دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۱ / ۰۷:۴۱
کد مطلب: 12301
۰

10 سال آینده در هر خانواده ایرانی یك نفر به بیماری 'ام اس' مبتلا می شود!

دبیرعلمی نهمین كنگره بین المللی ام اس ایران پیش بینی كرد:10 سال آینده در هر خانواده ایرانی یك نفر به بیماری ام اس مبتلا خواهد شد.بیماری ام اس نقش دارد كمبود ویتامین D است.
ايرنا: به گزارش انجمن ام اس ایران ، دكتر امیر رضا عظیمی افزود : با بررسی و تحقیقاتی كه در خصوص بیماری ام اس صورت گرفته است 8 درصد بیماران مبتلا به ام اس و بستگان درجه یك آنها كمبود ویتامین Dداشته اند.

وی با اشاره به اینكه یكی از راههای پیشگیری از بیماری ام اس جبران كمبود ویتامینD است خاطر نشان كرد :پیش بینی می شود در 10 سال آینده در هر خانواده ایرانی یك نفر به ام اس مبتلا شود.

عظیمی از برگزاری نهمین كنگره بین المللی ام اس ایران در آبان سال جاری در تهران خبر داد و گفت : در آستانه برگزاری این كنگره به تشریح یافته های علمی و جدید ترین راه های تشخیص و درمان این بیماری پرداخته می شود .

دبیرعلمی نهمین كنگره بین المللی ام اس ایران اضافه كرد :در این كنگره سعی شده موارد جدید تشخیص بیماری و یافته جدید درمانی عنوان شود و همچنین از گروه هایی كه تا به حال مانند پرستاری،روانشناسی، توانبخشی، تغذیه و رادیو لو‍‍ی با بیماری ام اس در ارتباط هستند و از آنها در درمان استفاده نمی شد بهرمند شویم.

وی افزود : شهرهای تهران و اصفهان بیشترین شیوع ابتلا به این بیماری را دارند ولی به طور قطع این آخرین آمار نیست و لی نتایج به زودی اعلام خواهد شد .

دبیر علمی نهمین كنگره بین المللی ام اس ایران با بیان اینكه هدف اصلی از برگزاری این گنگره ارتقای سطح علمی متخصصان و هدایت آنها به سوی كارهایی تحقیقاتی است بیان داشت:ما برآن هستیم تا بتوانیم به یك راهنمای عملی برای طبابت در ام اس براساس شرایط كشور برسیم.

همچنین در این كنگره جزئیات چند داروی خواراكی و تزریقی كه در مرحله آخر تحقیقات است اطلاع رسانی خواهد شد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی