چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱ آبان ۱۳۸۹ / ۱۹:۰۹
کد مطلب: 1573
۰

لیست دانشگاههای معتبر مالزی منتشر شد

اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آخرین به روز رسانی خود لیست دانشگاه‌های معتبر کشور مالزی و نحوه ارزشیابی مدارک این دانشگاه‌ها را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت علوم،7 دانشگاه مالزی در ارزشیابی مدارک توسط وزارت علوم در سطح گروه یک (خوب) برای کلیه دوره‌های تحصیلی و 21 ‌دانشگاه در سطح گروه دو (متوسط)، معتبر اعلام شدند. دانشگاه‌های‌ ‌ گروه‌ دو (متوسط)، و مراکز آموزش‌ عالی مالزی ‌که‌ در زمان‌ ورود دانشجو مجوز رسمی‌ وزارت‌ آموزش‌ کشور مالزی‌ را داشته‌ باشند صرفا تا مقطع کارشناسی‌ (لیسانس) ارزشیابی‌ می‌شوند.
 
همچنین مدارک صادره از Limkokwing University College به شرط آنکه تاریخ شروع به تحصیل قبل از فوریه 2007 میلادی باشد قابل بررسی و ارزشیابی است.
 
‌چنانچه نام دانشگاه یا موسسه‌ای در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات اعلام شده اعم از معتبر و غیرمعتبر منعکس نشده باشد، متقاضی می بایست اعتبار آن را از اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم استعلام کند.
 
نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاههای مالزی
 
‌کلیه‌ مدارک ‌Diploma و 2Certificate یا 3 سال‌ تحصیل‌ که‌ منجر به‌ اخذ مدرک‌ Bachelor نمی‌شود، بعد از دیپلم‌ دبیرستان یا پیش دانشگاهی، "کاردانی" ارزشیابی‌ می‌شود.
 
مدارک Diploma به همراه‌Post Graduate Diploma (PGD) در مجموع‌ "کارشناسی" ارزشیابی‌ می‌شود و در صورت‌ داشتن‌ مدرک ‌Bachelor ، برای‌ مدرک‌ PGD فقط‌ صحت‌ صدور تأیید می‌شود.
 
‌همچنین مدار‌کBachelor از دانشگاه‌های‌ گروه‌ 1 و 2 بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ یا پیش‌ دانشگاهی، "کارشناسی" و مدارک Master صرفا از دانشگاه‌های‌ گروه‌ 1 با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی، "کارشناسی‌ ارشد" ‌و مدارک ‌Ph.D. صرفاً‌ از دانشگاه‌های‌ گروه‌ 1 با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی‌ ارشد، "دکترا" ارزشیابی‌ می‌شود. متقاضیان می توانند برای مشاهده وضعیت دانشگاه‌های مالزی و لیست کامل دانشگاههای معتبر به سایت http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx  مراجعه کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
خدايا،ميشه چند لحظه وقتتو بگيرم! اين دفعه چيزي ازت نمي خوام! فقط مي خوام  خيلي ساده بگم: ممنون براي همه چيز...