پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - 30 Nov 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۱ / ۰۹:۲۹
کد مطلب: 11986
۰

دوستي‌ با جنس مخالف به زير6سال رسید!

مديركل پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي كشور با استناد به آمار بدست آمده از اظهارات معتادان حاضر در مراكز سازمان بهزيستي و همچنين آمار اعلامي توسط معاون پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر، سن آغاز «اعتياد به سيگار» را 10 سالگي اعلام كرد و گفت: طبق اين اظهارات، دريچه ورود به اعتياد سيگار و سن آغاز آن 10 سالگي بوده است.
دكتر فرهاد اقطار در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام خبر ساخت نخستين بازي رايانه‌اي در زمينه آموزش پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و آموزش مهارت‌هاي زندگي اظهار كرد: اين بازي براي سنين بالاي 9 سال توليد شده است و از 2 سال پيش توليد آن با همكاري مركز ملي بازي‌هاي رايانه‌اي آغاز شده و به زودي رونمايي مي‌شود.

وي افزود: با انجام اين بازي كودك بالاي 9 سال وارد مسيري مي‌شود و در طي آن با مهارت‌هاي زندگي آشنا مي‌شود و بدين دليل سنين بالاي 9 سال به عنوان گروه مخاطب اين بازي انتخاب شده‌اند، چرا كه اعتياد به دخانيات در كشور از 10 سالگي آغاز مي‌شود.

مديركل پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي در ادامه از توزيع رايگان 5 هزار نسخه از اين بازي پس از رونمايي از آن خبر داد.

اقطار در ادامه با اعلام تشكيل «كميته علمي آسيب‌هاي نوپديد» و برگزاري همايش پيشگيري از آسيب‌ها با رويكرد تدوين راهكار و نظام پيشگيري از آسيب‌هاي نوپديد عنوان كرد: اين كميته در بخش‌هاي مختلف از جمله فضاي سايبري، خشونت‌هاي رسانه‌اي، اينترنت و فضاي مجازي، بازيها، انيميشن‌ها و ماهواره كه خود شامل تبليغات كاذب درمان‌ها، آموزش‌هايي كه پيوند تحكيم خانواده را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند و دوست‌يابي مي‌شود، تشكيل شده است.

مديركل پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي در ادامه با اشاره به انيميشن‌هاي وارداتي نيز گفت: متاسفانه الگوي آموزش دوستي‌ها با جنس مخالف در اين انيميشن‌ها از سنين زير 6 سال شروع مي‌شود و به عنوان مثال حتي در كنار رابين هود هم يك دختر وجود دارد و براي مقابله با اين آموزش‌هاي غلط بايد انيميشن‌هايي ساخته شود.

مدير كل پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي در ادامه با اشاره به انيميشن‌هاي وارداتي نيز گفت: متاسفانه الگوي آموزش دوستي‌ها با جنس مخالف در اين انيميشن‌ها از سنين زير 6 سال آغاز مي‌شود و به عنوان مثال حتي در كنار رابين هود هم يك دختر وجود دارد و براي مقابله با اين آموزش‌هاي غلط بايد انيميشن‌هايي ساخته شود.

اقطار همچنين در پايان از توزيع رايگان سه هزار نسخه از كتاب رضايت زناشويي كه در اين دفتر تدوين شده است در ميان زوج‌هاي جوان خبر داد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند