
خیلی کامل بود ولی یه سوال داشتم جراحی بینی که تنگ نفس میشه خطر ناکه
عارفه
Iran, Islamic Republic of
سلام.ممنون از مطالب مفیدتون.
من حدود 8سال پیش توپ بسکتبال خورد به بینی ام و از اون موقع تا الان که 22 سالمه دچار مشکلاتی تنفسی و خشکی بینی و خون دماغ شدم. یه قوز کوچک هم روی بینی ام مایل به راست ایجاد شده.اگر جراحی انحراف و زیبایی باهم انجام بدم.مشکلی به وجود نمیاد و ایا کاملا خوب میشم؟ در ضمن من بیماری اسکولیوز هم دارم ، ممکنه این بیماری به ایجاد انحراف بینی ارتباطی داشته باشه؟
احمد
Iran, Islamic Republic of
با سلام من پنچشنبه 28 خرداد بستری شدم و همون روز مرخص شدم روی من عمل هایی از جمله انحراف بینی سینوزیت و smrدوطرف و سیتوپلاست صورت گرفت من از عمل خیلی می ترسیدم عمل زیاد ترسی نداشت فقط 6 روز از طریق دهان باید نفس بکشیم همین جا خواستم از دکتر سعید حجازی واقعا تشکر کنم دکتر بسیار خوب در زمینه گوش حلق و بینی هستن
_Setare
Iran, Islamic Republic of
من چند روزیه پیس دکتر سعید حجازی عمل کردم,خیلی ازش تعریف شنیدم ,ولی ورم روی بینیم بدجور ازارم میده شماهم بعد عمل ورم داشتید
نسترن
Iran, Islamic Republic of
سلام دوست عزیز واقعا این دکتر حجازی خوبن؟ بیمارستان دولتی هم جراحی میکنن انحراف بینی رو؟ اگه اره کدوم بیمارستان
کامران
Iran, Islamic Republic of
من دماغم شکسته و انحراف داره لطفا بگید چه کاری بهتره یا ی دکتر خوب تو ارومیه معرفی کنید ممنون میشم
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
سیزده سالمه . تو بچگی هام چه بینی قشنگی داشتم . صورتم مثل ماه بود ولی الان بینیم به خاطر خوردن طناب تو مدرسه بهش دچار انحراف به چپ شده . شدید نیست ولی تو عکس معلوم میشه . میدونید چقدر واسه یه دختر بده که بینیش انحراف داشته باشه ؟
حالا من چیکار کنم ؟
شب و روز دارم مثل ابر بهار گریه میکنم . نمیدونید چقدر دلم شیکسته .


------
پاسخ: نگراني نداره ؛با هزينه اندك و خيلي ساده قابل درمانه دخترم
سجاد
Iran, Islamic Republic of
سلام
من چند سال پیش بعلت انحراف بینی و مشکل تنفسی مورد عمل قرار گرفتم اما از آن وقت تا حالا آب ریزش شدید بینی دچار شدم حلا نمی دانم آب ریزش بینی عادی است یا نه ؟
رامين
Iran, Islamic Republic of
سلام عالي بود
فقط ي سوال. ايا با دارو ميتوان مشکل انحراف بيني را حل کنيم.چند موورد نام ببريد لطفا
L.g
Iran, Islamic Republic of
فکرخوبیه!
