جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - 28 Jan 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ / ۰۷:۲۵
کد مطلب: 15793
۰

رییس دانشگاه آزاد:برنامه‌ای برای تجمیع آزمون‌های ارشد و دکتری نداریم

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 50 درصد شهریه‌ ادامه تحصیل اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد را پرداخت خواهیم کرد.


به گزارش ایسنادر مشهد، فرهاد دانشجو در نشست خبری حاشیه چهاردهمین اجلاس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد که در مجموعه فرهنگی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد، خاطرنشان کرد: آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ کیفیت تغییر کرده است و امتحانات تشریحی به صورت تستی برگزار خواهد شد.

وی در رابطه با کاهش شهریه دانشجویان گفت: از انتهای سال دوم و ابتدای سال سوم مدیریت خود قرار بود 15 تا 20 درصد شهریه‌ها را کاهش دهیم که این امر در ظرف مدت شش ماهه اول میسر شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تمامی دانشگاه‌ها اجازه داشتند 15 درصد شهریه خود را افزایش دهند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها افزایش شهریه نداشت بلکه به دانشجویان کاردانی به کارشناسی 20 درصد تخفیف شهریه داده شد و برای دانشجویان جدید 5 درصد افزایش شهریه به میزان کارمزد حساب‌های قرض‌الحسنه اعمال شد.

وی در خصوص تجاری‌سازی پژوهش‌های دانشگاه، عنوان کرد: متاسفانه ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی در 30 سال گذشته با صنعت زیر نیم درصد بوده است و در گذشته این فرهنگ که وظایف دانشجویان باید به بیرون و نیاز جامعه ربط داده شود وجود نداشت از همین رو با مسوولین صنایع، خودروسازی، استاندارها، وزیر نفت به صورت موضعی وارد مذاکره شده‌ایم و اولین گام‌ها که تعریف و تبیین وظایف دانشجویان بوده است به درستی انجام شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای مرکز تحقیقات قرآن و عترت است و این مرکز در گذشته فعالیت‌های بسیار خوبی داشته و هم‌اکنون چندین رتبه ملی کسب کرده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تمام حرف ما بحث اسلام و سبک اسلامی در زندگی است و برای اینکه به سبک اسلامی برسیم باید معرفت اسلامی داشته باشیم.



برنامه‌ای برای تجمیع آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی نداریم

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه می خواهیم کنکور رابه تدریج حذف کنیم، عنوان کرد: یکی از اهدافمان رسیدگی به وضعیت کنکور و مشکلات آن بوده است و اینکه در دوره‌های کاردانی به کارشناسی بدون برگزاری کنکور دانشجو بپذیریم که در این زمینه موفق شدیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه‌ای برای تجمیع آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی نداریم، افزود: با بررسی‌های وزارت علوم و تحقیقات مجوز پذیرش بدون آزمون بالغ بر 80 درصد رشته‌های مختلف صادر شده است و در بهمن ماه در بسیاری از رشته‌ها در دوره کارشناسی بدون آزمون دانشجو خواهیم گرفت و 20 درصد رشته‌ای که باقی می‌ماند با تصمیم‌گیری هایی که با وزارت علوم گرفته شده قرار است سازمان سنجش آزمون را برگزار کند و نتایج را به دانشگاه اعلام کند.

دانشجو در خصوص نکات مثبت تجمیع کنکور سراسری و آزاد گفت: با تجمیع کنکور سراسری، دانشجو با یک نوع سوال رو به رو می‌شود و در بررسی اینکه کدام دانشجو موفق‌تر و عالم‌تر است و امتیاز بیشتری دارد راحت‌تر می‌توان تصمیم گرفت. همچنین دانشجویان کمتر تحت اضطراب و دغدغه قرار می‌گیرند و کار مدیریت هم بهتر انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: فرصتی ایجاد کرده‌ایم که اعضای هیات علمی بتوانند ادامه تحصیل دهند و اگر مسوولیت‌شان تاثیر سویی برروی تدریس‌شان نگذارد حق مسوولیت‌شان جای خود باقی می‌ماند و 50 درصد شهریه‌ آنان را دانشگاه آزاد اسلامی متقبل می‌شود.

دانشجو افزود: جلسات مستمری با مدیران تشکل‌های اسلامی و سیاسی دانشگاه‌ها داریم و گزارشاتی داده و دریافت می‌کنیم تا بتوانیم بدین وسیله کار نظارت بر تشکل‌ها را داشته باشیم.



تشکل‌های دانشگاهی نباید ستاد انتخاباتی نماینده خاصی باشند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: تشکل‌های دانشگاهی نباید ستاد انتخاباتی نماینده خاص و پایگاه یک حزب بیرونی باشند و در دانشگاه‌ها باید با توجه به قوانین انضباطی مشخص شده فعالیت‌ها را در چارچوب قانون انجام دهیم و هر کسی بخواهد کاری انجام دهد حتی اگر علیه رییس دانشگاه و سیاست‌های دانشگاه باشد، باید از مدیر تشکل‌ها مجوز بگیرد.

وی با بیان اینکه آزادی در داخل دانشگاه بیشتر از داخل جامعه است، خاطرنشان کرد: ما جلوتر از همه حرکت خواهیم کرد و قشر دانشگاه و دانشجو با رعایت قوانین باید پرشور در انتخابات شرکت کند. همچنین دانشجویان باید شاخص‌های کاندیداهای خوب را معرفی کرده و در ستاد انتخاباتی افراد خاصی قرار نگیرند.


حقوق تمام کارمندان دانشگاه آزاد با سراسری یکسان می‌شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه بابیان اینکه تمام سعی و اهتمام هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی این است که حقوق کارمندان دانشگاه آزاد مشابه دانشگاه‌های دولتی باشد خاطرنشان کرد: این تمام چیزی است که می‌توان قول دهیم اما تمام تصمیمات با من نیست و باید در هیات امنا تصویب شود و واحدها با صرفه‌جویی، درآمدزایی کنند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نظریه اریک برن
۱۰ مهارتی که کودکان برای شغل آینده‌شان به آن نیاز دارند
معرفی  کتاب “جادوی عشق به خویشتن” اثر دکتر مهوش معاذی نژاد
مشاوره پیش از ازدواج و باورهای نادرست
گزارشی از جزئیات تعرفه‌های مشاوره‌های روانشناسی و روانپزشکی در تهران و چالش بیمه‌ها
دختران از کجا به کجا فرار میکنند ؟!
چرا خاطراتمان را فراموش می‌کنیم؟
متلک ها و مزه‌پراکنی نوجوانان نشانه هوش آن‌هاست!
چرا تشخیص افسردگی در مردان سخت‌تر است؟
نشانه‌های ابتلا به افسردگی چیست؟
راهبردهاي آموزش براي دانش‌آموزان داراي ناتواني يادگيري باهوش
فشارهای روانی محیط اطرافتان را کنترل کنید
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.