دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۱ / ۱۳:۰۹
کد مطلب: 14706
۰

نظام جامع سنجش جایگزین حذف کنکور می‌شود

تعیین تکلیف حذف کنکور در سال 93 و نحوه برگزاری کنکور 92 در هفته آینده

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تشکیل جلسه کارگروه ماده 4 قانون پذیرش دانشجو در هفته آینده، گفت:‌ میزان تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان در آزمون سراسری سال 92 در این جلسه بررسی می‌شود.


دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تشکیل جلسه کارگروه ماده 4 نظام سنجش و پذیرش دانشجو در روز چهارشنبه 26 مهرماه، گفت: در این جلسه موضوع حذف کنکور در سال 93، نحوه برگزاری کنکور 92 و حذف کنکور در برخی مقاطع دانشگاه آزاد مطرح و بررسی می‌شود.

وی با اشاره به بحث حذف کنکور در سال 93 گفت: این طرح قانون مجلس است که البته طرح‌های جایگزین تحت عنوان «نظام جامع سنجش و پذیرش دانشجو» در حال بررسی است که در صورت تصویب، جایگزین حذف کنکور خواهد شد.

وی در این رابطه به طرح پیشنهادی حذف آزمون سراسری در برخی رشته محل‌های کم تقاضا و برگزاری آزمون و لحاظ سوابق تحصیلی برای برخی از کد رشته‌های پرمتقاضی آزمون سراسری دانشگاه‌ها اشاره کرد.

رییس سازمان سنجش با اشاره به بررسی نحوه برگزاری کنکور 92 و با تاکید بر اینکه کنکور در سال 92 حذف نمی‌شود، گفت: در این جلسه میزان لحاظ سوابق تحصیلی در نمره کل آزمون داوطلبان بررسی خواهد شد.

دکتر خدایی با اشاره به پیشنهاد دانشگاه آزاد برای حذف آزمون در برخی مقاطع گفت: این پیشنهاد از سوی دانشگاه آزاد داده شده است چرا که ظرفیت پذیرش دانشجو در برخی از کد رشته‌های مقاطع مختلف این دانشگاه پر نمی‌شود.

رییس سازمان سنجش در خاتمه گفت:‌ این جلسه با حضور مسئولان وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش و بهداشت، سازمان سنجش و دانشگاه آزاد در دفتر وزیر علوم برگزار خواهد شد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!