جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - 22 Sep 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۱ / ۰۷:۱۶
کد مطلب: 13934
۰

مدارس‌برای‌تعطیلی‌پنج‌شنبه‌هامختارند

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از اجرای قانون ساماندهی زمان از ابتدای مهر امسال خبر داد.
به گزارش میگنا، مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس در خصوص گفته‌های ضد و نقیض مبنی بر تعطیلی یا عدم تعطیلی مدارس در روزهای پنج‌شنبه‌ اظهار داشت: مصوبه‌ای در شورای عالی آموزش و پرورش تحت عنوان تعطیلی مدارس نداریم بلکه مصوبه‌ این شورا با عنوان "ساماندهی زمان آموزش" است.

وی ادامه داد: منظور از ساماندهی زمان آموزش، یعنی چگونه از زمانی که در اختیارمان هست، استفاده بهینه به عمل آید؛ این استفاده بهینه شامل درون کلاس، حیاط مدرسه، خانه و جامعه است.

* طرح دوفوریتی کمیسیون آموزش برای پنج‌شنبه‌ مدارس تقریباً منتفی شد

نوید ادهم افزود: برخی نمایندگان مجلس ابهاماتی داشتند و حتی بحث طرح دوفوریتی مطرح شد که بر این اساس هفته گذشته سمینار مشترکی با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی داشتیم.

وی اضافه کرد: در آن جلسه بعد از بحث و گفت‌وگوهای فراوان، اعضای کمیسیون آموزش توافق کردند که این مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش اجرا شود و در نتیجه بحث طرح دوفوریتی تقریباً منتفی شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تأکید کرد: بنابراین مصوبه "ساماندهی زمان آموزش" در طول سال تحصیلی در مدارس لازم‌الاجراست و از اول سال تحصیلی باید اجرا شود.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش موظف شد حداکثر تا 3 ماه آینده برنامه‌هایی که برای روزهای پنج‌شنبه دارد نظیر فوق برنامه، اردوها و فعالیت‌های فرهنگی، علمی، آموزشی و غیره را تنظیم کند و به اطلاع اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برساند.

نوید ادهم در پاسخ به این پرسش که«بر این اساس آیا مدارس باید در روزهای پنج‌شنبه باز باشند؟»، گفت:  مدارس می‌توانند فوق برنامه داشته باشند یا نداشته باشند که این بر اساس اقتضا و شرایط مدرسه است.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
علی فتحی آشتیانی، رئیس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شد
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "