شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - 2 Dec 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۱ / ۰۵:۵۴
کد مطلب: 14618
۰

هر كشوري كه دانشگاه بيشتري دارد، فساد آن نيز بيشتر است

رييس ستاد اقامه نماز كشور با تاكيد بر اينكه بايد با دانشجوها رفيق شد، از رفتار برخي از اساتيد دانشگاه انتقاد كرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر هر كشوري كه دانشگاه بيشتري دارد، فساد آن نيز بيشتر است.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمين محسن قرائتي دیروز در پنجمين جشنواره ملي علمي كاربردي، با بيان اينكه نبايد ازدواج‌ را در دانشگاه‌ها نهي كنيم، اظهار كرد: دو سوم دين مربوط به ازدواج است، اگر رابطه حرام زياد است، بايد با ازدواج جلويش را گرفت و راهي ديگر جز ازدواج نيست.

وي همچنين با تاكيد بر اينكه بايد با دانشجوها رفيق شد، تصريح كرد: طبق آيه‌اي از قرآن، معلم خوب بايد از مردم، در مردم و با مردم باشد. بنابراين ايجاد ارتباط عاطفي با دانشجويان و همچنين دادن شماره تلفن افراد اسلام‌شناس در دانشگاه مي‌تواند تا حدود زيادي مشكلات دانشجويان را حل كند.

وي با اشاره به تاثير صحبت‌هاي خصوصي با دانشجويان، تاكيد كرد: گاهي بايد با يك دانشجو خصوصي صحبت كرد، تا تاثير كار خود را ببينيم. عضو هيات علمي شدن و مدرك دكتري مهم نيست، بلكه مهم اين است كه چه كار خوبي انجام داده‌ايم كه جزو وظايفمان نبوده است.

قرائتي با انتقاد از رفتار برخي از اساتيد دانشگاه، گفت: گاها ديده مي‌شود در دانشگاه، دانشجويي استاد خود را مي‌بيند و سلام نمي‌كند و مي‌گويد اين ترم با او كلاس ندارم، اين يك سرطان اخلاقي در دانشگاه است، در حالي كه اين مشكل را خود اساتيد با ايجاد فاصله با دانشجويان به وجود مي‌آورند.


سايت طنز حلال در دانشگاه‌ها ايجاد شود

قرائتي همچنين خواستار ايجاد يك سايت طنز حلال در دانشگاه‌ها شد و گفت: بايد شرايطي فراهم كنيم كه به جاي مسخره كردن قوميت‌هاي مختلف و به جاي اينكه به هم بخنديم، با هم بخنديم و طنز را به صورت حلال داشته باشيم.


وي همچنين با تاكيد بر لزوم رواج نماز در ميان دانشجويان، گفت: اگر بهترين نامه را بنويسيد، بدون تمبر به مقصد نمي‌رسد. در اين ميان، راه رسيدن از دنيا به آخرت نيز نماز است.


رييس ستاد اقامه نماز كشور با بيان اينكه طبيعي است كه به مسوولين كشور انتقادهايي وارد باشد، گفت: نبايد از اين انتقادها در جهت تضعيف آنها استفاده كنيم، اگرچه توجيه، حماقت است اما تضعيف، جنايت و تنها تكميل رسالت است.


قرائتي در پايان خطاب به مديران علمي كاربردي كشور، گفت: اگر مي‌خواهيد مهارت داشته باشيد، بايد مهارت نجات كساني كه راه خود را گم مي‌كنند را نيز داشته باشيد. ما فارغ‌التحصيل در اسلام نداريم و تنها راه ارتباط با دانشجويان، محبت است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.