دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ / ۱۴:۲۸
کد مطلب: 13151
۰

۴۰ درصد دخترها دوست پسر دارند!

محمود گلزاری سن ارتباط با جنس مخالف در چند سال اخیر را ۱۱ سالگی عنوان کرد و گفت: این روابط از مسائل عاطفی به مسائل جنسی و ارتباط با چند نفر کشیده شده است».

«  محمود گلزاری، مدیر گروه روان شناسی دانشگاه علامه طباطبایی پس از شنیدن مسائل موجود در روابط دختر و پسر از سوی مشاورانی که در دانشگاهها مشغول به فعالیت هستند، سن ارتباط با جنس مخالف در چند سال اخیر را ۱۱ سالگی عنوان کرد و گفت: این روابط از مسائل عاطفی به مسائل جنسی و ارتباط با چند نفر کشیده شده است».  


مدیر گروه روان شناسی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه سن ارتباط با جنس مخالف در چند سال اخیر تا ۱۱ سالگی کاهش پیدا کرده است گفت: این روابط از مسائل عاطفی به مسائل جنسی و ارتباط با چند نفر کشیده شده است.

نشست تحلیل روابط دختر و پسر با حضور گلزاری، مدیر گروه روان شناسی دانشگاه علامه طباطبایی و جمعی از بانوان مبلغ و مشاور در دانشگاههای تهران در پژوشگاه فرهنگ و معارف اسلامی برگزار شد.
در این نشست مشاوران و مبلغان دینی هر یک از دانشگاههای کشور با توجه به تجربه خود در گفتگو و مشاوره با دختران و پسران دانشگاهای متبوع خود به ارائه گزارشی از آسیب و مشکلات این افراد در مواجه با روابط با جنس مخالف پرداختند.

مشاوری از دانشکده فنی ولیعصر(عج) گفت: برخی از دخترها چون در خانواده خود برادر نداشته اند و نمی دانند چطور باید با جنس مخالف حرف بزنند، می خواهند با پسرها دوست شوند. از طرف دیگر، هدف پسرها از دوست شدن با دخترها گذراندن وقت است اما دخترها در ذهنشان ازدواج با وی را می پروراند.

مبلغی از دانشگاه آزاد شهری ری نیز در ادامه این برنامه از بالارفتن درجه زیبا پسندی مردان صحبت کرد و گفت: دخترانی که به ما مراجعه می کنند معمولا می گویند تمام دخترهای زیبای دانشگاه ما ازدواج کرده اند و ما چون زیبا نیستیم بیشتر آرایش می کنیم تا از این طریق بتوانیم توجهات را به خود جلب کنیم. از طرف دیگر شاید برخی از مردان در همان آغاز صحبت نگویند معیارشان زیبایی است اما بعد از آن حتما زیبایی را ملاک انتخاب خود می دانند و یا برخی دیگر عنوان می کنند که شوهرشان با دختر زیباتری آشنا شده به همین دلیل می خواهد او را طلاق دهد همین موضوع باعث می شود تا اعتماد به نفس دخترهایی که زیبایی کمتری دارند، پایین بیاید.

وی ادامه داد: با وجود اینکه می دانیم اکنون درجه زیبا پسندی مردان بالا رفته اما در پاسخ به آنها تنها می گوییم که شما توانمندی های دیگری دارید که باید آن را ارتقا دهید.

تنها دختران را امر و نهی می کنیم و برای مردان برنامه ای نداریم

این مشاور بیان کرد: متاسفانه در هیچ کتاب و برنامه تلویزیونی درباره معیارهای ازدواج آموزش داده نمی شود و تنها به دخترها امر و نهی می کنیم که چطور رفتار کنند اما درباره اینکه مردان چگونه باشند و چطور رفتار کنند هیچ صحبتی و برنامه ای در جامعه نداریم.

مبلغ دینی دانشگاه خواجه نصیر هم بیان کرد: برخی از دخترها و پسرهایی که آشنایی قبل از ازدواج را ضروری می دانند، متاسفانه تصور می کنند چون فردی از طرف خانواده به آنها معرفی شده است، فرد مناسبی نیست به همین دلیل به آن پاسخ منفی می دهند و معتقدند خانواده اجازه آشنایی قبل از ازدواج را به آنها نمی دهند.

مشاور دانشگاه تهران نیز بیان کرد: عده ای از دختران هستند که در روابط محدود با پسران را پذیرفته اند هر چند که سرانجامش ازدواج نباشد، آنها بسیار راحت وانمود می کنند که شکست عاطفی ناشی از جدایی شان نداشته اند اما دختران مذهبی، ارتباط برقرار کردن را عاملی برای ازدواج می دانند و می خواهند که طرف مقابل نیز همین نیت را داشته باشد ولی از آن طرف می بینیم همان پسر با چندین دختر دیگر رابطه دارد و آن دخترها را نیز درگیر مسائل عاطفی کرده است. گاهی دختران در توهم این هستند که چون پسری به آنها جزوه داده و یا لبخندی زده، حتما قصد دوستی یا ازدواج با او را دارد.

وی با اعلام اینکه زیبا پسنده شدن پسران را به وفور می بینیم ادامه داد: پسری که اهل شهرستان یا یک روستاست می خواهد با یک دختر تجریش نشین با خانواده ای ثروتمند ازدواج کند درحالی که وقتی برای مشاوره نزد ما می آید، تا زانو در خاک و گل رفته بوده است!

مشاور و مبلغ دینی از دانشگاه الزهرا نیز با اعلام اینکه در این دانشگاه با موارد حادتری در میان دانشجویان مواجه هستیم گفت: آمار دخترانی که مشروب مصرف می کنند بسیار زیاد شده است حتی دخترهایی هستند که برای مشاوره نزد ما می آیند اما بوی سیگار می دهند و میخواهند از وضعیتی که دچارش شده اند نجات پیدا کنند.

مشاوری از دانشگاه فنی ولیعصر نیز در این مراسم گفت: دانشجویانی هستند که اعتقادی به روابط دوستی دخترها و پسرها ندارند اما چون دوستانشان در خوابگاهها هر کدام دوستی دارند، آنها نیز نمی خواهند از قافله عقب بمانند به همین دلیل نداشتن دوستی با جنس مخالف را یک کمبود می دانند.

خیانتکاران نمی دانند چطور به زندگی عادی بگردند

در این برنامه مشاورانی نیز بودند که در بسیاری از دانشگاههای تهران به بررسی شرایط و مشاوره می پرداختند یکی از آنها گفت: برخی از افراد متاهل به جنس مخالف گرایش پیدا می کنند و از خانواده خود باز می مانند این افراد گاهی دچار شرمندگی می شوند و نمی دانند چطور روابط قبلی خود را از ذهن پاک کنند و به زندگی عادیشان برگردند.

در ادامه این برنامه، موضوع ازدواج موقت با خواندن صیغه بدون اذن پدر، تنها با این بهانه که روابط شان شرعی باشد یکی دیگر از مشکلات موجود در روابط دختر و پسران بود که در این جلسه به آن اشاره شد. در همین ارتباط، محمود گلزاری، مدیر گروه روان شناسی دانشگاه علامه طباطبایی پس از شنیدن مسائل موجود در روابط دختر و پسر از سوی مشاورانی که در دانشگاهها مشغول به فعالیت هستند، سن ارتباط با جنس مخالف در چند سال اخیر را ۱۱ سالگی عنوان کرد و گفت: این روابط از مسائل عاطفی به مسائل جنسی و ارتباط با چند نفر کشیده شده است.

سن ارتباط با جنس مخالف کمتر از ۱۴ سال است

معمولا دانشجویان مشکلات را از دبیرستان با خودشان به دانشگاه می آورند بنابراین مدتی پیش برای دانشجویان ورودی یکی از دانشگاههای معتبر تهران جلسه ای گذاشتم برخی می گفتند که این افراد تازه به دانشگاه آمده اند و نباید این حرفها را بشنوند اما به اعتقاد من باید از مسائل آگاهی یابند. به همین علت پرسشنامه ای را به دانشجویان دادم که مشخص کنند آیا رابطه ای با کسی دارند و یا نه. متوجه شدم ۴۰ درصد از دخترهای ورودی به آن دانشگاه هم اکنون با پسری ارتباط دارند و ۲۰ درصد دیگر قطع ارتباط کرده اند بنابراین ۶۰ درصد آنها تجربه یک ارتباط را دارند.

وی افزود: ۴۰ درصد این افراد سن ارتباط با جنس مخالفشان کمتر از ۱۴ سال بوده است یعنی سن دوران راهنمایی برای آنها شروع یک ارتباط بوده است پس هر چه سن ارتباط پایین تر باشد در سالهای بعد عمق این ارتباط بیشتر خواهد شد.

خیانتکاران به خانواده، قبل از ازدواج با جنس مخالف ارتباط داشته اند

گلزاری با اعلام اینکه متاسفانه مدتهاست دفتر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی آموزش و پرورش تعطیل شده است گفت: باید در آموزش و پرورش و صدا و سیما به خانواده ها رفتار درست با فرزندان آموزش داده شود و نوجوانان و جوانان را از آسیب های ناشی از روابط نامحدود آگاه کنیم.

وی خطاب به مشاوران در دانشگاهها گفت: داشتن کشش به سمت جنس مخالف یک غریزه طبیعی است و نشان می دهد که فرد سالم است اما نباید زمینه ساز بروز انحرافات شود و چون انسان فطرت پاکی دارد باید بهترین روش های برخورد با جنس مخالف را به آنها آموزش داد.

گلزاری گفت: فرمول جامعه های غربی این است که به افراد دارای رده سنی ۱۲ تا ۱۶ سالگی می گویند اگر دوست هستید مراقب جسم خودتان باشید. به افراد بالای ۱۷ سالگی آموزش می دهند که باردار نشده و بیماری ایدز نگیرند و بعد از ازدواج بدانند که تنها باید با همسرشان دوست باشند.

وی تصریح کرد: این فرمول نتوانسته است جوامع غربی را نحات دهد به همین دلیل است که آمار بارداری نوجوانان در آمریکا بسیار زیاد شده است همچنین ۴۵ درصد مردان آمریکایی به همسرانشان خیانت می کنند و این آمار در بین زنان ۲۵ درصد است و نشان می دهد کسانی که بیشترین خیانت را به خانواده خود کرده اند کسانی بوده اند که قبل از ازدواج با جنس مخالف رابطه داشته اند.

مرجع خبر: 3nasl
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
خدايا،ميشه چند لحظه وقتتو بگيرم! اين دفعه چيزي ازت نمي خوام! فقط مي خوام  خيلي ساده بگم: ممنون براي همه چيز...