شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - 23 Oct 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ / ۱۷:۳۹
کد مطلب: 14154
۰
۱

تحصيل 80 درصد نفرات برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران توسعه رشته‌های آموزشی در دوره‌های کارشناسی ارشد، تخصصی و فوق تخصصی را از مهم‌ترین برنامه‌های آموزشی این دانشگاه دانست و گفت: خوشبختانه تمامی مراحل دریافت مجوز رشته عفونت‌های بیمارستانی در دانشگاه انجام شده است و منتظر مصوبه آن در وزارتخانه هستیم که به محض تصویب، با برگزاری آزمونی در سال جاری اولین دوره دانشجویان این رشته مهر سال آینده در دوره دستیاری وارد دانشگاه می‌شوند.

دکتر محمد جلیلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر که کلاس‌های درس دانشجویان این دانشگاه از 18 شهریور ماه شروع شده است، افزود: ثبت‌نام دانشجويان جديد دانشگاه نيز انجام شده و این دانشجویان می‌توانند از اول مهر کلاس‌های درس خود را آغاز کنند.

وي با تاکید بر اینکه فعالیت‌های حوزه آموزش این دانشگاه در سال تحصیلی جدید در راستای ارتقاي کمی و کیفی است، اظهار کرد: بر اساس اهداف برنامه‌ریزی شده، دانشگاه علوم پزشکی تهران در تلاش است برنامه‌های آموشی خود را در راستای توسعه رشته‌های تخصصی و تحصیلات تکمیلی دنبال کند و طبیعتا در سال جدید نیز پیشنهادات جدید از طریق گروه‌ها و دانشکده‌ها برای راه‌اندازی یک سری رشته‌ها ارايه شده است که پیگیر تصویب آن‌ها در وزارتخانه هستیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران از راه‌اندازی رشته جدید عفونت‌های بیمارستانی تا مهر سال آینده در این دانشگاه خبر داد و افزود: خوشبختانه تمامی مراحل دریافت مجوز رشته عفونت‌های بیمارستانی در دانشگاه انجام شده است.

وی همچنین طب سالمندی را از رشته‌های جدید راه‌اندازی شده در سال تحصیلی جدید در دانشگاه دانست و تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به اخذ مجوز رشته طب سالمندی در دوره فلوشیب در کشور شده بطوریکه اولین دوره دستیاران آن از ابتدای شهریور ماه وارد دانشگاه شدند که امیدواریم ظرفیت آن تا سال آینده به بیش از چهار دانشجو ارتقا یابد.

دکتر جلیلی در خصوص توسعه کیفی برنامه‌های آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با استقرار نظام جامع ارزشیابی برنامه‌ها در دانشگاه و دانشکده‌ها کیفیت برنامه‌های آموزشی سال جاری خود را بر اساس آن ارزشیابی و بصورت دائم پایش کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اینکه 80 درصد نفرات برتر کنکور در رشته‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، گفت: خوشبختانه از 100 نفر اول کنکور رشته‌های علوم پزشکی 80 نفر این افراد وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌شوند و البته علاوه بر این دانشجویانی که با کسب رتبه‌های برتر مدال طلای المپیاد را کسب می‌کنند می‌توانند بدون کنکور وارد این دانشگاه شوند.

دکتر جلیلی در ادامه با بیان اینکه 2 هزار دانشجوی جدیدالورود برای سال تحصیلی جاری وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند، گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از 900 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد که 340 نفر آن در گروه پزشکی، 200 نفر در پرستاری و 200 نفر نیز در داروسازی و دندان پزشکی است به این دانشگاه معرفی شدند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه این دانشگاه در تلاش است امکانات آموزشی خود را در راستای توسعه رشته‌های کارشناسی ارشد، تخصصی و فوق تخصصی افزایش دهد، اظهار کرد: مسلما وقتی صحبت از گسترش رشته‌ها و راه‌اندازی روش‌های نوین آموزشی در دانشگاه می‌شود نیازمند منابع جدید آموزشی می‌شویم و این کارها بدون اختصاص منابع بودجه‌ای کافی قابل انجام نیست.

دکتر جلیلی در پایان توصیه کرد: دانشجویان جدیدالورود توجه داشته باشند وقتی وارد بزرگترین و اولین دانشگاه علوم پزشکی کشور می‌شوند بايد بدانند که فضای علمی این دانشگاه بسیار پیشرفته است و تلاش کنند همانطور که موفق به ورود به این دانشگاه شده‌اند همین مسیر را ادامه دهند تا در عرصه علمی بالاتر نیز درخشش لازم را داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سیروان
عالی
ممنون
«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.