بهار
Iran, Islamic Republic of
سلام انحراف بینی باید عمل شه ولی انحراف تیغه بینی درحد خفیف با اسپری های مرطوب کننده درمان میشه
L.g
Iran, Islamic Republic of
من 14 سالمه دماغم کوچیکه ها ولی خب انحرافش خیلی ضایس.چنتاروش غیرازعمل بیشنهاد بدید ممنون میشم
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
شرمنده من دماغم از دو ناحیه شکسته ب نظرتون هزینه عملش چقدری میشه؟ممنون میشم پاسخ بدید؟
Esfanex
Iran, Islamic Republic of
دیروز عمل کردم پولیپ سینوزیت و انحراف شد ۴۹۵۰۰ کمتر از ۵۰ هزار کرمانشاه بیمارستان امام فعلا خوبم تا فیتیله ها رو در ارم
سارا
Iran, Islamic Republic of
بنظرتون هزینه انحراف و زیبایی هردو چقد درمیاد
ناهید
Iran, Islamic Republic of
منم همین مشکلو دارم،تو مشهد پرسیدم گفتن حدود 6 تومان
سعید
Iran, Islamic Republic of
منم همین مشکل و دارم کدام دکتر عملتون کردن؟ راضی هستین؟
خشايار
Iran, Islamic Republic of
با سلام
من رزمي كار هستم و دوسال پيش بر اثر ضربه بينيم كج شد و خودم جاش انداختم ولي الان شب ها نفس كشيدن برام سخته و سر درد ميگيرم يه دو ماهي هم هست بينيم كيپ شده منو راهنمايي كنيد راه حل مشكلم چيه؟
با تشكر
عرفان
Romania
سلام.من ۲۰ سالمه و یکی از چشمام حالت افتاده داره و صورتم نامیزونه میخواستم بدونم هزینه عمل حداکثر چند میشه و اگه چند تا عمل بخواد چقد هزینه داره؟،
سیامک
Iran, Islamic Republic of
من بینم مادر زادی شکسته در تبریز پیش دکتر مجید فهمی رفتم چه جور دکتری است
marjan
Iran, Islamic Republic of
دوستان کسی خانم دکتر عنبری رو میشناسه؟
Germany
منم ی ماه پیش بینیم شکست دکتر مجید فهمی بینی مو عمل کرد خوبه
علی
Iran, Islamic Republic of
ممنون استفاده کردیم
سمیرا
Iran, Islamic Republic of
سلام من انحراف بینی دارم شبها هم بادهن باز میخوابم و روزها خواب الود و خسته ام و افسردگی هم دارم تو دهنم وحشتناک خلط دارم که حس میکنم نمیتونم نفس بکشم و تو دماغی هم صحبت میکنم تقریبا همه علائم انحراف بینی دارم میخوام بدونم هزینه عمل انحراف بینی چقدره؟دفترچه تامین اجتماعی دارم با دفترچه چقد میگیرن لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
علي
Iran, Islamic Republic of
هزينه جراحي انحراف بيني و شاخك هاي بيني چون جز عمل زيبايي محسوب نميشه خيلي كمه . در حد صدتومن با دفترچه. مراجعه كنين به يك بيمارستان دولتي طرف قرارداد و با متخصص گوش و حلق و بيني مشورت كنين
مینا
Iran, Islamic Republic of
با سلام
من ۲۷سالمه دانشجوی مشهدم مدتی سردرد گرفتم وخلط پشت گلوم جمع میشه دو هفتست ک گوشام درد میکنه. و من از متخصص عفونی و مغز اعصاب گوش حلق بینی رفتم نتیجه نگرفتم لطفا ی دکتر خوب تو تهران معرفی کنید
سحاب
United States
سلام بینی من تو ورزش بوکس مشت خورده والان تو تنفس مشکل دارم میخواستم بدونم میشه با عمل جراحی این مشکلو حل کرد و اگه جراحی انجام بدم ممکنه دوباره با اصابت مشت ب بینیم مشکلم بر گرده؟
ممنون میشم کمک کنید..
hadi
Iran, Islamic Republic of
سلام من ۲۰ سالمه ۱ سال پیش تو استخر شنا بینیم یک ضربه محکم خورد و بیهوش شدم از بینیم کلی خون اومد بعد از عکس و دکتر ،دکتر بهم گفت چیزی نشده خوب میشی الان بینیم کجی داره یکم و گاهی اوقات احساس تنگ نفسی و سر دردی میکنم حالا مشکل من چی میتونه باشه آیا بینیم شکستگی داره یا چی؟
hadi
Iran, Islamic Republic of
در ضمن خشکی شدیدی در گلوم دارم
محدثه
Iran, Islamic Republic of
من الان 5ساله ک خیلی سخت نفس میکشم الان برای عمل یه دکترخوب میخام اگه کسی سراغ داره بهم بگه ممنون
محدثه
Iran, Islamic Republic of
راستی هزینش چقدره؟
یوسف
Iran, Islamic Republic of
سلام
برید پیش دکتر دانشور
آیدا
Iran, Islamic Republic of
من انحراف بینی ظاهری شدیدی دارم و این امر موجب آزار م شده بشکلی که دخترم دوست نداره دم در مدرسه بیام دنبالش میخواستم لطف کنید بفرمایید بطور تقریبی هزینه جراحی بینی من چقدر میشود ممنونم .پیروز و سلامت باشید
Iran, Islamic Republic of
5میلیون تومن توی شهرستان هزینه زیبایی بینی میشه نه تهران
shahin
Iran, Islamic Republic of
من سينوزيت و شكستگي بيني و درد بيني خيلي
دارم اينقدر درد ميگير استرس ميگيرم
و تنگي نفسم دارم
ايا تنگي نفس بخاطر شكستگيه يا سينوزيت ممنون جوابمو بديد😔 باشگا رفتن برام مشكل شد
مریم
Iran, Islamic Republic of
سلام . من دختری 4 ساله دارم که از بدو تولد انحراف بینی داره . به نظرم نسبت به سابق انحرافش بیشتر شده .آیا راهکاری هست که از این بیشتر انحراف پیدا نکنه . آخه تا 18 سالگیش احتمالا دماغش خیلی ناجور میشه .لطفا راهنایم کنید.
