پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - 30 Nov 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ / ۰۹:۰۹
کد مطلب: 11734
۰

آغاز 3 فرايند«كنكور 91» از 4 تير

آغاز رقابت بيش از يك ميليون داوطلب كنكور 91 از 8 تير مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به انتشار فهرست رشته‌هاي داراي شرايط خاص كنكور 91 و آغاز توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه كنكور از چهارم تير ماه، گفت: متقاضياني كه در زمان ثبت‌نام آزمون علاقه‌مندي خود را براي شركت در دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و پيام‌نور اعلام نكرده‌اند، مي‌توانند از 4 تير نسبت به اين مهم عمل كنند.

حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا ، با اشاره به انتشار فهرست رشته‌هاي داراي شرايط خاص و شرايط و ضوابط آنها از چهارم تيرماه، گفت: پذيرش دانشجو در اين رشته‌ها به صورت متمركز انجام مي‌شود، بنابراين داوطلبان علاقه‌مند مي‌توانند با مطالعه دقيق شرايط و ضوابط آن، در صورت واجد شرايط بودن تا 16 تيرماه نسبت به انتخاب رشته محل‌هاي گروه آزمايشي مربوط اقدام كنند.


امكان اعلام علاقمندي به دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و پيام‌نور از 4 تير

وي افزود: همچنين داوطلباني كه در زمان ثبت‌نام آزمون علاقه‌مندي خود را براي شركت در دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و پيام‌نور اعلام نكرده‌اند، مي‌توانند با پرداخت چهارهزار و 600 تومان به صورت الكترونيكي از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، نسبت به علامت‌گذاري بند مورد نظر از چهارم تا 16 تيرماه اقدام كنند.

توكلي با بيان اينكه به داوطلبان توصيه مي‌شود مندرجات دفترچه راهنماي نحوه شركت در كنكور را به صورت دقيق مطالعه كنند، اظهار كرد: در اين دفترچه كلياتي درباره برگزاري آزمون، آشنايي با پاسخ‌نامه، نحوه پاسخگويي به سئوالات، چگونگي حضور در جلسه آزمون، ساعت و برگزاري آزمون درج شده است.

آغاز توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه كنكور 91 از 4 تير

وي با اشاره به آغاز توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه كنكور 91 از روز يكشنبه 4 تيرماه از طريق سايت سازمان سنجش، گفت: داوطلبان مي‌توانند تا هفتم تيرماه نسبت به دريافت كارت ورود به جلسه خود اقدام كنند، بنابراين داوطلباني كه در دو يا سه گروه آزمايشي ثبت‌نام كرده‌اند بايد پرينت هر گروه را به طور جداگانه دريافت كنند.

وي با بيان اينكه براي هر گروه آزمايشي مختلف كارت ورود به جلسه جداگانه صادر مي‌شود، خاطر نشان كرد: بر اين اساس براي يك ميليون و 192 هزار و 293 داوطلب كارت ورود به جلسه صادر خواهد شد.

مشاور سازمان سنجش با تاكيد بر اينكه براي داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي پنج‌گانه همانند سال گذشته در يك مرحله آزمون برگزار مي‌شود، خاطر نشان كرد: داوطلبان بايد در يك جلسه به كليه سوالات عمومي و اختصاصي گروه آزمايشي مربوطه پاسخ دهند.

توكلي در خصوص تعداد داوطلبان كنكور 91 به تفكيك گروه‌هاي آزمايشي مختلف، گفت: در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني 260 هزار و 55 نفر كه از اين تعداد 107 هزار و 815 داوطلب زن، گروه آزمايشي علوم تجربي 449 هزار و 955 داوطلب كه از اين تعداد 304 هزار و 608 داوطلب زن، گروه آزمايشي علوم انساني 325 هزار و 135 داوطلب كه از اين تعداد 203 هزار و 928 داوطلب زن، گروه آزمايشي هنر با احتساب علاقه‌مندي‌ها 46 هزار و 780 داوطلب كه از اين تعداد 31 هزار و 544 داوطلب زن و گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي با احتساب علاقه‌مندي‌ها 110 هزار و 368 داوطلب كه از اين تعداد 74 هزار و 459 داوطلب زن هستند،ثبت‌نام كرده‌اند.

زمان برگزاري كنكور در 5 گروه آزمايشي

توكلي با اشاره به برگزاري آزمون گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در صبح روز پنج شنبه 8 تيرماه، گفت: گروه آزمايشي هنر در بعدازظهر روز پنجشنبه هشتم تيرماه، آزمون گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح روز جمعه 9 تيرماه، آزمون گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي در بعد از ظهر روز جمعه 9 تيرماه و گروه آزمايشي علوم انساني در روز صبح شنبه 10 تيرماه در سراسر كشور به صورت متمركز برگزار مي‌شود.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
كاغذ سفيد را هر چقدر هم تميز و زيبا باشد كسی قاب نمی‌گيرد، برای ماندگاری در ذهن‌ها بايد حرفی برای گفتن داشت