سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - 30 May 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱ / ۱۷:۱۰
کد مطلب: 15296
۰

راه اندازی نسل جدید مدارس هوشمند در کره جنوبی


نسل جدید مدارس هوشمند مبتنی بر سیستم های آموزشی پیشرفته در یکی از مناطق کره جنوبی راه اندازی شد.


به گزارش مهر، امروزه استفاده از روش‌های نوین آموزشی در مدارس و آموزشگاهها رو به افزایش است و در این راستا ایجاد مدارس هوشمند در دستور کار بسیاری از دولتها قرار گرفته است؛ استفاده از سیستم مدرسه هوشمند، محیط آموزشی پویایی را در اختیار کودکان قرار می‌دهد و باعث بهبود تمرکز آن‌ها می‌شود و افزایش علاقه به یادگیری و غنی‌تر ساختن ارتباط دانش‌آموزان با آموزگار از دیگر مزایای سیستم مدرسه هوشمند است.

براین اساس کمپانی سامسونگ با استفاده از سیستم‌های آموزشی پیشرفته نسل جدیدی از مدارس هوشمند را در یکی از مدارس کره‌جنوبی با نام Gyeseong، اجرا کرد.

مسئولان این مدرسه ابتدایی در جستجوی راهی بودند تا بتوانند دانش‌آموزان را بیشتر و بهتر در فرآیند یادگیری درگیر کنند؛ آن‌ها همچنین به دنبال سیستمی می‌گشتند تا با بهره‌گیری از آن، دانش‌آموزان در بیرون از کلاس هم به مطالب درسی دسترسی داشته باشند و بتوانند به مطالعه و یادگیری ادامه دهند. بنابراین مسئولین مدرسه تصمیم گرفتند از فناوری‌های جدید سامسونگ برای دست‌یابی به این اهداف استفاده کنند.

پس از انجام مراحل اولیه، یکی از کلاس‌های چهارم این مدرسه که سی دانش‌آموز در آن تحصیل می‌کردند، برای شرکت در طرح مدرسه هوشمند انتخاب شدند که این طرح، یک شیوه آموزشی چندرسانه‌ای و تعاملی است که با بهره‌گیری از دستگاه‌های برد الکترونیکی و موبایل انجام می‌شود و هدف از اجرای این برنامه، افزایش اشتیاق کودکان برای فراگیری مطالب از طریق شرکت در فعالیت‌های تعاملی در کلاس است.

سامسونگ برای اجرای سیستم مدرسه هوشمند از یک ‌برد الکترونیکی (صفحه لمسی) 65اینچی مدل  LFD TS-3 به‌ همراه تبلت‌های گالکسی 10.1 اینچ استفاده کرد. در این سیستم، نرم‌افزاری با نام MagicIMS بکار گرفته شد که آموزگار با آن می‌تواند همزمان با نوشتن یک مطلب یا رسم یک طرح بر روی برد الکترونیکی، آن را با تبلت‌های دانش‌آموزان به اشتراک بگذارد. دانش‌آموزان هم می‌توانند از طریق تبلت‌های خود با معلم در ارتباط باشند و کارهایی نظیر طرح فوری پرسش‌ها یا پاسخ‌دادن به سوال‌های معلم، حل تمرین‌ها، انجام تکالیف و انتقال آن‌ها به آموزگار و پاسخ‌دهی به امتحانات را با تبلت‌هایشان انجام دهند.

همچنین امکان اشتراک‌گذاری دروس و ذخیره‌سازی آن‌ها برای استفاده‌های بعدی، رکورد کردن کلاس درس، قابلیت افزودن یادداشت به ویدئوها، فایل‌های فلش و پاور پوینت مواردی هستند که کار یادگیری را برای دانش‌آموزان، لذت‌بخش‌تر و آسان‌تر می‌کنند.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند