چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۱ / ۰۸:۱۲
کد مطلب: 13487
۵
۳۰

چگونه بفهمم مرد مورد علاقه ام من را دوست دارد؟

اگر شما هم یکی از زن‌هایی هستید که زیر یک سقف با چنین مردی زندگی می‌کند،‌ قبل از قضاوت کردن با این 10 نشانه‌مردانه ابراز عشق آشنا شوید.  
«او نمی‌گوید دوستت دارم! اصلا شاید دوستم ندارد. شاید تنها به زندگی با من عادت کرده و اگر هر زن دیگری هم جای من بود، با او همین رفتار را می‌داشت.
شاید در جوانی‌اش یک شکست عشقی عمیق خورده و دیگر نمی‌تواند مرا دوست داشته باشد. شاید به اصرار خانواده‌اش به این ازدواج تن داده و دلش می‌خواهد دوباره به روزهای مجردی‌اش برگردد. شاید...»

اینها حرف‌هایی است که بسیاری از زن‌های ایرانی در دل دارند. زن‌هایی که همسران‌شان میان سنت و مدرنیته گیر افتاده‌اند و با وجود تمام عشق و احترامی که برای آنها قائل هستند، از عهده گفتن یک جمله ساده برنمی‌آیند: «دوستت دارم!» این مردها میانه‌ای با گل و هدیه ندارند، جمله عاشقانه بلد نیستند و بعد از بحث به‌جای عذرخواهی می‌خواهند با عادی رفتار کردن، موضوع را به فراموشی بسپارند. اگر شما هم یکی از زن‌هایی هستید که زیر یک سقف با چنین مردی زندگی می‌کند،‌ بهتر است قبل از قضاوت کردن با این 10 نشانه‌مردانه ابراز عشق آشنا شوید.      

مرد عمل است
همسر شما یک مرد سنتی است که فکر می‌کند ابراز احساسات یک کار زنانه است؟ اگر این‌طور است شما حداقل تا‌مدتی باید به دنبال نشانه دیگری بگردید و عشقش را از روی آن حدس بزنید. چنین مردهایی دوست دارند به زبان بی‌زبانی حرف بزنند و شما می‌توانید از هزار و یک موقعیت این زبان را رمزگشایی کنید. همسر شما ممکن است «دوستت دارم » را با درست کردن وسایل خانه و کارهای تعمیراتی نشان دهد یا اینکه به‌جایش حمام را بشوید یا آشغال‌ها را بیرون ببرد.
این دسته از مرد‌ها دوست ندارند برای ابراز عشقشان کار هیجان انگیز و بزرگی انجام دهند. آنها بیشتر از آنکه بخواهند شما را متوجه حس خودشان کنند،‌دوست دارند برایتان یک زندگی آرام بسازند. در اوج ترافیک دنبال‌تان بیایند تا راحت به خانه برگردید، بیشتر کار کنند تا در رفاه باشید یا وقتی یک فرد فضول فتنه‌ای علیه شما به‌پا می‌کند، بی‌تفاوت از کنارش بگذرد و نشان دهد به شما اطمینان دارد. این دسته از مرد‌ها تمام تلاششان را می‌کنند تا دنیا جای بهتری برای شما باشد و البته تمام تلاششان را هم می‌کنند که شما از این موضوع بویی نبرید.

شما را اول صف می‌گذارد
یک مرد سنتی، اگر عاشق همسرش باشد، بیشتر از آنچه فکرش را کنید، برای زندگی‌اش وقت و انرژی می‌گذارد. تقویم او از روی برنامه‌های همسرش ورق می‌خورد و تمام تلاشش را می‌کند که کوچک‌ترین زمان خالی‌اش را، برای زندگی مشترکش صرف کند. او با یک دسته‌گل به خانه نمی‌آید اما تمام سعی‌اش را می‌کند که در سریع‌ترین زمان ممکن به خانه برگردد.
وقتی که از محل کارش برمی‌گردد نمی‌گوید:«دلم برایت خیلی تنگ شده بود» اما با روی باز به‌خانه می‌آید و اگر شما تمام روز را تنها در خانه گذرانده باشید،‌ با تمام خستگی‌اش سعی می‌کند برنامه‌ای برای بعدازظهر شما بریزد. او دوست دارد یک‌تنه تنهایی شما را پر کند و اگر هم به خاطر مشغله‌هایش از پس این‌کار برنیاید، با استقبال از برنامه‌های دیگری که در سر‌دارید، شما را در رسیدن به آرامش بیشتر همراهی می‌کند. او را بشناسید!

از شما کمک می‌گیرد

مهم نیست شما مهارت و توانایی انجام آن کار را دارید و مهم هم نیست که او به تنهایی از پس آن کار برمی‌آید یا نه؛ اگر همسرتان از شما برای انجام کاری کمک می‌خواهد، با دل و جان همراهی‌اش کنید. برای مردهایی که اهل گفتن دوستت دارم نیستند، چنین مشارکت‌هایی نماد دوست داشتن هستند.
آنها می‌خواهند ساده‌ترین کارها را هم با کمک شما انجام دهند و به شما نشان دهند که در تمام ابعاد این زندگی، نقش موثری دارید. برای مرد‌هایی که اهل ابراز علاقه به شیوه مدرن نیستند، کمک خواستن یعنی نشان دادن تمامی احساس. آنها با این خواسته می‌گویند:
« دوست دارم حتی در ساده‌ترین بخش‌های این زندگی هم همراهم باشی»، پس این همراهی را از او نگیرید و ساده از کنارش نگذرید.

باورهایش را بازنگری می‌کند

مردهای ایرانی، با یکسری اصول به‌دنیا می‌آیند و رشد می‌کنند اما اگر همسرتان واقعا عاشق‌تان باشد، به خاطر شما از اصول قدیمی‌اش دست برمی‌دارد. برای هر فردی قضاوت دیگران و اصولی که با آنها بزرگ شده اهمیت دارد، اما یک مرد عاشق،‌ کمی انعطاف‌پذیرتر است و می‌تواند خط و مرزهایش را برای شما جا‌به‌جا کند.
او شما را همین‌طور که هستید می‌پذیرد و به خاطر راضی نگه‌داشتن دیگران، برای شما شرط تغییر کردن را تعیین نمی‌کند. اولویت او نظر و خواسته شماست و به همین دلیل، سعی می‌کند دیگران را مجاب به تغییر و پذیرفتن شما کند.

خودش را تغییر می‌دهد

برای همه ما تغییر کردن کار ساده‌ای نیست؛ حتی اگر همسرتان عاشق‌ترین همسر روی زمین باشد، نباید انتظار داشته باشید سریع و آسان ویژگی‌هایی که دوست ندارید را کنار بگذارد. اما اگر دوست‌تان داشته باشد، تمام تلاشش را برای تغییر می‌کند. به‌خاطر شما صبورتر می‌شود و روی موضوعاتی که هیچ وقت برایش اهمیتی نداشته تمرکز می‌کند. اگر از ظاهرش انتقاد کرده‌اید، سعی می‌کند به دلخواه شما لباس بپوشد. اگر برخی حرف‌ها یا برخورد‌هایش را دوست ندارید، آنها را به خاطر شما تغییر می‌دهد. اما گمان نکنید این تغییرات یک‌‌شبه اتفاق می‌افتد. شاید او هیچ وقت موفق به تغییر‌دادن خودش نشود اما همین که برای تغییر کردن تلاش می‌کند، معنای جمله « دوستت دارم» را می‌دهد.

