سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - 5 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ / ۱۸:۰۲
کد مطلب: 16665
۰

شرط تدریس دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در مدارس

معلم بلاتکلیف نداریم/ دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از ترم 4 به بعد تدریس می‌کنند
وزیر آموزش وپرورش معلمی را زیباترین جلوه انسانی دانست و با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه ویژه فرهنگیان از ترم 4 به بعد در کلاسهای درس تدریس خواهند کرد، تصریح کرد: امسال 25 هزار دانشجو جذب این دانشگاه شده اند.

به گزارش ایسنا، حاجی بابایی در نشستی با 3500 نفر از فرهنگیان شهرستان نیشابور با اشاره به اینکه مطالعه وپژوهش از الزامات تدریس معلمان است ،گفت: طی چند سال گذشته 60 هزار نیروی خدماتی تبدیل وضعیت شده اند و 70 هزار معاون اجرایی درکشور به جایگاه واقعی خود دست یافته اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضرهیچ معلمی درکشور وجود ندارد که وضعیت نامعلومی داشته باشد، اظهارکرد: هدف تحول بنیادین ایجاد عزت مندی برای معلمان است

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به ایجاد دانشگاه ویژه فرهنگیان افزود: هزاران نفر از دانشجویان این دانشگاه دارای معدل 20 می باشند.

حاجی بابایی معلمی را زیباترین جلوه انسانی دانست و با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه ویژه فرهنگیان از ترم 4 به بعد در کلاسهای درس تدریس خواهند کرد، تصریح کرد: امسال 25 هزار دانشجو جذب این دانشگاه شده اند.

وی با بیان اینکه جایگاه دوره ابتدایی از دانشگاه نیز مهم تر است، اظهار کرد: علم و دانش درکودکی مانند نقشه ای است که بر روی سنگی حک می شود و هیچ گاه پاک نخواهد شد.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه درکشورهای پیشرفته دنیا نیز دوره ابتدایی دارای جایگاه ویژه ای است ،گفت: مهندسی نیروی انسانی، نظام رتبه بندی معلمان و.... در آموزش وپرورش باید درکنار سایر اقدامات انجام شود.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه دانش آموزان باید در 5 محور علم، ایمان، عمل،اخلاق وتفکر مطالب را فرا گیرند، گفت:‌این امور در 4 عرصه ارتباطی با خدا، خود، خلق وخلقت صورت می گیرد.

وی ازهوشمندسازی 10 هزار مدرسه با مشارکت مردم خبر داد و خاطر نشان کرد: مدرسه ای که هوشمند نباشد بهره کافی از آموزش های جهانی را کسب نخواهد کرد، لذا هوشمندسازی مدارس یکی از اهداف سندتحول بنیادین است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
اعتماد به نفس ضرورتاً تضمین کننده موفقیت نیست ولی عدم اعتماد به نفس مطمئناً باعث شکست می‌شود./ آلبرت بندورا