شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - 10 Jun 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ / ۰۸:۴۹
کد مطلب: 11631
۰

حرف‌وحدیث‌ تغییرات در آموزش‌وپرورش

حاجی‌بابایی: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران می‌ماند
در واکنش به شایعانی مبنی بر تغییر در اداره‌کل آموزش و پرورش تهران، وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با قدرت و توان است و در این اداره‌کل می‌ماند.

به گزارش فارس ، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران همواره درگیر کش و قوس‌های خاصی است و دلیل آن بیشتر به مسائل کلانشهر و پایتخت بودنش بر می‌گردد که حواشی مختلفی را برای مدیران این اداره کل به همراه دارد.

کار کردن در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران توان بالایی را می‌طلبد چرا که غرق شدن در مسائل آن، به منزله پایان دوران فعالیت است.

گاهی اوقات برخی مدارس شهر تهران به مانند یک اداره کل آموزش و پرورش دارای قدرت هستند و وجود مدارس غیر دولتی که با بودجه خود اقدام به ایجاد مدرسه، به کارگیری معلم و تربیت دانش‌آموز می‌کنند و گاه‌گاهی خبرهایی از میزان شهریه‌ها و فعالیت‌هایشان به گوش می‌رسد، دلیل دیگری بر متفاوت بودن این اداره‌کل است.

اگر بر روند فعالیت مدیران گذشته شهر تهران نگاهی بیندازیم شاهد فعالیت پرتلاطم آنها خواهیم بود که در نهایت به جابجایی‌هایی نیز انجامیده است اما این روزها که در فضای تغییر ساختار و تحول بنیادین آموزش و پرورش هستیم، خبرهایی مبنی بر جابجایی سیدعلی یزدیخواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران شنیده می‌شود.

یزدیخواه یازدهم بهمن‌ ماه 1389 از اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نقل مکان کرد.

وی حدود 20 سال در شهر تهران و در مناطق 2، 5، 6، 12 و 19 در سمت‌های دبیری، مدیر مدرسه، مسئول گزینش، معاون پرورشی منطقه و معاون اداری و مالی مشغول به خدمت بوده و در کارنامه خود، چهار سال ریاست آموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری و پنج سال مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران را دارد.

یزدیخواه با کارنامه موفقی از اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به شهر تهران آمد و فعالیت خود را آغاز کرد اما شاید به دلیل همان مسائلی که در بالا اشاره شد، کار کردن در اداره کل شهر تهران خیلی هم راحت نبود.

* حرف و حدیث‌ها، زنگ خطری برای آموزش و پرورش

در ماه اخیر شایعات مختلفی از تغییر یزدیخواه شنیده می‌شد؛ خبرهایی که در روزهای تحول بنیادین و دویدن‌های شبانه‌روزی مسئولان آموزش و پرورش زنگ خطری محسوب می‌شود چراکه حرف و حدیث‌ها می‌تواند بر روند کار تمام مجموعه تأثیر منفی بگذارد.

به همین دلیل خبرنگار فارس به سراغ وزیر آموزش و پرورش رفت و از او درباره تغییرات در آموزش و پرورش شهر تهران پرسید.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در پاسخ به این پرسش که خبرهایی مبنی بر تغییر مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران شنیده می‌شود، گفت: آقای یزدیخواه در کارش موفق بوده و پرقدرت است، ضمن آنکه خیلی قوی کار می‌کند و ما نیز با همه توان به کمک وی در شهر تهران آمدیم.

وی ادامه داد: معتقدم باید شهر تهران را ویژه دید و در این راستا به وضعیت آموزش و پرورش شهر تهران توجه ویژه‌ای شده است.

به گزارش فارس، بدون شک در سال تحول بنیادین و ریل‌گذاری آموزش و پرورش، بکارگیری توان نیروهای مستعد آموزش و پرورش بسیاری اثرگذار خواهد بود و در این مسیر وزیر آموزش و پرورش، مهره‌ چینی را از یاد نخواهد برد اما آنچه مسلم است، حاشیه‌ها و حرف و حدیث‌ها می‌تواند به مانند موانعی بر سر راه باشد که وزیر آموزش و پرورش باید هوشیارانه آنها را کنترل کند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تنهایی احتمال زنده ماندن پس از تشخیص سرطان را کاهش می دهد
ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن