کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

برنامه پنجشنبه مدارس تدوین شد/ مدارس ۵ روز هفته صبح تا شب دایرند

25 دی 1391 ساعت 6:34


فارس: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه روزهای پنجشنبه مدارس برای ارائه به مجلس تدوین شده است، گفت: با برنامه‌های تهیه شده، مدارس ۵ روز هفته صبح تا شب دایر خواهند بود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «مقرر شده بود این وزارتخانه برنامه روزهای پنجشنبه مدارس را به مجلس ارائه دهد، این برنامه در چه مرحله‌ای است؟»، اظهار داشت: این برنامه آماده شده است و آخرین جلسه آن را نیز برگزار کردیم؛ به طور کلی «فوق برنامه در مدارس» تهیه شده است.

وی با بیان اینکه زمان آموزشی را ساماندهی کرده‌ایم، افزود: کتاب ساماندهی زمان آموزش به زودی منتشر می‌شود که در آن زمان آموزشی به سه بخش تقسیم شده است.

* تقسیم‌ زمان آموزشی به 3 بخش

حاجی‌بابایی به بخش‌های زمان آموزش اشاره کرد و ادامه داد: «صبح‌ها با مدیریت مدیر مدرسه و خانواده»، «بعدازظهرها با محوریت خانواده و مدرسه» و «روزهای پنجشنبه و جمعه با محوریت خانواده» برنامه‌های آموزشی و تربیتی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام توان آموزش و پرورش این است که دانش‌آموزان از شنبه تا چهارشنبه مشغول باشند، گفت: روزهای پنجشنبه نیز فوق برنامه داریم و بستگی دارد که هر کسی از این برنامه‌ها برای روزهای پنج‌شنبه چقدر استفاده کند؛ این برنامه‌ها اجباری نیست بلکه انتخابی است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: انتقال برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به داخل مدارس، راه‌اندازی 10 هزار مدرسه قرآنی و دایر شدن کانون‌های زبان در مدارس و صدها برنامه دیگر، از اقداماتی است که حجم کارهای مدرسه را دو برابر گذشته خواهد کرد.


کد مطلب: 16178

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/16178/برنامه-پنجشنبه-مدارس-تدوین-۵-روز-هفته-صبح-شب-دایرند

میگنا
  https://www.migna.ir