شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - 25 Jun 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ / ۰۶:۱۲
کد مطلب: 14135
۰

آخرين پرسش مهر دولت دهم مطرح شد

پرسش مهر رییس جمهوری از دانش آموزان: برای جامعه خود چه کار می خواهید بکنید؟
با حضور رئیس جمهور زنگ آغاز سال تحصیلی جدید به صدا در‌آمد.

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان صبح امروز و در مجتمع آموزشی خیریه «مرضیه یزدی» واقع در منطقه 16 آموزش و پرورش تهران ، زنگ آغاز سال تحصیلی 91/92 را به صدا در آورد. به گزارش ايستا، رييس‌جمهور ـ پرسش مهر سال تحصيلي 92-91 را در آيين بازگشايي مدارس كشور اعلام كرد.


در آيين بازگشايي شكوهمند مدارس سراسر كشور، رييس‌جمهور كشورمان پرسش مهر را چنين عنوان كرد كه «اهداف شما چيست و براي زندگي، مكتب و جامعه خود چه برنامه‌ايي داريد؟»


دبستان مرضيه‌ يزدي توسط خيرين مدرسه‌ساز ساخته شده است و امروز همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد، توسط رييس‌جمهور رسما افتتاح شد. احمدي‌نژاد پس از اين مراسم، از بخش‌هاي مختلف اين مدرسه بازديد كرد.

12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل می کنندکه قریب به 80 درصد آنان در نوبت صبح هستند.

140 هزار مدرسه و مجتمع آموزشی در سال تحصیلی جدید در سراسر کشور فعال خواهند بود.

همزمان با این مراسم نمادین در تهران، زنگ مهر با شعار "اشهد ان محمداً رسول‌الله" در مدارس کشور طنین‌انداز شد.   پرسش مهر رییس جمهوری از دانش آموزان: برای جامعه خود چه کار می خواهید بکنید؟ رییس جمهوری در آیین آغاز سال تحصیلی 92-1391 با حضور در یکی از مدارس دخترانه جنوب شهر تهران، از دانش آموزان خواست به این پرسش پاسخ دهند که ˈبرای جامعه خود چه کار می خواهید بکنید؟ˈ
به گزارش ایرنا، ˈمحمود احمدی نژادˈ صبح روز شنبه اول مهرماه سال 1391 با حضور در مجتمع آموزشی خیریه مرضیه یزدی واقع در منطقه خزانه بخارایی تهران ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، ماه مهر را سرشار از شکوه و مهربانی توصیف کرد و گفت: در بین 12 ماه سال، مهر ماه از زیبایی خاصی برخوردار است و پدران و نیاکان ما این نام را هوشمندانه برگزیده اند.

رییس جمهوری تاکید کرد: انسان بدون مهر، بی معنا است و علم، مهر و آگاهی همه در هم تنیده هستند.

احمدی نژاد تصریح کرد: پرسش مهر، سنت نیکویی است که باعث می شود در روز اول مهر سوالی مطرح و همه جامعه فرهنگی ما برای پاسخ به آن بسیج شوند.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که پرسش مهر سال های گذشته در خصوص عدالت، مهرورزی، پیشرفت کشور و به موضوعاتی از این دست اختصاص داده شده بود، ادامه داد: امروز می خواهم نوع سوال را تغییر دهم.

رییس جمهوری اظهار داشت: پرسش مهر امسال این است که می خواهید چه کار کنید؟ اهداف شما در زندگی چیست؟ برای جامعه و زندگی جاویدان خود چه برنامه ای دارید و چه کار می کنید؟ آیا می خواهید جامعه را در اختیار اهداف خود قرار دهید؟ آیا می خواهید به زندگی تحت ظلم جهانی ادامه دهید یا در آزادی و عدالت و با اهداف متعالی زندگی کنید؟

احمدی نژاد با تشریح ابعاد پرسش مهر امسال افزود: همه انسان ها دارای دو نوع زندگی هستند؛ زندگی شخصی و زندگی اجتماعی.

وی ادامه داد: پاسخ به این پرسش ها به زندگی اجتماعی بر می گردد که برای جامعه می خواهید چه کنید؟

رییس جمهوری با بیان این که از ابتدای خلقت تاکنون، انسان های زیادی در این جامعه زندگی کرده اند و رفته اند خاطر نشان کرد: از این تعداد فقط نام عده ای معدود همانند سعدی، حافظ، فردوسی، رازی، ابوعلی سینا ومانند اینها در طول تاریخ مانده اند.

