پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 1 Oct 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۱ / ۰۷:۲۶
کد مطلب: 12919
۰

ویژه نامه انتخاب رشته داوطلبان كنكور فردا منتشر می شود

ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال 1391 فردا -دوشنبه- در نشریه پیك سنجش منتشر خواهد شد.


مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور به ایرنا گفت: داوطلبان می توانند نشریه پیك سنجش را از روزنامه فروشی های سراسر كشور تهیه كنند.

'حسین توكلی' زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 91 را روز یكشنبه 15 مردادماه اعلام كرد و افزود: این نتایج در قالب كارنامه تنظیم شده و برای هر داوطلب اعم ازاینكه در آزمون یك یا چند گروه آزمایشی شركت كرده باشد ؛ فقط یك كارنامه صادر خواهد شد.

وی توضیح داد: داوطلبانی كه علاوه بر آزمون گروه آزمایشی اصلی خود در آزمون گروه هنر، زبان های خارجی یا هردو‌ آنها نیز شركت كرده اند یك كارنامه دریافت می كنند كه مربوط به گروه آزمایشی اصلی آنهاست و در پایین كارنامه، نتایج گروه های آزمایشی دوم یا دوم و سوم آنها درج شده است.

توكلی با بیان اینكه نرم افزار انتخاب رشته مجازی كنكور 48 ساعت بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قابل دسترسی است، گفت: داوطلبان می توانند از این نرم افزار فرآیند انتخاب رشته خود را امتحان كرده و شانس قبولی خود در رشته های مختلف را بسنجند.

وی از توزیع اینترنتی و پستی دفترچه راهنمای انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری خبر داد و گفت: دفترچه های انتخاب رشته آزمون سراسری (دفترچه شماره 2) امسال در سه نوع تهیه و طراحی شده است كه گروه اول برای انتخاب رشته داوطلبان گروه های علوم ریاضی، هنر و زبان های خارجی، گروه دوم برای داوطلبان علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی و گروه سوم برای داوطلبان علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی درنظر گرفته شده است.

مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته اینترنتی آزمون سراسری امسال از 17 تا 23 مردادماه خواهد بود و هر داوطلب می تواند حداكثر 100 كدرشته در فرم انتخاب رشته درج كند.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آنچه نباید درباره افسردگی باور کنید
احتمال دو برابری ابتلا به اختلال شناختی با خواب کمتر
ایگو/ من و «سلامتِ روان»
فکر می‌کنید چقدر وسواس فکری دارید؟
راهنمای تغذیه بالینی بیماران مبتلا به کرونا
چگونه انتخاب رشته‌ای رایگان داشته باشیم؟
خبرچینی و تمسخر و اسکرین‌شات ممنوع!
اشتباهاتی که بعد از طلاق رُخ می‌دهد
نشانه‌ای که جزو ۱۰۰ علائم ویروس کرونا نیست
روزشمار هفته بهداشت روان اعلام شد
میزان خواب کودک در سنین مختلف
مشاوران مطرح زمینه های مختلف روانشناسی کدامند؟
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای