کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دختر سه ساله با ضریب هوشی 162 + عكس

23 بهمن 1391 ساعت 10:36


دختر سه ساله از استفان هاوکینگ پیشی گرفت یک دختر سه ساله در بریتانیا به عنوان یکی از جوان‌ترین اعضای انجمن بهره هوشی بالا انتخاب شد که گفته می‌شود بهره هوشی وی از استفان هاوکینگ نظریه پرداز فیزیک و کیهان شناس بیشتر است.
به گزارش مهر، آلیس آموس با بهره هوشی در یک آزمون انجمن بهره هوشی بالا به نمره 162 دست یافت که این نمره، وی را در مقایسه با مشهورترین شخصیت‌های علمی جهان قرار می‌گیرد.

این کودک از شهر سوری در جنوب غربی لندن می‌تواند به دو زبان انگلیسی و روسی صحبت کند. هوش پیشرفته آلیس به این معنا است که وی یکی از یک درصدی است که هوششان با هاوکینگ کیهان شناس مشهور بریتانیایی برابری می‌کند. تاکنون هاوکینگ به طور رسمی بهره هوشی خود را مشخص نکرده است اما تخمین زده می‌شود که این رقم بین 160 تا 165 باشد.

وی یکی از 18 عضو این انجمن است که هنوز به سن مدرسه نرسیده‌اند. آلیس در اوقات فراغت خود افسانه‌های یونانی ازوپ و داستان‌های دیگر می‌خواند، نقاشی کشیده و کاردستی درست می‌کند.

جان استیونیج مدیراجرایی انجمن منسا با ابراز مسرت از عضویت آلیس در این انجمن اظهار داشت: ما قصد دارید محیطی مثبت برای کودکان مستعد فراهم کنیم تا درحالی که آنها بزرگ می‌شوند از تعامل با سایر کودکان نخبه بهره ببرند.

پس از آنکه والدین آلیس نامه جوان فریمن روان شناس بریتانیایی را به این انجمن ارسال کردند، انجمن منسا با عضویت وی موافقیت کرد. آلیس در آزمون استاندارد بینت که پنج فاکتور از توانایی‌های شناختی را بررسی می‌کند نمره 162 کسب کرد.

انجمن منسا درحال حاضر یک هزار عضو زیر 18 سال دارد.

چندی پیش نیز شروین سرابی کودک نابغه سه ساله ایرانی مقیم انگلستان به عنوان یکی دیگر از این نابغه‌های خردسال به عضویت این انجمن در آمد. وی با داشتن ضریب هوشی 136 در زمره افراد باهوش دنیا قرار گرفته است.کد مطلب: 16487

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/16487/دختر-سه-ساله-ضریب-هوشی-162-عكس

میگنا
  https://www.migna.ir