شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - 23 Sep 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ / ۱۱:۰۱
کد مطلب: 16674
۰

عكس/ نمایشگاه هوشمندسازی مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: نمایشگاه هوشمندسازی مدارس در کرمانشاه با هدف ارتقاء تکنولوژی آموزشی برگزار شد. جلال امینی در رابطه با برگزاری نمایشگاه هوشمندسازی مدارس امروز در گفت‌و‌گو با فارس در کرمانشاه اظهار داشت: در این نمایشگاه ما تلاش داریم زمینه‌سازی را برای فرهنگ هوشمندسازی معلمان، اولیا و دانش آموزان فراهم کنیم و تکنولوژی آموزشی را ارتقاء دهیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: با استفاده از شرکت‌های مجرب و توانمند تکنولوژی‌های جدید آموزشی در کلاس‌های مختلف به معلمان، دانش آموزان و اولیاء آموزش داده می‌شود.

امینی با اشاره به اینکه 5 کلاس آموزشی برای معلمان و دانش‌آموزان برگزار می‌شود، افزود: 2 کلاس دیگر برای خود دانش‌آموزان برگزار شده که خود دانش‌آموزان هم یاددهنده و هم یادگیرنده هستند. وی با بیان اینکه ویژگی خاص هوشمندسازی این است که دانش‌آموزان محدودیتی ندارند، تصریح کرد: معلم اجازه می‌دهد که دانش‌آموز از سطح خود بالاتر می‌رود و مربی و دانش‌آموز با هم در راستای یادگیری تلاش می‌کنند.

معاونت آموزشی و پژوهشی آموزش و پرورش ناحیه 1 استان کرمانشاه نیز در این‌باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه بیان داشت: این نمایشگاه با حضور کارشناسان هوشمندسازی و فناوری در حال برگزاری است که با هدف آموزش مدیران مدارس، مربیان و دانش‌آموزان برای ارتقاء سطح تدریس و به‌روزرسانی علم آموزش برگزار شده است.

در این چند روز از مدارس سطح شهر و شهرستان‌های اطراف بازدیدکنندگان زیادی به این محل مراجعه کرده‌اند.

عمده هدف این نمایشگاه آموزش پورتال و مدرسه‌محوری است که توسعه هر چه بیشتر آن در آینده اجرا می‌شود.

در این آموزشگاه تلاش شده با ایجاد انگیزه در دانش آموزان و با استفاده از تکنولوژی‌های جدید آموزشی، میزان علاقه دانش‌آموزان به حضور بیشتر در کلاس ایجاد شود و مدارس از حالت سنتی معلم گوینده و دانش آموز صرفا شنونده خارج شود و یاددهی و یادگیری به‌صورت متقابل انجام گیرد. این پروژه از وزارت‌خانه شروع شده و هم‌زمان با سایر استان‌های کشور در استان کرمانشاه در حال اجراست.

البته استان کرمانشاه یکی از پیشگامان و فعالان این هوشمندسازی است که نقش مطلوبی را در آینده به‌جا خواهد گذاشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!