رؤیاهایش را بدون شما نمی‌سازد

یک همسر عاشق، گوشه گوشه زندگی‌اش را در کنار شما می‌بیند. برای او هیچ رؤیایی بدون شما امکان‌پذیر نیست. اگر نامزد‌تان باشد، تمام تلاشش را می‌کند که هرچه زودتر با هم ازدواج کنید و اگر همسرتان باشد، برای رسیدن به یک ثبات مالی بیشتر از همیشه قدم برمی‌دارد.
او دوست دارد در کنار شما یک خانواده کامل داشته باشد. از شنیدن خبر حضور یک بچه در زندگی‌تان، هیجان‌زده می‌شود. او هر بعد این زندگی که حضور شما در آن باشد را عاشقانه دوست دارد و از هر اتفاق تازه‌ای در زندگی‌تان را استقبال می‌کند. برای او حضور شما در زندگی کافی است و دیگران تنها زمانی اهمیت دارند که بتوانند به بهتر شدن احساس و زندگی شما کمک کنند.

راز‌هایش را برای شما فاش می‌کند

بعضی مردها دوست دارند دنیایشان را در بسته برای خودشان نگه دارند. برای یک مرد، گفتن رازهایی که سال‌هاست از همه پنهان‌شان کرده آسان نیست. در دنیای آنها این اتفاق تنها بعد از یک عشق و اعتماد جدی می‌افتد و اگر این اعتماد ذره‌ای خدشه‌دار شود، بازهم در دنیای راز‌هایشان بسته می‌شود و تا ابد پنهان می‌ماند. پس گمان نکنید حرف‌هایی که گفتن آنها برای شما آسان است برای همسرتان هم به راحتی قابل بیان است.
وقتی زبان باز می‌کند برایش شنونده خوبی باشید و به او اطمینان دهید هرگز شخص دیگری از حرف‌هایی که میان شما رد و بدل شده، باخبر نمی‌شود. برای یک مرد، گفتن حرف‌های نگفته، نیازمند رسیدن به یک عشق بی‌اندازه است و اگر همسرتان شما را برای درد دل‌هایش انتخاب کرده‌است، بدانید که بیش از هر کسی عاشق شماست. در این مواقع نه راهکاری به او ارائه دهید و نه با بی‌توجهی‌تان دلسردش کنید. تنها گوش کنید و نشان دهید با تمام وجود حرف‌هایش را می‌فهمید.

پابه‌پای‌تان پیش می‌رود

اگر شما را دوست داشته باشد، با تمام وجود دلش می‌خواهد راضی و خوشحال نگه‌تان دارد. شاید او برای یک آخر هفته رمانتیک و پر از گل و هدیه برنامه ریزی نکند، اما با دل و جان حرف‌های شما را می‌شنود و تا حل شدن نگرانی‌هایتان، شما را همراهی می‌کند. برای او فرقی نمی‌کند که شما به خاطر یک مسئله کاری، خانوادگی یا شخصی نگران هستید.
او فقط شادی شما را می‌خواهد و همیشه به دنبال راه‌حلی برای از میان‌بردن دغدغه‌هایتان است. او با هموار کردن راه شما در رسیدن به آروزهایتان عشقش را نشان می‌دهد. اگر قصد ادامه تحصیل دارید، migna.ir اگر به دنبال هنر هستید و اگر دوست دارید برای بزرگ‌کردن بچه‌ها وقت بگذارید، همسر عاشق‌تان شما را همراهی می‌کند تا با سختی کمتری از این مسیرها بگذرید.

شما را همانطور که هستید، می‌پذیرد
نمی‌توانید بگویید هیچ ایرادی ندارید. از ظاهر‌تان گرفته تا سبک لباس پوشیدن، حرف‌زدن، وضعیت خانوادگی یا حتی خصوصیت‌های اخلاقی، قطعا مواردی وجود دارد که همسرتان در دلش با آنها میانه‌ای نداشته باشد.
پس گمان نکنید که «دوستت دارم» نگفتن او، غیرقابل بخشش است. زیرا او با گذشتن از ایراد‌های شما یا بخشیدن اشتباهات‌تان به شما عشقش را ابراز می‌کند. برای او شما همین‌طور که هستید قابل ستایشید و نمی‌گذارد که به خاطر ایرادهای احتمالی، دیگران به شما خرده‌ای بگیرند. یک همسر عاشق، همیشه پشتیبان شما می‌ماند و در شادی و غم، بیماری و سلامت و ... برخوردی یکسان با شما دارد.

شما را سیبل نمی‌کند
از همان روز خواستگاری تا زمانی که بچه‌ها بزرگ می‌شوند و سر زندگی‌شان می‌روند، زندگی مشترک شما با مشکلات ریز و درشتی روبه‌رو خواهد بود. اما همسری که عاشقانه شما را دوست دارد، هرگز از شما به‌عنوان حلال مشکلات استفاده نمی‌کند.
اگر سوءتفاهم یا تفاوت عقیده‌ای میان اطرافیانش و شما فاصله انداخته باشد، شما را به میانه بحران هل نمی‌دهد و با درایت خودش مشکلات را حل می‌کند. اگر دوست‌تان داشته باشد،‌ تلاش می‌کند رابطه گرم و مثبتی میان شما و اطرافیانش حاکم باشد و البته مسئولیت ساختن چنین ارتباطی را تنها به دوش شما نمی‌اندازد.    


مجله سیب سبز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Sweden
فکرشم نمیکردم همچین شوهر عاشقی داشته باشم واقعا ممنون خیلی معیارام غلط بود
شوهر من هیچ کدوم از این نشانه ها را نداره ولی همیشه جمله دوست دارم را به زبون میاره یعنی واقعاً منو دوست نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شوهر من هم دقیقا این جوریه و خودشهم بارها بهم گفته که ادم باید با رفتارش نشون بده که چقد زندگیشو دوست داره
Iran, Islamic Republic of
شیرین جون کارت واقعا" سخته چون شما الان تو شک هستین که دوستتون داره یا نه؟ بهتره با این راه کارها امتحانش کنین.
Iran, Islamic Republic of
مرسی عالی بود همسرمو بیشترشناختم حالا دیگه بیشتررررررر عاشقشم
شوهر من فقط عصبانيت هاشو واسه من مياره و اسمش ميذاره درد دل.وقتي هم بهش ميگم دوست دارم ميگه:هوم، منم.به نظرتون من دوست داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اتی
Iran, Islamic Republic of
خیلی عالی بود.من متاهلم ویکی از زنهایی بودم که گفتید
همه اين ويژگي ها درونش هست اما فعلا با کس ديگه اي حرف ميزندالبته بايدبگم ما باهم ازدواج نکرديم وبرام انجام داده .نميدونم چيکار کنم؟؟؟
فرناز
همسر من همه اینها را داره اما چند ماه پیش خبر شدم با یک دختر پیر رابطه داره
سمیرا ابراهیمی
United States
اونایی که شوهر ندارن چکار کنن من 11 سالمه پسره 15 سالش....
f.r
شوهر منم این خصوصیات و داره ولی من همیشه در اشتباه بودم از خدا طلب بخشش میکنم واز شما هم متشکرم عالی بود.
سمیه
من عاشق ترین همسر دنیا را دارم.خوشبخت ترین زن دنیا منم. من!!!!!!!!
United States
خوش به حالت
الهام
ایول درست گفتین واقعا همینطوریه
الهه
خیلی دلم گرفته چون هنوز ۲ساله ازدواج کردیم ولی شوهرم خیلی سرده همه میگن اگه یه مرده دیگه بود تورو پرستش می کرده ولی اون همیشه مثل برج زهرماره صدام گرفت بسکه با کسی حرف نزدم ولی اون خوابه...
الهه
همیشه خوشکل میکنم خودمو براش لوس میکنم ولی انگارباهام قهره میگم اگه دوسم نداری بگو می برو بابا حسرت یه روز عاشقانه به دلم مونده دیگه منم دارم سرد میشم و از اینخیلی میترسم
مریم
Iran, Islamic Republic of
هیچوقت این جملتو نباید بگی ,مردا اصلا دوست ندارن
الهه
چقدر بده زندگی منو شوهرم به خاطر نگفتن چندتا حرف و یه نگاه عاشقانه داره خراب میکنه و حسرت به دلم میزاره دلم گرفته شب جمعه اس اون تو اتاق خوابو من در حسرت یک عشق خدایا به دادم برس
زهرا
بهترین شوهر دنیا رو دارم هم دوست داشتنشو به زبون میاره هم با رفتارش بهم میفهمونه خیلی خوشحال شدم چون منم مث بقیه ب دوست داشتنش کمی شک داشتم .ازتون ممنونم
همسر من بهترینه.
حفصه هاشمی
کمک خوبی بود ممنون.
eli
Iran, Islamic Republic of
سلام
من یه سوال دارم,من از طریق چت باپسری اشنا شدم چون رشته مشترک درس میخوندیم رابطمون زودعمیق شد,واسه مساعل جنسی همو نمیخواییم.اما من بهش علاقمند شدم,وقتی نظرشو درمورد خودم میپرسم و رابطمون نیگه همکار صمیمی هستیم
اما تو رفتارش چیزی بیشتراز یه همکار هستیم
فک. میکنید علاقمندی من به کجا میرسه؟اصلا اون منو دوست داره؟لطفازود. ج منو بدید
دوست دارم نظر شمارو بدونم
الهام
Iran, Islamic Republic of
والا من هنوز نمیدونم شوهرم دوسم داره یا نه ,,تو زندگی مردا یه طور دیگن,,
زهرا
Iran, Islamic Republic of
همیشه احساس میکردم خوشبخت ترین زن دنیام شوهرم یه مردایده ال بودتااینکه۳ماه پیش فهمیدم بایه دختررابطه داره البته فقط تلفنی نسبت به علاقه اش به خودم بی اعتمادشدم البته الان بخاطرناراحتی من دختره روترکش کرده ومن استرس اینودارم که مبادادوباره دست به این کاربزنه.ناگفته نمونه که بهم ابرازعلاقه میکنه امایه مقدارنسبت به قبل سردشده که خودش میگه من اشتیاه فکرمیکنم وهنوزم عاشقمه چه طورحرفش روباورکنم وبه ارامش قبلی برسم؟
Iran, Islamic Republic of
چی بگم منم 4ساله اردواج کردم هنوزباکره ام شوهرم دوستم نداره مریض ودرمونده شدم دردموبه کی بگم
Iran, Islamic Republic of
azezam talagh beger
Iran, Islamic Republic of
خیلی عالی بود ممنونم ,شوهرمنم دقیقا همینطوریه
سارینا
Iran, Islamic Republic of
از کجابفهمم پسر مورد علاقه ام به من علاقه دار د لطفا جوابه منو بدید
Iran, Islamic Republic of
من ۱۶ساله ام وپسر۱۹هروقت میبینه من رومیگه عاشقم هستش ودوسم داره اماهیچ وقت رازهاش روبهم نمیگه به نظرتون دوسم داره واقعا
Zahra
Iran, Islamic Republic of
دقیقا همینطوره منم شک دارم هیچی بد تر از شک نیست به دوستش گفت که من چه خوشگلم و بامن رل بزنه یا نه کی منو بگیره واینجور چیزا دوستم شنید به من گفت از اون به بعد فقط سه دفعه دیدمش این واسه چند هفته پیشه حرف چهار هفته است و واقعا تو دوراهی هستم که ترکش کنم یا بر میگرده فکر میکنم با کسی ارتباط داره ولی اون منو دوست داره قبل از اینکه اینو بشنوم اصن بهش فک نمی کردم یعنی میکردم ولی خب میدونستم اون منو دوست نداره ولی حالا نمیدونم قبلا بیشتر میدیدمش تا الان اسمش امیر مهدی علیپور هست لطفا بگید چی کار کنم دوستم داره یا رفته پی یکی دیگه چون من بهش روی خوش نشون ندادم من چادری هستم و اینکه پسرا چادری ها رو بیشتر دوست دارن ولی جرئت ندارن پیشنهاد بدن
من واقعا دوسش دارم از وقتی که توی کلاس زبان دیدمش دل تو دلم نیست عشقمه امیر مهدی🗣📣
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!