کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نقل و انتقال دانشجویان دانشگاههای آزاد استانی می شود

21 بهمن 1391 ساعت 7:59


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: با سیاست های جدید و برنامه ریزی انجام شده از مهر ماه سال آینده تمامی نقل و انتقالات، میهمانی و وامهای دانشجویان با موافقت هیئت امنای واحدهای استانی صورت می گیرد. به گزارش مهر، فرهاد دانشجو در حاشیه  شصت و ششمین اجلاس روسای دانشگاههای آزاد اسلامی سراسر کشور در قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر، مهمترین اولویت ها و برنامه های جدید این دانشگاه را تشریح کرد.

فرهاد دانشجو در خصوص نحوه نقل و انتقال دانشجویان در واحدهای دانشگاهی اظهارداشت: با تدوین آئین نامه ای جدید در خصوص نقل و انتقال دانشجویان از این پس از بی عدالتی و رابطه بازی در این زمینه جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: این آئین نامه تدوین و یک هفته قبل به استانها ابلاغ شده که بر اساس آن هر دانشجویی برای انتقال باید موافقت واحد مبداء و مقصد را داشته باشد که در این میان اگرهمطراز باشند مشکلی برای جابجایی نیست و اگر هم طراز نبودند و کسی از واحد پائین تر به واحد بالاتری قصد انتقال داشته باشد نیازمند موافقت واحد مبدا و مقصد و دبیر هیئت امنای استان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور تصریح کرد: اگر این جابجایی، بین استانی بود دبیر هیئت امنای هر دو استان نیز باید تائید کنند که از مهر ماه سال آینده تنها راه جابجایی میهمانی و انتقال از این طریق است و روسای دانشگاهها، دیگر اختیاری نخواهند داشت و حق کسی ضایع نخواهد شد.

دانشجو بیان کرد: آئین نامه دیگر روح دارد و روح آن مجریان آن هستند و با بررسی همه جانبه مشکلات تلاش می کنیم حق دانشجوی نیازمندی ضایع نشود و مشکلات افراد برطرف شود.

اداره هیئت امنایی دانشگاه

فرهاد دانشجو به مزیت های اداره دانشگاه به صورت هیئت امنایی هم اشاره کرد و یادآورشد: مدیریت هیئت امنایی استانی یکی از اساسی ترین کارهایی است که در این دوره در دانشگاه آزاد انجام می شود و در حقیقت این کار نوعی تمرکز زدایی است و از این پس تصمیمات در استانها گرفته خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: نقل و انتقالات دانشجویان، پرداخت وام ها، کنترل ها در دادن تسهیلات در هیئت امنای استانی با اختیارات کامل صورت می گیرد که یک کار بسیار عمده و اساسی است زیرا معتقدیم مسئولان استانی در جریان همه امور و مشکلات و مسائل هستند و می توانند بهتر و دقیق تر تصمیم بگیرند و دانشگاه را بهتر اداره کنند.

کیفی سازی دانشگاه اولویت دارد

وی گفت: کیفی سازی فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی در امور پژوهشی، فرهنگی، ارتقاء امور دانشجویی، آموزش از اساسی ترین کارهاست زیرا توسعه کمی در این دانشگاه بخوبی اجرا شده و در حال حاضر نیازمند توسعه کیفی هستیم که تحقق آن نیازمند زمان، ایده و برنامه ریزی مدون و اساسی است که می تواند به ارتقاء سطح فعالیت های واحدها منجر شود.

دانشجو تصریح کرد: کیفی سازی با روند خوبی در دانشگاه آزاد آغاز شده که در این راستا 18 شاخصه بین المللی شناسایی و برای اجرا آماده شده که تمرکز زدایی از مهمترین زوایای آن است.

وی گفت: در این شاخص ها مواردی مانند دسترسی مردم به منابع علمی، تعداد و وضعیت دانشجویان و اساتید، نسبت دانشجو به استاد، نسبت داشتن تجهیزات آزمایشگاهی مناسب مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور همچنین افزود: در حال حاضر در توسعه کمی دانشگاه بالغ بر640 هزار مترمربع ساختمان سازی تکمیل شده که به کیفی سازی دانشگاه نیز کمک خواهد کرد.

فارغ التحصیلی سه میلیون و700 هزار دانشجو

دانشجو در خصوص اجلاس شصت و ششم روسای دانشگاهای آزاد اسلامی هم گفت: به  صورت دوره ای این اجلاس ها برای تبادل نظر و انتقال تجربیات انجام می شود تا اصول و سیاست های جاری با توجه به شرایط موجود مورد بررسی قرار گیرد که در این اجلاس هم که به میزبانی خوب واحد قزوین برگزار شده است موضوع ارتقاء کیفیت آموزش، پژوهش و امور فرهنگی با همه روسا بررسی می شود تا بتوانیم خدمات بهتری را به دانشجویان ارائه کنیم.

وی اظهارداشت: در حال حاضر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور یک میلیون و 700 هزار دانشجو در450 رشته تحصیل می کنند و تاکنون سه میلیون و700 هزار نفر نیز فارغ التحصیل شده اند.


کد مطلب: 16463

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/16463/نقل-انتقال-دانشجویان-دانشگاههای-آزاد-استانی-می-شود

میگنا
  https://www.migna.ir