چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - 31 May 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ / ۲۰:۳۴
کد مطلب: 13017
۰

مجازين كنكور از سه‌شنبه انتخاب رشته كنند

زمان انتشار تسهيلات سازمان سنجش براي انتخاب رشته مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره آغاز مهلت انتخاب رشته مجازين كنكور از سه‌شنبه 17 مرداد ماه،با تشريح تسهيلات سازمان سنجش براي انتخاب رشته كنكور، گفت:‌ سامانه انتخاب رشته مجازي از فردا شب(جمعه 13 مرداد) بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.

به گزارش میگنا، حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اين خبر، تصريح كرد:‌ اين نرم افزار امكان انتخاب رشته براساس اطلاعات آزمون سراسري سال 90 را فراهم مي‌كند كه كليه داوطلبان مجاز مي‌تواند قبل از انتخاب رشته اصلي با وارد كردن برخي از اطلاعات آزموني خود در اين نرم افزار، شانس قبولي را براساس انتخاب‌هاي داوطلبان سال قبل مشاهده نموده و از آن در انتخاب رشته اصلي خود استفاده كنند.

وي با بيان اينكه داوطلبان از طريق مراجعه به سايت سازمان سنجش و دستگاههاي خود پرداز بانك‌هاي ملي و صادرات و واريز مبلغ 100 هزار ريال مي‌توانند به اين نرم افزار دسترسي داشته باشند، اظهار كرد: اين نرم‌افزار شانس قبولي داوطلبان را در بيش از 250 رشته اعلام مي كند.


انتشار ويژه‌نامه انتخاب رشته كنكور

توكلي همچنين با اشاره به انتشار ويژه‌نامه انتخاب رشته كنكور از 9 مرداد، گفت:‌ هر يك از داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري بايد بر اساس اطلاعيه سازمان سنجش و دستور العمل هاي مربوطه نسبت به دريافت كارنامه و تهيه پرينت از آن اقدام كنند، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد پس از دريافت كارنامه با توجه به نتايج آن و با مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته، نسبت به انتخاب رشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود در گروه‌هاي آزمايشي مجاز شده و كنترل و اطمينان از صحت كد رشته‌هاي انتخابي اقدام كنند.


وي درباره مدت زمان اتخاب رشته افزود: مهلت انتخاب رشته مجازين كنكور 91 از سه‌شنبه 17 مرداد تا 23 مرداد ماه تعيين شده است كه داوطلبان مجاز مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش نسبت به ثبت كد رشته محل‌هاي انتخابي خود بر اساس اولويت و علاقه اقدام كنند.انتشار كتاب "انتخاب رشته، انتخاب آينده" براي افزايش آگاهي مجازين كنكور

توكلي همچنين با اشاره به انتشار كتاب "انتخاب رشته، انتخاب آينده" تصريح كرد: در ويرايش جديد اين كتاب، فرآيند اجرايي انتخاب رشته و اطلاعات تكميلي مربوط به آن مشخص شده كه مي‌تواند داوطلبان، مشاوران، والدين و كارشناسان آموزشي را در انتخاب هرچه بهتر، شناخت عوامل اثرگذار بر آن و همچنين مسائل فني و تخصصي انتخاب رشته راهنمايي كند.

وي درباره زمان و نحوه انتشار اين كتاب افزود: داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش از طريق اطلاعيه‌اي كه بر روي سايت قرار گرفته از نحوه انتشار اين كتاب مطلع شوند.

توكلي همچنين با اشاره به ساير تسهيلات سازمان سنجش براي انتخاب رشته داوطلبان كنكور، گفت:‌ در اين راستا كارگاه‌هاي آموزشي مرتبط با انتخاب رشته براي مشاورين مدارس و ساير راهنمايان انتخاب رشته برگزار شده و خواهد شد.

مشاور عالي سازمان سنجش در خاتمه با اشاره به انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته نيز گفت:‌ اين دفنرچه‌ها از يكشنبه 15 مرداد از طريق مناطق پستي توزيع مي‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود،همان فرصت هایی است که توسط افراد عجوا رها می شود