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
منون از مطالبتون مفید بود...من یه ساله بینیم انحراف پیدا کرده رفتم دکتر الرژی هم دارم گفت نیاز ب عمل نداری فقط خودم احساس میکنم بقیه منو میبینن میفهمن شکله ظاهریم فرق کرده همین منو اذیت میکنه
منا
Iran, Islamic Republic of
سلام من مشکل انحراف بینی دارم ک ظاهرشم معلومه انحراف بینیم شدیده اگه من فقط انحرافمو عمل کنم ظاهر بینیم درست میشه یاهمتغییری نمیکنه وظاهرش کج نشون میده؟خواهش میکنم جوابموبدین
مجی
Iran, Islamic Republic of
سلام من اب ریزش بینی زیاددارم گلوم زیادمیگیره یعنی زیادخلط میادپشت گلوم ۳۲سالمه به نظرشمابایدچکارکنم
mina
Russian Federation
سلام . من میخواستم بدونم اگه انحراف بینی باعث نازیبایی بینی شده باشه آیا با عمل میشه زیباییشم درست کردیا نه منظورم اینه که با این عمل لازم نباشه برش روی پوست بینی داده بشه و از داخل بینی درست بشه ؟؟
sh♡sh
Iran, Islamic Republic of
سلام من فقط دماغم کجه باید چیکار کنم؟عمل کنم درست میشه
امید
Iran, Islamic Republic of
سلام.من همیشه یکی از بینی هام ضعیف تره،یعنی از یکیش راحت تر نفسم میکشم.مشکل چیه بنظرتون؟
سروش
Iran, Islamic Republic of
18سالمه با انحراف دماغ شدید
دوبار شکسته
پولم دارم خدارا شکر
ولی یه بار حرفشو زدم
هنوز که هنوزه ملت دارن بابتش مسخرم میکنن! حالا خوبه بهش دست نزدم!
احمد
Iran, Islamic Republic of
من پویای دارم میخوام بیمارستان دولتی عمل کنم تهران زندگی میکنم ب منتظرتون کدوم بیمارستان خوبه
نسرین
Romania
سلام منم 18 سالمه
نمیدونم واسه انحرافه یا چی
اما موقع تنفس سوراخ بینیم بسته میشه:D
مخصوصا موقع ورزش نمیتونم درست نفس بکشم و پهلوم بدجور درد میگیره
مامانم میگه بینید سوراخش کوچیده باید دست کنی تو دماغت بزرگ شه!!! :|
الان چیکار کنم??!
Ali
Iran, Islamic Republic of
سلام
کسی هست که بیمارستان میلاد یا هر بیمارستان دولتی در تهران عمل کرده باشه و تجربشو در اختیار بذاره؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام من ۱۵سالمه و از ۸ ساله پیش انحراف بینی ام مشخص شد اونم تو عکس ایا با دارو میتونم درمانش کنم
پویا
Iran, Islamic Republic of
سلام من الان سه ماهه که یک طرف بینیم گرفته خیلی اعصابم خورده نمیتونم نفس بکشم تو خانواده پدرم ارثه همه فامیلا انحراف بینی دارن ولی دماغ من اصلا کج نیس چرا پس میگیره بینیم خسته شدم خدااا ترو خدا کمک کنید بگید چیکار کنم
بهار
Iran, Islamic Republic of
بعضی اوقات انحراف بینی داخلی هم هست وباعث مشکلات تنفسی میشه من انحراف بینی داشتم و ظاهری خیلی کم بود ولی داخلی شدید بود
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
سلام روز بخیر من چن ساله که همش مف مف میکنم و حس میکنم ی طرف بینیم کیپه شبا خیلی بیشتر میشه البته نفس میتونم بکنم ولی خب گاهی وقتا سخت میشه دلیلش چی میتونه باشه نوزده سالمه
Romania
من چند سال پیش با برخورد بینیم کج شده است ویه طرف بینیم دچار انحراف شده است .اگر انحراف عمل کنم
بینیم راست میشه یا فقط تنفسم ازاد میشه
شبنم
Iran, Islamic Republic of
سلام من دوم اسفند جراحی کردم تیغه بینیم انحراف داشت برام فیلم رادیولوژی گذاشتن چند روز دیگه باید در بیارم خ میترسم میخواستم بپرسم در اوردنش درد داره؟
حسن
Iran, Islamic Republic of
سلام من انحراف بینی دارند۱۷ سالمه تنگی نفس هم دارم به نظرتون عمل انحراف بینی کنم همراه زیبایی یا نه؟ هزینش چقدره؟
فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!