سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - 3 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۱ / ۰۹:۳۰
کد مطلب: 12740
۰

دليل اصلي گرايش افراد به جراحي‌هاي زيبايي !

توهم خودزشت پنداري دليل اصلي گرايش افراد به جراحي‌هاي زيبايي است

يك آسيب‌شناس اجتماعي، اصلي‌ترين دليل گرايش افراد به جراحي‌هاي زيبايي را توهم خود زشت‌پنداري دانست و گفت: اين توهم باعث مي‌شود 90 درصد از خانم ها و 15 درصد از آقايان به غلط تصور كنند با جراحي پلاستيك از چهره‌ خود برگشته و زيباتر خواهند شد.

مجيد ابهري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: علت 80 درصد از جراحي‌هاي پلاستيك تلاش براي زيباتر شدن است و تنها 20 درصد از اين جراحي‌ها جنبه درماني و ضروري دارند و بسياري از آنها غير ضروري و تشريفاتي است.


نقش زيبايي در جامعه ما به عنوان معياري در ارزيابي افراد

اين استاد دانشگاه دليل پايين بودن گرايش افراد در كشورهاي اروپايي به جراحي‌هاي زيبايي را تفاوت جايگاه زيبايي در فرهنگ آن جوامع دانست و تصريح كرد: اگر در كشور ما ميانگين جراحي پلاستيك سالانه هفت برابر كشورهاي اروپايي است، به اين دليل است كه زيبايي در جامعه ما به عنوان يك معيار در ارزيابي افراد نقش دارد، در حالي كه در جوامع اروپايي چنين نيست.

دليل عمده گرايش جوانان به جراحي‌هاي زيبايي تبليغات ماهواره‌اي است


اين آسيب‌شناس علت عمده گرايش جوانان به جراحي‌هاي زيبايي را تبليغات ماهواره‌اي دانست و ادامه داد: اين شبكه‌ها با همراهي برخي از مجلات و موسسات داخلي يك مسابقه زيبايي جويي ايجاد كرده‌اند و جوانان از سنين 17 و 18 سالگي وارد اين رقابت مي‌شوند رقابتي كه هيچ نتيجه‌اي براي آنها ندارد.


درصد بالاي عمل هاي زيبايي بين هنرمندان و ورزشكاران، جوانان را به اين سمت مي‌كشاند

وي در ادامه بر نقش افراد مشهور در به وجود آمدن گرايش به جراحي‌هاي زيبايي تاكيد كرد و گفت: هنرمندان و ورزشكاران افرادي هستند كه بر روي جوانان تاثيرگذارند و وقتي درصد بالايي از آنها به عمل‌هاي زيبايي روي مي‌آورند جوانان نيز به اين سمت كشيده مي‌شوند.عمل‌هاي زيبايي در افزايش اعتماد به نفس افراد بي‌تاثير است

85 درصد از جراحي كنندگان زيبايي از چهره‌ بعد از عمل خود رضايت ندارند


ابهري عمل‌هاي زيبايي را در افزايش اعتماد به نفس افراد بي‌تاثير دانست و ادامه داد: از آن جا كه 85 درصد از افرادي كه جراحي پلاستيك انجام مي‌دهند، از چهره‌ بعد از عمل خود رضايت ندارند، اين جراحي‌ها نه تنها در افزايش اعتماد به نفس افراد تاثيري ندارند، بلكه در بسياري از موارد موجب سرخوردگي و افسردگي مي‌گردند.

وي در پايان بهترين راه مقابله با اين گرايشات را آموزش مهارت‌هاي صحيح زندگي به جوانان دانست و خاطرنشان كرد: همه اين مهارت‌ها بايد در آموزش و پرورش به نوجوانان آموزش داده شود.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.