کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شانس زیاد کودکان شاد برای ثروتمند شدن

1 آذر 1391 ساعت 6:57


پژوهش های صورت گرفته نشان می‌دهد، افرادی که دوران کودکی شادی داشته باشند،‌ از شانس بیشتری برای تبدیل شدن به یک فرد موفق و ثروتمند در آینده برخوردار هستند.

به گزارش ایسنا، پژوهشگران کالج دانشگاهی لندن (UCL) بیش از 15 هزار بزرگسال آمریکایی را با بررسی مولفه هایی از جمله تحصیلات، وضعیت سلامت فیزیکی، تنوع ژنتیکی، ضریب هوشی (IQ)، اعتماد به نفس و شادی فرد مورد بررسی قرار دادند.

این پژوهش به عنوان نخستین مطالعه در خصوص رابطه شادی و میزان حقوق دریافتی نشان می‌دهد، افرادی که از سطوح بالای رضایت از زندگی برخوردار هستند، حقوق بیشتری به نسبت همسالان خود دریافت می کنند.

دکتر «یان امانوئل دنوه» از نویسندگان این تحقیق تأکید می‌کند: نتایج به دست آمده در این مطالعه دارای مفاهیم بسیار مهمی برای دانشگاهیان، سیاست گذاران و عموم مردم است.

نتایج این مطالعه برای دانشگاهیان بیان کننده رابطه درآمد و شادی است و برای سیاست گذاران اهمیت رفاه عمومی و تأثیر شادی بر شرایط اقتصادی را نشان می‌دهد.

پروفسور «اندرو اوسوالد» از محققان دانشگاه وارویک نیز معتقد است: این نتایج نقش کلیدی دوره کودکی خوب و سرشار از شادی را در موفقیت فرد در بزرگسالی نشان می‌دهد. والدین با ایجاد یک محیط عاطفی سالم می‌توانند تا حدود زیادی موفقیت فرزندان در آینده را تضمین کنند.


نتایج این پژوهش در مجموعه مقالات آکادمکی ملی علوم منتشر شده است.


کد مطلب: 15369

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/15369/شانس-زیاد-کودکان-شاد-ثروتمند-شدن

میگنا
  https://www.migna.ir