احمدی نژاد گفت: آیا از خود سوال کرده اید به چه علت اسامی این افراد در تاریخ مانده است و آنها اوج گرفته اند؟

وی با بیان این که ماندگاری نام آنها در تاریخ به نوع نگاه آنها به زندگی اجتماعی آن ها برمی گردد، افزود: برخی ها وقتی به زندگی اجتماعی نگاه می کنند به دنبال منافع شخصی هستند ولی عده ای هم زندگی شخصی خود را در خدمت جامعه، پیشرفت و اعتلای آن قرار می دهند.

احمدی نژاد اظهار داشت: این افراد برای دیگران زندگی می کنند و آسایش و امنیت دیگران را آسایش و امنیت خود می دانند.

وی با تاکید بر این که این افراد از عمر خودشان که بالاترین سرمایه انسان هاست به درستی استفاده می کنند، ادامه داد: ممکن است افرادی به بالاترین مناصب حکومتی هم برسند ولی به دنبال مال اندوزی باشند و هر کس در این عالم فقط و فقط برای خودش زندگی کند، بزرگترین زیان ده تاریخ است.

رییس جمهوری افزود: ماندگاری در تاریخ و به جا ماندن نام نیک از افراد ربطی به شغل و جایگاه بالای حکومتی ندارد و چه بسیار افرادی که دارای شغل های پایین در جامعه بودند ولی در لحظه ای تاریخی به وظیفه خود عمل کردند و ماندگار شدند.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: چه بسیار آدم هایی که به مقام های بالای حکومتی رسیده اند ولی وقتی از آنها نامی برده شود در تاریخ به ننگ و شرم از آنها یاد می شود مانند خان های قاجاریه.

احمدی نژاد با بیان این که افرادی هم بودند که دارای شغل های پایین جامعه مانند خیاطی، سبزی فروشی ، وصله دوزی و مانند اینها بودند اما به وظیفه تاریخی و انسانی خود به خوبی عمل کردند، گفت: آنها زندگی اجتماعی خود را به درستی انتخاب و زندگی خود را وقف جامعه کرده اند.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: افرادی بودند که دارای شغل های پایین مانند حمالی و خیاطی بودند اما آن قدر بزرگ شدند و اوج گرفتند که امام زمان(عج) به دیدار آن ها می آمد و امروز مقبره آنها زیارتگاه است.

وی اظهار داشت: معلمانی داشتیم که زندگی خود را وقف اعتلای جامعه کردند و در خدمت تعالی و تربیت انسان ها بودند و نام آن ها در تاریخ به نیکی ثبت شد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: هر کسی آزاد است که نوع زندگی خود را چگونه انتخاب کند اما من مطمئن هستم که فرزندان ایران، سرزمین نور، زندگی، تمدن، مهر، عشق و عزت ، حتما زندگی با مقامی متعالی، درخشان و عزت مند را انتخاب خواهند کرد.

وی با تاکید بر اهمیت کار و فعالیت به نفع جامعه گفت: کسانی در این دنیا سود می برند که برای اعتلای جامعه و استقرار عدالت، پاکی، زیبایی، رفاه و پیشرفت جامعه تلاش می کنند.

احمدی ن‍ژاد با بیان اینکه هنر این است که انسان زندگی خود را وقف جامعه کند، مدرسه سازی از سوی افراد خیر را یکی از نمونه های بارز وقف افراد برای جامعه دانست و از کسانی که در این راه خیر فعالیت می کنند، تقدیر کرد.

رییس جمهوری پس از ایراد سخنرانی در کلاس ششم ابتدایی مجتمع آموزشی مرضیه یزدی حاضر شد و با بیان خاطره ای از دوران مدرسه خود بر روی تخته الکترونیکی این کلاس یادداشتی نوشت.

احمدی نژاد در این یادداشت نوشت: ˈفرزندان عزیز ایران سرافراز، بهار علم و اندیشه بر شما و جامعه فرهنگی مبارک، بهار حقیقی انسانیت در راه است، با کسب علم و معرفت جهان خود را بهاری کنید.ˈ

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
ارتباط خود زنی و پردازش درد
همراهی با افراد سمی و پیج‌های اینفلوئنسر‌ها آسیب‌زا است؟
روان‌شناس ایستاده
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!