جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ / ۱۹:۰۴
کد مطلب: 11862
۰

عکس / عبور خرده سیاره ای به بزرگی یک شهر از کنار زمین!


در ساعات اولیه صبح امروز یک خرده سیاره به بزرگی یک شهر از کنار زمین رد شد، اما براساس پیش بینی ستاره شناسان به رغم نزدیک بودن فاصله این گذر از کنار زمین این خرده سیاره نمی توانست هیچ تهدید برای زمین و یا ماه باشد.

به گزارش مهر، خرده سیاره نزدیک به زمین که با نام LZ1 2012 شناسایی شده است که عرض 500 متری داشته و در ساعت 4:30 صبح به وقت تهران با فاصله بیش از 5 میلیون کیلومتر از کنار زمین عبور کرده است.

گروه دوربین فضایی اسوه اعتقاد دارند که این گذر هیچ خطر تأثیرگذاری بر زمین ندارد اما ممکن است این سنگ فضایی به قدری به زمین نزدیک باشد که بتوان با دوربین از آن عکس گرفت.

  2012 LZ1  طی روزهای 10 و 11 ژوئن از سوی راب مک نات و همکارانش در تلسکوپ آپسالا اشمیت در رصدخانه سایدینگ اسپرینگ استرالیا کشف شد.

دانشمندان تخمین زده اند که این سنگ فضایی بین 300 تا 700 متر باشد. شب گذشته این سنگ به فاصله 5.4 کیلومتری سیاره ماه رسیده است که می توان گفت این فاصله چهارده برابر فاصله زمین از ماه بوده است.

به علت اندازه و نزدیک بوده خرده سیاره 2012 LZ1 می توان آن را یک تهدید به زمین به شمار آورد، جرا که به صورت کلی خرده سیاره های نزدیک به زمین که بیشتر از 150 متر هستند و در فاصله کمتر از 7.5 کیلومتر از سیاره ماه حرکت می کنند به طور بالقوه برای زمین خطر محسوب می شوند.خرده سیاره 2012 LZ1 به طور تقریبی هم اندازه 2005 YU55 بود که انتظار می رفت ماه نوامبر گذشته از نزدیک زمین عبور کند، خرده سیاره  2005 YU55 در هشت نوامبر با فاصله 325 کیلومتری از زمین عبور کرد و براساس اظهارات محققات سنگی به این اندازه بزرگ از سال 1979 تاکنون به زمین نزدیک نشده بود.

ستاره شناسان حدود 9 هزار خرده سیاره نزدیک به زمین را شناسایی کرده اند اما اعتقاد دارند که تعداد آنها بسیار بیشتر است و هنوز شناسایی نشده اند.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.