چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ آبان ۱۳۸۹ / ۱۹:۰۹
کد مطلب: 1573
۰

لیست دانشگاههای معتبر مالزی منتشر شد

اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آخرین به روز رسانی خود لیست دانشگاه‌های معتبر کشور مالزی و نحوه ارزشیابی مدارک این دانشگاه‌ها را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت علوم،7 دانشگاه مالزی در ارزشیابی مدارک توسط وزارت علوم در سطح گروه یک (خوب) برای کلیه دوره‌های تحصیلی و 21 ‌دانشگاه در سطح گروه دو (متوسط)، معتبر اعلام شدند. دانشگاه‌های‌ ‌ گروه‌ دو (متوسط)، و مراکز آموزش‌ عالی مالزی ‌که‌ در زمان‌ ورود دانشجو مجوز رسمی‌ وزارت‌ آموزش‌ کشور مالزی‌ را داشته‌ باشند صرفا تا مقطع کارشناسی‌ (لیسانس) ارزشیابی‌ می‌شوند.
 
همچنین مدارک صادره از Limkokwing University College به شرط آنکه تاریخ شروع به تحصیل قبل از فوریه 2007 میلادی باشد قابل بررسی و ارزشیابی است.
 
‌چنانچه نام دانشگاه یا موسسه‌ای در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات اعلام شده اعم از معتبر و غیرمعتبر منعکس نشده باشد، متقاضی می بایست اعتبار آن را از اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم استعلام کند.
 
نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاههای مالزی
 
‌کلیه‌ مدارک ‌Diploma و 2Certificate یا 3 سال‌ تحصیل‌ که‌ منجر به‌ اخذ مدرک‌ Bachelor نمی‌شود، بعد از دیپلم‌ دبیرستان یا پیش دانشگاهی، "کاردانی" ارزشیابی‌ می‌شود.
 
مدارک Diploma به همراه‌Post Graduate Diploma (PGD) در مجموع‌ "کارشناسی" ارزشیابی‌ می‌شود و در صورت‌ داشتن‌ مدرک ‌Bachelor ، برای‌ مدرک‌ PGD فقط‌ صحت‌ صدور تأیید می‌شود.
 
‌همچنین مدار‌کBachelor از دانشگاه‌های‌ گروه‌ 1 و 2 بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ یا پیش‌ دانشگاهی، "کارشناسی" و مدارک Master صرفا از دانشگاه‌های‌ گروه‌ 1 با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی، "کارشناسی‌ ارشد" ‌و مدارک ‌Ph.D. صرفاً‌ از دانشگاه‌های‌ گروه‌ 1 با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی‌ ارشد، "دکترا" ارزشیابی‌ می‌شود. متقاضیان می توانند برای مشاهده وضعیت دانشگاه‌های مالزی و لیست کامل دانشگاههای معتبر به سایت http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx  مراجعه کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۵ روش تقویت روحیه و انرژی مثبت در زندگی
زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.