شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - 23 Oct 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۱ / ۱۸:۳۲
کد مطلب: 12653
۰

دانشجويان برتر دانشگاه عضو هيات علمي مي‌شوند

رييس دانشگاه صنعتي اميركبير گفت: قصد داريم در اين دانشگاه بستري را فراهم كنيم كه دانشجويان تحصيلات تكميلي كه از نظر توان علمي و آموزشي از سطح بالايي برخوردارند در قالب طرح سربازي، بورس و جذب به صورت هيات علمي در محيط دانشگاه باقي بمانند.


به گزارش ايسنا، دكتر عليرضا رهايي در مراسم تجليل از شركت‌كنندگان در المپياد علمي دانشجويي كشور، گفت:‌ با توجه به توسعه كمي و كيفي دانشگاه طي سالهاي اخير لازم است كه بستري فراهم شود تا نيروهاي متخصص در داخل دانشگاه باقي بمانند.


وي افزود: قصد داريم در دانشگاه صنعتي اميركبير زمينه‌اي را فراهم كنيم كه دانشجويان تحصيلات تكميلي كه به عنوان استعدادهاي درخشان به شمار مي‌روند و داراي توانايي علمي و آموزشي بالايي هستند در قالب طرح سربازي، بورس و جذب به صورت هيات علمي در محيط دانشگاه باقي بمانند.

رييس دانشگاه صنعتي اميركبير بيان داشت: طي سالهاي اخير اين دانشگاه رشد مطلوبي داشه و طي آن تعداد دانشكده‌هاي اين دانشگاه از 5 دانشكده به 16 دانشكده و تعداد پژوهشگاه‌هاي آن از 4 به 28 پژوهشكده افزايش يافته است.

رهايي با اشاره به نياز دانشگاه صنعتي اميركبير به نيروي فكري و علمي گفت: براي رسيدن به اين نياز لازم است بهترين نيروها در دانشگاه جذب شوند.


رييس دانشگاه صنعتي اميركبير با بيان اينكه مهمترين عامل موفقيت دانشجويان انگيزه، توان و استعداد است، بيان داشت: دانشكده‌ها و انجمن‌هاي علمي دانشگاه لازم است بستر فعاليت دانشجويان را فراهم كنند.

رهايي اضافه كرد:‌ در حال حاضر آنچه موجب موفقيت دانشجويان اين دانشگاه در برنامه‌هاي علمي از جمله المپياد علمي دانشجويي شده است كه مهمتر از هر نوع انگيزه مادي، توان و پشتكار دانشجويان بوده است.


وي تصريح كرد: حضور دانشجويان در المپيادهاي علمي بسيار مهم است و لازم است كه دانشجويان براي حضور در اين مسابقات شركت كنند تا بتوانند از مزاياي اين نوع فعاليت‌ها بهره ببرند.

رييس دانشگاه صنعتي اميركبير با بيان اينكه برخي از دانشكده‌هاي اين دانشگاه براي حضور در المپياد علمي دانشجويي با برنامه‌ريزي و نظم هماهنگي‌هاي لازم را انجام داده‌اند، گفت: ديگر دانشكده‌هاي اين دانشگاه نيز بايد در ايجاد بسترهاي لازم براي ورود دانشجويان به مسابقات و المپيادهاي علمي تلاش كنند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند