سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - 3 Oct 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۸۹ / ۰۳:۵۰
کد مطلب: 159
۱۴
۶۹

روش هاي ترک اعتياد و درمان بيماران معتاد به مواد مخدر

روش هاي ترک اعتياد و درمان بيماران معتاد به مواد مخدر
1 . روش کم کردن تدريجي ماده مخدر:
در اين روش بيمار معتاد مي تواند با يک برنامه ريزي منظم و دقيق و با اراده اي قوي و محکم ، روزانه از ماده مخدري که استفاده مي نمايد کم کند  تا آن را در مدت 2 تا 3 هفته به صفر برساند .
در اين روش بيمار نياز دارد که زير نظر روان پزشک معالج از داروهاي تجويز شده استفاده نمايد . داروهاي تجويز شده اغلب داروهايي است که در رشته روان پزشکي  به کار برده مي شود و موجب مي گردد که علايم وابستگي رواني و جسمي بيمار معتاد به آن ميزان کاهش يابد که فرد معتاد احساس نياز به ماده مخدر نداشته باشد . از خصوصيات اين روش اين است که فرد مي تواند به فعاليت هاي روزمره خود بپردازد .2- روش استفاده از داروهاي ترک اعتياد به طور سرپايي :
در اين روش فرد معتاد  توسط پزشک ، درمان خود را شروع مي نمايد و داروهايي براي وي تجويز مي شود که شامل داروهاي اعصاب و داروهايي است که ماده مخدر نيستند ، اما اثراتي شبيه ماده مخدر دارند . در اين روش به بيمار توصيه مي شود که به هيچ عنوان از ماده مخدر استفاده ننمايد .
اثرات درماني داروهاي تجويز شده و اين که به چه ميزان بايد تجويز گردد بستگي به نوع ماده مخدر مصرفي و مقدار آن دارد . در اين روش اغلب توصيه مي گردد که بيمار معتاد به مدت چند روز تا يک هفته در منزل استراحت نموده  و بعد به کارهاي روزمره خود بپردازد .

3. روش استفاده از داروهاي ترک اعتياد با بستري شدن در بيمارستان :
اين روش مانند روش دوم است  . با اين تفاوت که فرد معتاد در  بيمارستان بستري مي گردد و کليه امور درماني با نظارت پزشک معالج انجام  مي شود .از امتيازات اين روش اين است که بيمار معتاد از نزديک  مورد مراقبت هاي لازم پزشکي و پرستاري قراردارد و چون در بيمارستان بستري است دسترسي او به مواد مخدر  بسيار کم و يا غير ممکن است و اگر گاهي بيمار نياز به  داروهاي خاص خوراکي و يا تزريقي داشته باشد  ، اين داروها به راحتي  در بيمارستان به وي داده شده و يا تزريق مي گردد و لذا هرگونه علايم ناشي از ترک ، خواه رواني و يا جسمي ، سريع تر درمان مي گردد .

توضيحات لازم :
الف : در گذشته ي نه چندان دور ، داروي ترک اعتياد در مراکز مخصوص و با يک برنامه منظم روزانه به معتادان داده مي شد و روش هاي درماني گوناگون غير دارويي نيز به کار گرفته مي شد.  در حال حاضر مسئولان در تلاش اند که بتوانند از همان روش هاي گذشته و داروهاي خاص استفاده کرده  و به درمان بيماران معتاد همت گمارند .

ب : متأسفانه در حال حاضر انواع و اقسام داروهاي ترک اعتياد در بازار وجود دارد که براي ترک اعتياد به فروش مي رسد. از محتويات و يا ترکيـبات چنين  داروهايي کمتر کسي اطلاع  دارد . در مورد اين داروها مي توان چنين اظهار نظر نمود که محتويات اين داروها اکثراً ترکيبي از مواد مخدر است . ديده شده است که بسياري از معتادين که از اين ترکيبات استفاده مي نمايند  به اين داروها معتاد مي گردند .

ج : بنابر اين اگر بيماران معتاد از اين داروها  استفاده نمايند نه تنها نبايد انتظار ترک و درمان مورد اطمينان را داشته باشند بلکه ممکن است به اين داروها معتاد گردند . به عنوان مثال اگر هر فرد عادي  بتواند يک عمل جراحي را انجام دهد مي توان انتظار داشت  که هر فردي نيز در ترک و درمان اعتياد همانند يک پزشک متخصص عمل نموده و موفق گردد.

د : از تبليغاتي که اخيراً در مورد ترک و درمان اعتياد مي شود ، استفاده از اشعه ليزر است که ابهامات زيادي را در بر داشته و دارد که چگونه اشعه ليزر مي تواند  مشکلات رواني و جسمي بيماران معتاد را درمان کنند؟


4 . روش سم زدايي يا U.R.O.D :
آخرين ، پيشرفته ترين و سريع ترين روش ترک اعتياد ، در حال حاضر روش  سم زدايي يا U.R.O.D است . که چند سالي است در کشور ما به کار گرفته شده و مي شود . در اين روش بسته به نوع ماده مخدر ، طريقه استفاده از آن ، و مدت زماني که سبب اعتياد شده است ؛ فرد معتاد بين 4 تا 6 ساعت توسط متخصص بيهوش مي شود  .
در مدت زمان بيهوشي داروهايي به بيمار تزريق مي گردد که وي بعد از آن  که به هوش مي آيد بسياري از علايم جسمي ترک ماده مخدر را ندارد، مگر عوارض معمولي بعد از بيهوشي . همان گونه که بارها اشاره  و تأکيد گرديد ادامه  درمان هاي ضروري به عهده روان پزشک معالج است که با بررسي علايم رواني ، برنامه ريزي درماني را شروع مي نمايد . داروهايي که اغلب مورد استفاده قرا رمي گيرند داروهاي ضد ماده مخدر و داروهاي ضروري براي درمان علايم رواني و برخي علايم جسمي باقي مانده مي باشد که ممکن است ضعف ، سستي و ... را در بر داشته باشد .
بهتر است که روش سم زدايي در بيمارستان و با نظارت و مراقبت هاي پزشکي انجام گردد . گاهي شنيده مي شود که با اين روش در 24 ساعت ( يک روز ) بيماري اعتياد درمان مي گردد  و يا در بعضي از درمانگاه ها و يا مطب هاي اختصاصي در چند ساعت انجام مي شود . اين شنيده ها تا حدودي اغراق آميز به نظر مي رسد و خود نوعي تبليغات تجارتي است . روش سم زدايي بهتر است  در بيمارستان صورت پذيرد و لازم است که بيمار بعد از انجام سم زدايي  چند روز در بيمارستان بستري باشد تا توسط پزشک  معالج علائم جسمي و رواني او به حالتي اطمينان بخش بهبود يافته و بقيه درمان ها به طور سرپايي ادامه يابد .
تشخيص و تصميم گيري در مورد زمان مرخص شدن بيمار معتاد برعهده پزشک معالج است. مهم ترين نکته درماني اين است که بعد از ترخيص ، بيمار بايد از داروهايي که توسط پزشک  تجويز مي شود حتماً استفاده کرده و به توصيه هاي او عمل نمايد و تا زماني که لازم باشد به درمان خود  ادامه دهد .

روش سم زدايي U.R.O.D  هيچ گونه  خطري در پي نخواهد داشت . معهذا لازم است که بيمار مورد آزمايشات و معاينات لازم پزشکي  قرار گيرد . اگر به دليل يک نوع بيماري ، استفاده از روش سم زدايي غير ممکن باشد بدون شک  از روش هاي ديگر ترک و درمان اعتياد مي توان بهره گرفت . بنابر آنچه که گفته شد و چنانچه مي خواهيد در ترک و درمان اعتياد خود يا نزديکان خود موفق باشيد ، رعايت موارد زير ضروري است؛ در غير اين صورت احتمال بازگشت  به اعتياد حتمي است :
1- فرد معتاد از ديدگاه پزشکي خصوصاً روان پزشکي بيمار است .
2- فرد معتاد بايد بخواهد و مصمم باشد که از بلاي  خانمانسوز اعتياد نجات يابد .
3- ارزيابي هاي روان پزشکي ، روان شناختي ، شخصيتي ، جسمي و ... قبل از شروع ترک و درمان ضروري است .
4- بيمار و خانواده بيمار بهتر است  که در حد امکان نظريات و توصيه هاي روان پزشک  معالج را پذيرفته و به آن عمل نمايند  5- بهتر است فرد معتاد با همراه  مورد اعتماد خانواده و روان پزشک معالج در بيمارستان  بستري گردد .
6- در صورتي که پزشک  معالج صلاح مي داند ، بيمار معتاد در مدت زمان مشخصي ممنوع الملاقات باشد  و تمام اطرافيان و نزديکان بايد اين نکته را رعايت نمايند.
 7- نوع و روش ترک  يا سم زدايي با توافق بيمار معتاد يا خانواده  او و روان پزشک معالج تعيين و انتخاب شود.
 8- مدت زمان بستري توسط پزشک معالج  تعيين و مشخص مي گردد و بيمار و خانواده او نبايد بر خلاف آن عمل نمايند .
9- بعد از انجام ترک اعتياد بيمار بايد حداقل به مدت يک سال تحت نظر روان پزشک  به درمان خود ادامه داده و از داروهايي که تجويز مي شود استفاده و به توصيه هاي او عمل نمايد .
10 – درمان هاي غير دارويي مانند روان درماني انفرادي ،  گروه درماني ، خانواده درماني  و ... اگر لازم باشد بهتر است انجام شود.
11- شروع به کار ، فراهم نمودن کاري مناسب ، و بازگشت سريع فرد به کار قبلي در درمان بسيار مؤثر است .
12- فعاليت هاي ورزشي روزانه و منظم يکي از ضروريات درمان است.
13- در حال حاضر پيشرفته ترين ، سريعترين و بهترين روش ترک اعتياد ، روش سم زدايي U.R.O.D مي باشد که بهتر است با بستري شدن در بيمارستان صورت پذيرد .
به اين اميد که شاهد روزي باشيم  که اعتياد به مواد مخدر و يا هرگونه اعتياد ديگري در کشور عزيزمان ريشه کن گردد. 

عظيم جان ابادي  
امین
سلام و خسته نباشید خدمت شما ، من دو ماهی هست که قرص ترامادول مصرف می کنم قبلا نیز مصرف می کردم اما ترک کردم ولی حالا هر کاری که می کنم از درد و اعصاب خوردی شدید نمیتونم ترک کنم . خیلی میترسم احساس مرگ می کنم وقتی نمیخورم . میخواستم از روش سم زدایی استفاده کنم اما نمی دونم کجا باید مراجعه کنم لطف کنید در این مورد راهنمائیم کنید . با تشکراز شما. منتطرتون هستم
نترس هیچ کس از دز ترک کردن نمرده این درد طبیعیست باید این دردو بکشی هرچه زودتر بهتر عادی میشه کم کم ترامادول هم نخور ترامادول همون تریاکه
Iran, Islamic Republic of
به نظرم بری کمپ هم خوبه دوره سم زدایی کمپ بیست ویک روزه
Iran, Islamic Republic of
خدا قدمشوبرداشته/پس نوبت توئه
راضیه
Iran, Islamic Republic of
تکلیفتو با خودت مشخص کن از هیچی نترس کنارش بزارر از خواب بیدار شو لطفا
خداوندا دست تمامی معتادانی را که با اراده آهنین تصمیم گ رفتند سالم زندگی کنند به همین روز عزای حسین شهید کربلا شفا پیدا کنند یک معتاد بیمار است توصیف ترک اول باید از خودش شروع کند همانند کسی است که دارد قرق میشود ودست از آب در می آورد و کسی باید دست او را بگیرد
Iran, Islamic Republic of
براي سم زداي به كجا بروم لطفاً جواب بدهيد راستي نه اميل دارم نه چيز ديگري فقط تلفن خودمو ميزارم ومواد را كنار گزاشته به داروي ديگري وابسته شدم لطفا اگر همين حالا ميشه جواب دهيد چون خسته شدم
مهدی لک
Iran, Islamic Republic of
تنهابادکتررفتن غیرازاین راهی نیست
Iran, Islamic Republic of
سلام من یه تزریقی بودم که پول سرنگ نداشتم الان ده ساله پاکم زنم طلاق گرفت زندگیم خراب شد ولی دوباره شروع کردم خانم و آقا و پدر و مادرايي که از بیماری فرزنداشون در عذابن من میتونم کمکشون کنم تضمين ي ولى موتاسفا نه بخاطر بي كاري هزينش ميگيرم واتساپ 09
رضا
Iran, Islamic Republic of
به نظر من اول دلیل به اعتیاد را پیدا کنیدوبعد به دنبال راه حل باشید
محمد
من 17سالمه 2ساله که مصرف شیره دارم دیگه خسته شدم خواهشایه روش ترک درست نرک بهم بگید
اشرف
سلام همانطورکه تجربه ثابت کرده بهترین راه حل کم کردن ان است هفته ای یک پنجم از مصرفت کم کن هفته های بعدهم همینطور .هر6ساعت یا 8 ساعت موادرااندازه گیری بکن وکناربگذار.یعنی هرروز 4عددیا3عددان روز رادراختیار داشته باش تافیلت یادهندوستان نکند.هم درزمان قدیم وهم درتمام سایتها میگویند کم کم کمش کن وکم کم بروبجنگ اعتیاد.تاازدرد وعوارض ترک درامان باشی .چون کم کم است بدن عادت میکند.مطمئن باش
Germany
تونستی کنار بزاری محمد
کیان
Germany
س خسته نباشید،من مدت دو ساله ک متادونمصرف میکنم در حد تقریبا روزی شصت میلی شربت انقدر زیاده ک خودم میترسم،میشه کمکم کنین
Iran, Islamic Republic of
دوست من متادون خود از مواد اعتیاد اور است او لین راه برای ترک علت اعتیاد است ان رادر خود جستجو کن
ali
با تشکر از نظرات خوب شما من خودم بابام معتاد است ولی روشهای مقدماتی درمان این عمل چیست؟
مهدی شجاعیان
با سپاس فراوان از شما بخاطر مطلب ارزنده هی که نوشته اید پیشنهاد بنده این است که در صورت امکان کمی هم در مورد فرایند انجام روش urod و داروهایی که حین بیهوشی استفاده میشود توضیح میدادید برهی ما دانش آموختگان روانشنشسی بالینی . با سپاس
علي
Canada
با عرض سلا وادب..... أيا روش سم زدائى براى معتاد به شيشه امكان پذير هست .. متشكر.
لطفا ادرس كلينيك يا بيمارستان يا مطب برام بفرستيد ... من عزيز دارم معتاد به شيشه به مدت دو سال ... در ضمن بيشتر از سه روزميتواند بدون مصرف شيشه يا ترك
خيلي ممنون از زحماتتون. .
ابوذر
منم 5 ساله تریاک روزانه 3 گرم میکشم میخام ترک کنم خسته شدم کمک کنید چکار کنم
سعید
Iran, Islamic Republic of
سلام من 30 سالمه و 10 ساله که تریاک مصرف میکنم ولی دیگه خسته شده ام اگه میشه کمکم کنید .این روش سم زدایی رو کجا انجام میدن ؟کمکم کنید
حسن
Iran, Islamic Republic of
باسلام من 5سال بودکه ترامادول مصرف میکردم روزانه 2تا200مصرف میکردم که 8روزاست خودم توخونه ترک کردم بدون هیچ دارویی ولی خیلی عذاب دارم به خاطراینکه بیکارم ووضعیت مالی مناسبی ندارم نتونستم برم دکتر.تعجب نکنیدچون من ازیکی ازروستاهای زلزله زده ورزقان هستم لطفا راهنماییهایی بکنیدکه بدون پول باشه باعرض پوزش
محمد
Iran, Islamic Republic of
باسلام خدمت اساتیدوپژشکان محترم بنده 5 ساله که به تریاک اعتیاد دارم واز کار زندگی افتادم از لحاظ روحی هم خیلی هم خودم هم زن وفرزندم داغون شدیم وباتوجه به اعتبار وشخصییتی که در جامعه دوروبریهام دارم نمی توانم این کلاسها یا راهی که اطرافیان بفهمند ترک نمایم علیهذا از دوستان عزیز خواهشمندم چنانچه سم زدایی راه خلاصی بنده هست راهنمایی بفرمایند . ارادتمند مسلمی پور
ravabetgostaregolestan@yahoo.com
Iran, Islamic Republic of
سلام اقای مسلمی پور.دوست گرامی.
موسی
Iran, Islamic Republic of
سلام، 27 سالمه 3 سال تریاک کشیدم 2 سال ترک کردم دوباره 2 ساله میکشم الان خسته ام اگه راهل خوب دارین باهام تماس بگیرید با شماره زیر ممنون :09123600000000000002
مهدی
Iran, Islamic Republic of
با سلام 30 ساله هستم ارشد کامپیوتر دارم از بیکاری شروع به مصرف متادون کردم.خیلییییییی ناراحتم دوز مصرفیم به 80الی100میلی گرم رسیده.عسلویه یه کار خوب پیدا کردم ولیییییییی تورو خدا کمکم کنید زندگیم از هم میپاشه میتونم سم زدایی فوق سریع کنم؟؟؟؟؟؟وقتم خیلی کمه بگید فقط چیکار کنم یک روز هم حیاتی هست واسم
سعید
Iran, Islamic Republic of
80 تا 100 میلی شربت متادون میخوری روزانه یعنی؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
آدرس کیلنک را بدهند
بهار
Iran, Islamic Republic of
نظرمن اینکه اصلانبایدمادی واردکشوربشه که بخوادیه فرداستفاده کنه که الان به عنوان یه معتادبایدشناخته بشه
Iran, Islamic Republic of
باعرض سلام وعرض خسته نباشیدمن میخواستم بدونم چطوربایدکاری کنم شوهرم قرص متادونو کناربزاره واقعاخودش خسته شده من نمیدونم بایدچکارکنم که دیگه هیچ وقت برنگرده الان یه پردارم میخوام قبل ازاینکه بزرگتربشه اسمی ازموادتوخونه نباشه لطفاجواب بدین انقدرم هزینه ندارمیم که ببرمش دکتر
یک معتاد
Iran, Islamic Republic of
تنها راه ترک مواد رفتن به جلسات NA است که هیچ هزینه ای هم ندارد.
اطهره
Iran, Islamic Republic of
سلام 33ساله هستم.11سال معتاد بودم 45روزه با بوپرو ترک کردم الان هر 18 ساعت(تقریبا) 1.6 مصرف میکنم.2تا مشکل دارم 1چرا نمیتونم 1.6 رو قطع کنم؟خودم فکر میکنم چون اطراقیان خیلی اصرار دارن بدون جلسات naنمیتونم ترکمو ادامه بدم ودوباره شروع میکنم .ترس باعث میشه نتونم کنار بذارم از طرفی خجالت میکشم naبرم وفکر میکنم این جلسات الکیه.لطفا کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
با سلام دکتر مطمئن روان پزشک ومجلل سم زدایی را معرفی نمایید.
محمد
Iran, Islamic Republic of
تو معلوم به پولت مینازی
siamak
Iran, Islamic Republic of
دکتر شیرزادی و دکتر مطلع در کلینیک داریوش عالی هستند من جواب گرفتم

کلینیک داریوش در یوسف آباد تلفنش اینه 88552626
Iran, Islamic Republic of
آدرس دقيق اين كيلينيك برام ارسال كنيد
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
ارسال نشد؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
بهترین نوع درمان و خدا حافطی با مواد مخدر کنگره60 . ولی بهتره قبل از هر ترکی با کسانی که با روشهای مختلف اقدامی کردند صحبتی یا مشورتی بکنید.ما باید اینرا بدانیم که مسعولیت اعتیاد ما وقت با خود ماست از هیچ کسی نباید توقع داشت.
علي
Iran, Islamic Republic of
واقعا بهترين راه راه كنگره ٦٠است ولي بايد واسه بعضيا زمانش برسه و تا انواع روش هارو امتحان نكنن و غير اصولي بودنش پي نبرن ارزش روش كنگره رو درك نميكنن من و تمام دوستانم كه مصرف كننده بوديم تمام روش هاي مصرف رو ازجمله روش ترك يكباره و روش هاي عوض كردن خون و ...و خيليامون تا دم مرگ هم رفتيم ولي راه كنگره رو پيدا كرديم و خدارو شكر هممون درمان شديم به راحتي و با اصول
مطهره
Iran, Islamic Republic of
سلام مادرم 3ساله که شیره تریاک مصرف میکنه .لطفا راهنماییم کنین که کدوم روش برای ترک بهتره؟؟نظرتون درمورد سم زدایی چیه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
مطلبتون جالب بود امامشکل ترک بازگشت دوباره است به اونایی که قصد رهاشدن دارنداینو میگم
کاربدمصلحت آن است که هرگزنکنی
سعید
Iran, Islamic Republic of
سلام من از 6 ماه پیش تفریحی شروع به کشیدن تریاک کردم .الان مصرفم به یک روز در میان رسیده و هر روز کمتر از یک گرم به اندازه یک دانه نخود با سیخ و سنگ می کشم.آیا من معتاد شده ام .چه جوری ترک کنم.اگر مرکزی در اهواز هست آدرس بدهید .جواب رو اگه میشه ایمیل کنید
Iran, Islamic Republic of
معتاد که شدی ولی خدا رو شکر به موقع سرت به سنگ خورده حتما ترکش کن تا مغزت به فنا نرفته چون علاوه بر ضررهای جسمی و اجتماعیش واقعا رو مغز، روان و شخصیت اثر منفی داره. فقط حواست باشه دوباره هیچ وقت نیای سمتش. من دقیقا یکی مثل خودت بودم تو شش ماهگی ترک کردم ولی متاسفانه بعد 3 ماه دوباره شروع کردم. قدر خودت رو بدون و الان که میتونی ترکش کن چون اگه ادامه بدی یه روز میرسه که ترک برات واقعا دشوار میشه ایشالا خدا کمکت میکنه
ر ب
Romania
خجالت بکش
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
خواستم یه آدرس از مراکز سم زدایی فوق سریع تو اهواز رو بهم بدید .لطفا
جاوید
Iran, Islamic Republic of
سلام به همه دوستان می خواستم بدونم چندروز طول می کشد که موادمخدر تریاک بامتادون درمانی سم زدایی میشه یعنی مصرف یک گرم چندروز طول می کشه تاترک بشه ازبدن
Iran, Islamic Republic of
واقعا آیامواد مخدر در ایران تولید میشود یا از بعضی کشورهای همسایه وارد میشود خوب بعضی از مسولان و بعضی از برادران نیروی انتظامی درجلوگیری از پخش مواد طرف خودش تماس میگیرد میخواهیم بیاییم بازرسی جمع کن خوب دیگه چی میشه کرد وقتی از ریشه خرابیم اینقاری یه خرگوشی را گرفتیم به خرگوشه میگیم فرار کن به تازی هم میگیم بگیر خوب اینو گرفتی چه لزومی دارد دوباره فراریش بدی بعد بگیری
مسعود
Iran, Islamic Republic of
ما از معتاد به عنوان مریض اسم میبریم که باید درمان بشود ولی این درمان برای اون کسی خوبه که یک انسان روشن فکر وشاید تحصیل کرده که که فوقش 4ساله معتاد شده ولی برای اون کسی که 20سال مصرف میکند و به از درجه مریض شدن به درجه دیوانگی رسیده دیگه این حرفا اثری ندارد.چون ما ریشه اصلی معتاد شدن کشور و جوانها را نمیدانیم یا شایدم نمیخواهیم بدانیم.بیاید به جای پول به فکر اون بچه ی ایرانی باشیم که هنوز به دنیا نیامده.خواهش میکنم
مجيد
France
فكر نمي كردم ترك مواد اينقدر سخت باشه اما با گفته هاي شما معلومه كه خيلي درد داره هميشه ميگفتم اگه من معتاد بودم درجا ترك ميكردم خوشهالم كه نيستم اما اشالله شما خوبان هم خوب بشين
Iran, Islamic Republic of
سلام عزیزان من هم یک معتاد هستم و تجربه من و بیشترمعتادین دنیا اینه که تنها راه ترک در دنیا بعد از سم زدایی که بهتره تو کمپ باشه؛ هه؛باور کنین؛که اون هم بعد از خسته شدن با تمایل باید تو جلسات که تو هر شهر و محلی هستش شرکت کنه۰na
ترنم
Iran, Islamic Republic of
عالی
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام مصرف تریاک داشتم به مدت15سال دائمی که پس از کاهش مصرف مواد مصرفم را قطع کردم و دریک هفته 5قرص متادون مصرف کردم والان 3 روز است ک قرص مصرف نمیکنم عوارض ندارد؟؟ راهکار بهم بدید
Iran, Islamic Republic of
سلام
خسته نباشید.
من 2 سال که کاملا به تریاک اعتیاد دارم.
هر دوازده ساعت 3 تا 4 گرم مصرف میکنم.
30 سال سن دارم،خسته شدم از این وضع و زندگی.
اراده قوی دارم،اما به دلیل مشکلات و مصیبت هایه فراوان در طول زندگی ،اعصابم خیلی ضعیف شده.
واقعا تحمل درد و بیقراری ترک رو ندارم.
هم اراده دارم،هم خسته شدم.
تسمیم کاملا جدی واسه ترک.
چندین بار هم اقدام کردم ،اما واقعا تحمل درد و بیقراری و ... ندارم.
چیکار کنم که هم هیچی حس نکنم،هم فوری ،فوری ترک کنم.
میتونم از روش U.R.O.D استفاده کنم.
Iran, Islamic Republic of
انشاا..با توکل به خدا ترک کنی
Iran, Islamic Republic of
دوستان من شش سال ونیم شیشه مصرف کردم وتنها یک راه حل برای ترک پیدا کردم والان 4 ماهه پاکم میخام این راه حل و که به قیمت شش سال ونیم بدبختی پیدا کردم در اختیار کسانی بذارم که شاید راه های زیادی رو انتخاب کردن ولی نتیجه ای نگرفتن این راه حل شامل دو قسمته الف:هیچ کس وهیچ کمپ و هیچ زندان و هیچ تهدیدوزوری تمیتونه شخص مبتلا رو نجات بده مگر خود شخص همونطور که خود شخص عامل بدبختی خود بوده خود شخصم باید تصمیم قاطع بگیره که بذاره کنار ب:وقتی تصمیم قاطع رو گرفتی اگه تونستی موادی که هنوز برای مصرف پیشته به همراه پایپ و فندک بندازی تو پلاستیک زباله وبه عبارتی دل از مواد بکنی و پلاستیک زباله رو بذاری سر کوچه اونوقت تونستی 90 درصد راه و بری 10 درصد بقیشم بسپر به داروی پزشک و روانپزشک این راهیه که اینجانب با مصرف روزی یک گرم شیشه از پسش براومدم ایشا لاه که به درد حتی یک نفر بخوره برو شیر درنده باش ای دغل.....مینداز خود را چو روباه شل
مهتاب 64
Iran, Islamic Republic of
سلام بچه ها از پریشب توو پاکی تریاکم الان دقیقا 48 ساعته...
درد دارم. برام دعا کنید. فقط با ژلوفن و دیکلوفناک
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم زندگیتونجات دادی موفق باشی
Iran, Islamic Republic of
موفق باشی
افشین , ک , ب
United States
من افشینم و یه معتادم ..
امروز روز سوم پاکیمه..
من یه شاعرم .. این شعر رو الان سرودم...
..
چرا از من میترسین؟!
آخه منم شبیه مخدرم ؟!
ملالی نیست ترکم کنین !
من یه آشیون سراغ دارم !
خودش میگیره دستامو
نمیذاره لحظه یی تنها باشم
میشه واسم یه تکیه گاه
تا زمین نخورم , از نو پاشم
من اشتباه کردم !
آفت مخدر زد به باغ سبز من !
خدایا ! خودت آفتو از تنم بکن !
من و ما , همه مون تو رو داریم تو دلامون..
کاری کن تا سبز بشه , باغ زرد دنیامون..
باغ زرد اعتیاد , سبز میشه با اراده ..
یه اراده ی آهنی که خدا به ما داده ..
افشین , ک , ب
94/07/21
Iran, Islamic Republic of
سلام یک سال که تریاک مصرف میکنم می خوام ترک کنم خسته شدم راه حال نشاندهند با چه قرصی باید ترک کرد که درد نداشته باشی
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز قرص به درد نمیخوره برو کمپ.یه راهنما بگیر و هر روز جلسه برو
عزت اله عابدی
Romania
سالهادرگیراعتیادوموادمخدر بودم وراهای زیادی راامتحان کردم ولی به نتیجه نرسیدم هرروزبدتر ازدیروزولی باورودبه کنگره60 متوجه بیماری شدم باحل شدن صورت مسئله اعتیاد ونوع بیماریم ویک راهنماانتخاب کردم ودرجلسات حضورپیداکردم واموزش دیدم وبه مرورزمان داروی درمان {شربت تریاکot}استفاده کردم وبه صفررسیدیعنی جسم روان وافکارواندیشه{جهان بینی} به تعادل رسیده والان 12سال که درمان شدم ودرمعقوله مواد به نفس مطمئنه رسیدم وپرونده موادبرای همیشه بسته شد
ا
Iran, Islamic Republic of
باسلام من مدت 12سال متادون مصرف میکنم ودوسه بارخشک ترک کردم م اما بازدوباره شروع ک کردم الان میخواهم باکلندین ترک کنم گفتم مراراهنمایی کنید
کامبیز
Germany
تحمل خماری خارج از حد وتوان ادمی است و به غیرت و اینجور چیزها نیست. دوست عزیز اول ببین تو خودت خواسته برای رها شدن هست. بعدش سزیع برو کنگره 60 یکمدت دندان به جیگر بگیر نعشه باشو از این معضلی رها شو بره پی کارش
علی رحیمی
Iran, Islamic Republic of
سلام اعتیادشدیدبه هیروهین دارم دوست دارم به روش Urod سمزدایی کنم.کمک کنیدباتشکرازهمتون .
مسعود
Iran, Islamic Republic of
سلام من مدت ۱ سال هست که دراگون روزی یک عدد استفاده میکنم میخوام دزم رو کم کنم و بدون درد ترک کنم ممون میشم کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
سم زدايي urod فوق سريع در مورد b2هم صدق ميكنه
علی
Iran, Islamic Republic of
خودم با چشم باز آلوده اعتیاد به تریاک شدم تقصیرکار نیست.فدای همه شماها شوم خداخافظ
مسافر
Iran, Islamic Republic of
دوست عزيز سم زدايي راه مناسب و عقلاني نيست فقط راه را براي شما مشكلتر مي كند كمي تفكر كن كسي كه يك سال يا بيشتر اعتيا داشته چگونه ميتواند ظرف مدت شش ساعت يا كمتر اين غول را از بين ببرد مگر مواد مخدر سم است كه سم زدايي شود اصلا امكان ندارد اين راهكارها فقط جيب تان را خالي ميكند نه فقط درمان نميشويد بلكه هر روز تان بد تر ديروزتان ميشود وهر روز بهم ريخته تر با افكاري پريشان تر هستيد به قول مهندس دژاكام بنيان گزار كنگره ٦٠ درمان اعتياد در سه ضلع انجام پذيرد جسم ،روان و جهانبيني و به مدت ١١ماه
اول مبدا بايد مشخص شود كه همان اعتياد است دوم مقصد كه درمان است كه درمان پله اي يا تدريجي
به روش DST
وحید
Iran, Islamic Republic of
من هشتاد سالمه چهل ساله روزی 6گرم شیره تریاک مصرف میکنم چگونه بدون درد خماری ترک کنم
فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