پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 Aug 2022
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ / ۲۰:۱۴
کد مطلب: 11866
۰

تعیین رشته تحصیلی متناسب با پتانسیل درونی دانش آموز با آزمون استعداد عمومی

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت اموزش و پرورش گفت: آزمون استعداد عمومی رشته و گروه درسی تحصیلی متناسب با پتانسیل درونی و استعدادهای دانش آموز را تعیین می کند.

حسن فرازنده خالدی در گفت و گو با  پانا اظهار کرد: نرم افزار تربیتی و مشاوره ای شامل 3 آزمون استرانگ شغلی، استعداد عمومی و سلامت روانی و رفتاری است.

وی افزود: آزمون استعداد عمومی برای دانش آموزان بسیار حایز اهمیت و سرنوشت ساز است؛ به این دلیل که اولا ضریب هوشی هر فرد را در رشته تحصیلی مشخص می نماید یعنی تعیین می کند که هر دانش اموز با توجه به پتانسیل درونی و استعدادهای نهفته او توانایی ادامه تحصیل در چه رشته تحصیلی را بیشتر دارد و دوم آنکه در رشته تحصیلی تعیین شده نیز مشخص می کند که در کدام یک از گروه درسی آن رشته تحصیلی دانش آموز می تواند موفقیت بیشتری را کسب کند.

خالدی ادامه داد: آزمون استرانگ شغلی نیز ویژگی های شخصیتی هر دانش آموز برای ورود به شغل و نیز ویژگی های متناسب با روحیات هر دانش آموز در محیط کاری را مشخص می کند و شاید این نرم افزار بی نظیرترین نرم افزار موجود در رفع افسردگی و نارضایتی های شغلی در آینده باشد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: علاوه بر افرادی که از نداشتن شغل رنج می برند و افسردگی پنهان یا آشکار دارند، افرادی هم هستند که علی رغم شاغل بودن از شغل خود ناراضی هستند که این عدم رضایت گاهی منجر به افسردگی نیز شده است. به دلیل آنکه استعداد آن فرد با شغل تناسب ندارد یا محیط کاری برای او رضایت بخش نیست که این مشکل را آزمون استرانگ شغلی با ضریب اطمینان بالا حل می کند.

وی تصریح کرد: آزمون سلامت روانی و رفتاری یکی دیگر از آزمون های نرم افزار تربیتی و مشاوره است که می تواند به عنوان نیاز عمومی جامعه نیز معرفی شود به این دلیل که خروجی بسیار مهم و اثرگذار در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها در حوزه مسئولین است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نامه روسای شش انجمن علمی حوزه سلامت روان به رئیس مجلس
سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
درمان وسواس فکری بدون دارو
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد