يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - 4 Jun 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ / ۰۷:۳۲
کد مطلب: 16125
۰

اطلاعیه دانشجویان ایرانی درباره مدارک دانشگاه های چین

مجمع دانشجویان ایرانی مقیم چین در واکنش به انتشار خبری در خصوص مدارک دانشگاهی چینی، جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش مهر، متن جوابیه مجمع دانشجویان ایرانی مقیم چین به این شرح است:
" در خصوص خبر "مدرک دانشگاهی چینی هم رسید"  که اخیرا توسط برخی سایت های خبری در فضای اینترنتی منتشر شده است، این مجمع بر خود واجب می داند که جوابیه ای را به منتشر کنندگان این خبر اعلام کند.

در ابتدا این مجمع کمال نارضایتی خود را از تیتر این خبر اعلام می کند که انتخاب این تیتر توهین مستقیم به تمام دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در چین و حتی عزیزانی که فارغ التحصیل شده٬ است، زیرا به خوانندگان این مطلب را القا می کند که مدارک دانشگاه های چین فاقد ارزش علمی و تقلبی و بر خلاف واقعیت است، زیرا بر اساس آمارهای رسمی از سوی سازمانهای معتبر جهانی، دانشگاه های چین در سطح بالایی از نظر تولید علم و تحقیقات پیشرو قرار دارند.

تمامی دانشگاه های چین دولتی هستند و از آنجایی که پروژه های ملی چین در دانشگاه ها انجام می شوند دولت چین به دانشگاه ها توجه ویژه ای دارد.

در این خبر مطالبی به نقل از فردی آگاه به چشم می خورد مبنی بر اینکه هزینه های تحصیل در کشور چین در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین است و ارقام و تخمین هایی نیز در خصوص هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها در مقاطع مختلف ارائه شده است که از دیدگاه دانشجویانی که هم اکنون در کشور چین مشغول به تحصیل هستند تا حد زیادی اغراق آمیز و نادرست است.

در حقیقت، هزینه تحصیل در چین در مقطع کارشناسی سالانه دوازده الی پانزده میلیون تومان٬ در مطقع کارشناسی ارشد هجده الی بیست میلیون تومان٬ مقطع دکترا نیز بیست الی بیست و سه میلیون و در برخی رشته ها مثل معماری هزینه ها بالاتر است.

در خصوص هزینه زندگی نیز کشور چین را دیگر نمی توان جزو کشورهای ازران تلقی کرد.

نکته بسیار عجیبی که این خبر انعکاس داده این است که تحصیل در چین برای دانشجویان، تضمین شغلی نیز دارد که این مطلب خلاف واقع است بخصوص در مورد دانشجویان خارجی که در چین مشغول به تحصیل هستند.

مجمع دانشجویان ایرانی مقیم چین به عنوان نماینده دانشجویان بر خود واجب می داند تا ضمن انتقاد از پخش اینگونه اخبار نادرست و غیر دقیق از خبرگزاری ها و سایت های مختلف که موجب سردرگمی و بروز برخی مشکلات برای دانشجویان می شود به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور چین یا هر کشور دیگری را دارند توصیه می کند با بررسی جوانب مختلف و کسب اطلاعات درست و دقیق از منابع معتبر به اتخاذ تصمیم مبادرت ورزند. "
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.