يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - 22 May 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۱ / ۰۸:۰۶
کد مطلب: 12307
۰

نوجوانان بیشترین قربانی جرایم رایانه ای/منع ورود نوجوانان به کافی نتها

معاون اجتماعی پلیس فضای تبادل اطلاعات با تاکید بر اینکه نوجوانان بیشترین قربانیان جرایم رایانه ای در کشور هستند از بررسی طرحی خبرداد که براساس آن ورود افراد زیر 14 سال به مکانهایی مانند کافی نت به دلیل بروز آسیب های احتمالی ممنوع شود.
محسن میربهرسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ممنوعیت ورود افراد زیر 14 سال به کافی نتها در استان آذربایجان غربی که از سوی دادستانی دستور داده شده است، اظهار داشت: پلیس فتا در این زمینه هنوز بخشنامه ای را به صورت رسمی اعلام نکرده است اما با توجه به اینکه بیشترین قربانیان جرایم رایانه ای را نوجوانان دارای سن پایین تشکیل می دهند ممنوعیت ورود این افراد به کافی نتها در دست بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برخی استانهای کشور براساس حکم دادستانی اجرای این بخشنامه را در دستور کار قرار داده اند ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد که افراد کمتر از 14 سال بیشترین فریب مالی را در مکانهایی مانند کافی نتها می خورند و براین اساس با توجه به شکایتهای انجام شده خانواده های این قربانیان از کافی نتها، موضوع ممانعت از ورود این افراد به کافی نتها در دستور بررسی قرار گرفت که در صورت تایید نهایی اعلام عمومی خواهد شد.

میربهرسی با تاکید براینکه این موضوع در حال حاضر تنها برای کافی نتها است چرا که این اماکن ممکن است آسیبهای دوسویه ای را برای کاربران به همراه داشته باشد، تصریح کرد: در زمینه گیم نتها نیز ساماندهی و نظارت از سوی وزارت ارشاد در حال انجام است چرا که این اماکن می تواند از نظر بازیهای نامناسبی که عرضه می کنند آسیب رسان باشند.

معاون اجتماعی پلیس فتا با بیان اینکه خانواده ها باید از حضور فرزندان خود در اماکنی مانند کافی نت و گیم نت کاملا مطلع باشند ادامه داد: در صورت اتمام بررسی این طرح، نتایج به دست آمده از اجرای آن و استانها و مناطقی که در این زمینه بیشترین آلودگی را دارند به قوه قضاییه ارائه می شود که در صورت تایید دادستان و موافقت با این طرح، اجرای آن به کل کشور بخشنامه خواهد شد.

وی با تاکید براینکه این طرح فعلا سراسری نیست و نیازمند بررسی بیشتر است خاطرنشان کرد: پلیس فتا ساماندهی و نظارت بر بازیهای آنلاین را که مواردی از کلاهبرداری از آن گزارش شده را نیز دستور کار قرار داده است اما در زمینه محتوای بازیها و نوع بازیهایی که در اماکنی مانند گیم نت ارائه می شود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد کار نظارت و ساماندهی شده است.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرخهٔ پُرخوری‌های هیجانی را بشناسید
روانشناسی انتقام
آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
۴‌ روان‌زخمِ کودکی و پیامدهای بی‌شمارش
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی