يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 11 Apr 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۱ / ۰۹:۴۴
کد مطلب: 13814
۰

پذيرش دانشجوي ميهمان در دانشگاه‌ها در ازاي دريافت شهريه انجام مي‌شود

معاون آموزشي دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول با بيان اينكه پذيرش دانشجوي مهمان از ديگر دانشگاه‌ها مطابق آيين‌نامه‌ها و با دريافت شهريه انجام مي‌شود، گفت: براي نيم‌سال آينده در مجموعه 278 درخواست نقل و انتقالات در دانشگاه بررسي و با 193 درخواست موافقت شد.


محمدرضا شريفي در گفت‌وگو با ايسنا،با بيان اين مطلب عنوان كرد: 222 دانشجو در خواست مهمان و انتقال به ديگر دانشگاه‌ها را داشته كه با 159 درخواست موافقت شد. همچنين از مجموع 56 دانشجوي متقاضي براي مهمان و انتقالي به اين دانشگاه درخواست 34 دانشجو مورد پذيرش قرار گرفت.

وي خاطرنشان كرد: عمده دليل مخالفت با انتقال به ديگر دانشگاه‌ها مشكلات كنترل پرونده آموزشي دانشجويان مهمان است؛ زيرا مسئوليت مشكلات آموزشي دانشجوي مهمان با دانشگاه مبدا است و اين دانشجويان در زمينه مسائل آموزشي مانند انطباق واحد، تاييد نمرات و واحدهاي درسي گذرانده بار اضافي بر سيستم آموزشي دانشگاه تحميل مي‌كنند. به همين دليل دانشگاه با توجه به ظرفيت و توانايي سيستم آموزشي براي كنترل مسايل آموزشي دانشجويان مهمان با درخواست براي انتقال به ديگر دانشگاه‌ها موافقت مي‌كند.

معاون آموزشي دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول اظهار داشت: همچنين در مورد پذيرش دانشجو از ديگر دانشگاه‌ها مسايل انضباطي و توانايي‌هاي علمي دانشجو مدنظر است البته در صورتي كه يك دانشجو از سطح علمي خوبي برخوردار نباشد، در صورت بومي بودن، در جهت همكاري با مردم منطقه با درخواست وي موافقت مي‌شود تا فرصتي براي بهبود وضعيت خود پيدا كند؛ زيرا فرض بر اين است كه مشكلات دوري از خانواده منجر به ضعف عملكرد علمي و تحصيلي دانشجو شده‌است.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کووید ۱۹، تهدیدی برای سلامت اجتماعی و روانی جامعه است
رمزگشایی ایموجی ها از شخصیت انسان‌ها
شایع‌ترین مشکلات روان‌تنی در کشور و تاثیر آن بر جسم انسان
سوالهای پدر دختر از داماد چه چیزهایی است؟
۱۲ نشانه‌ اعتیاد به اینستاگرام
اهداف سال جدید من
10 ویژگی‌ مشترک افرادی که خودکشی می‌کنند!
«قلدری مجازی» چیست و چطور باید با آن مواجه شد؟
وقتی درمانگر و درمانجو در یک نقطه متوقف شده اند
اگر در همسایگی خود شاهد خشونت‌خانگی بودیم چه کنیم؟
چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم؟
عوامل زمینه ساز تعارضات والدین و نوجوان چیست؟
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!