يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - 3 Dec 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۱ / ۱۹:۴۵
کد مطلب: 15142
۰
۱

ارتقای رتبه یک استاد دانشگاه مشهدی در جهان

ارتقای رتبه استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در فهرست یک درصد اول دانشمندان جهان
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه ESI برای دومین بار جزو یک درصد دانشمندان جهان در حوزه تخصصی خود قرار گرفت.


به گزارش ایسنا ، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از پایگاه Essential science indicators در کشور آمریکا که در اول نوامبر سال 2012 (11 آبان ) اعلام شد، دکتر حسین حسین زاده، استاد دانشکده داروسازی و مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای دومین بار در سال جاری در فهرست یک درصد اول دانشمندان جهان در گرایش داروشناسی و سم‌شناسی قرار گرفت.


این عضو هیات علمی با 97 مقاله و یک هزار و 110 ارجاع با متوسط 44/11  موفق به کسب این رتبه شده است.

انتخاب دانشمندان برتر از سوی پایگاه Web of Science موسسه اطلاعات علمی (ISI) در بازه زمانی 10 ساله اول ژانویه 2002 تا 30 اکتبر 2012 انجام شده است.

در این پایگاه هشت نفر از سطح کشور در گروه‌های پزشکی انتخاب شده‌اند که از این تعداد هفت نفر از دانشگاه تهران و یک نفر از دانشگاه علوم پزشکی مشهد انتخاب شده است.

دکتر حسین زاده تاکنون سه بار برنده جایزه جشنواره رازی شده است. رتبه این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در فهرست دانشمندان برتر در گرایش سم شناسی و دارو شناسی، دو هزار و 201 است که نسبت به رتبه بندی اول می سال 2012 میلادی ( دو هزار و 568) ارتقا یافته و همچنین رتبه وی از رتبه هشتم کشوری به رتبه پنجم ارتقاء یافته است.

استاد گروه فارماکولوژی و زهرشناسی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از پژوهشگران برتر این دانشگاه به شمار می‌رود که تاکنون موفق به کسب عناوین برتر کشوری از جمله کسب رتبه اول در بخش علوم دارویی هفتمین جشنواره کشوری رازی، کسب رتبه دوم در بخش علوم دارویی دوازدهمین جشنواره رازی، پژوهشگر نمونه در سطح کشور، استاد نمونه دانشگاه در پنج سال متوالی، استاد نمونه کشوری به انتخاب انجمن متخصصان علوم دارویی، پژوهشگر برتر استان، پژوهشگر برگزیده جشنواره 30 خدمت کشوری، پژوهشگر برتر دومین مرحله شانزدهمین جشنواره کشوری رازی، پژوهشگر برتر دانشکده داروسازی، کسب رتبه دوم طرح برگزیده استان خراسان رضوی و پژوهشگر برتر دانشگاه شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

mosTaFa
Iran, Islamic Republic of
دمش گرم !
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی