سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - 18 Jan 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ / ۲۰:۵۹
کد مطلب: 16740
۰

کدام تبلتها قابل تعمیرند؟!

در فهرست جدیدی که در رابطه با میزان تعمیرپذیری تبلتها منتشر شده مشخص شده است که وقتی آی پد اپل و تبلتهای سرفیس مایکروسافت دچار نقص شوند برای تعمیر به یک کابوس تبدیل می شوند، از این رو آنها در فهرست جزء غیرقابل تعمیرترین تبلتها قرار می گیرند.

به گزارش مهر، در فهرست جدیدی که توسط شرکت iFixit منتشر شده، تبلتهایی که از قابلیت تعمیر پذیری برخوردارند معرفی شده و به آنها رتبه داده شده است.

این فهرست هنگام خریداری تبلت برای کاربر می تواند حائز اهمیت باشد چرا که با توجه به آن می توان تبلتی انتخاب کرد که در صورت بروز نقص قابل تعمیر شدن است. این فهرست که به تازگی منتشر شده 18 تبلت را مورد نقد و بررسی قرار داده است و پس از قطعه قطعه کردن آن رتبه مورد نظر به تبلت ارائه شده است.

در این فهرست میزان دشواری تعمیر محبوب ترین تبلتهای بازار نیز مورد تأکید قرار گرفته است.
شرکت خصوصی iFixit مستقر در سن لوئیس ابیسپو، کالیفرنیا در سال 2003 تأسیس شده است و قطعاتی را برای تعمیر گجتهای الکترونیکی به فروش می رساند.

بسیاری از کاربران این موضوع که سرفیس پرو از قابلیت تعمیرپذیر برخوردار نیست و این دستگاه به عنوان آخرین دستگاه در جدول قرار گرفته است. تنها نکته مثبت درباره این دستگاه این است که باطری آن به مادربورد لحیم نشده است. آی پد محبوب اپل نیز در این رابطه وضعیتی بهتر از سرفیس ندارد. آی پد مینی، نسل چهارم آی پدها؛ آی پد نیو ، نسل سوم از آی پدها و آی پد 2 در این جدول در دومین رده غیرقابل تعمیرها قرار گرفته اند. تنها آی پد اصلی که نسل اول محسوب می شوند از 10 نمره 6 نمره به خود اختصاص داده و در مقایسه با سایر دستگاه های هم ردیف خود در شرکت اپل بیشتر قابل تعمیر است.

کایل وین از شرکت iFixit که این فهرست را منتشر کرده، ابراز امیدواری کرد که از طریق رأی مصرف کنندگان تولیدکنندگان بتوانند سخت افزارهایی تولید کنند که تعمیر آنها ساده تر باشد.

وین یکی از طرفداران دستگاه های قابل تعمیر با اهداف اجتماعی و زیست محیطی است.

برای مثال تبلت XPS از شرکت دل به سادگی تعمیر می شود و در صدر این جدول قرار داد اما ممکن است شکل و ظاهر دستگاه موجب شود که مصرف کننده تبلت سرفیس مایکروسافت را به آن ترجیح دهد چرا که قطعات این تبلت از نظر ظاهری و بیرون بسیاری محکم به هم متصل شده اند.

از سوی دیگر اطلاع از این مسئله که باطری نکسوس 7 گوگل را می توان تعویض کرد، ممکن است گزینه ای را فراهم کند تا کاربر این دستگاه را نسبت به آی پد مینی ترجیح دهد.

با تمام این اوصاف در بسیاری از موارد گزینه قابلیت تعمیر هنگام خرید یک دستگاه تبلت در ذهن مصرف کننده وجود ندارد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سبک های ارتباطی بین زوجین
اینفوگرافی/ خطرات گوشی هوشمند و بازی های آنلاین برای کودکان
کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاورۀ راهیل
گول صفحات و جملات انگیزشی را نخورید
کاربرد نظریه های یادگیری در آموزش
چرا زن ها خیانت می کنند؟ ۸ دلیلی که بیشتر مردها نادیده می‌گیرند
بحران‌های روانشناختی
وقتی نوجوانتان دروغ می‌گوید چه کار کنید؟
ابعاد اجتماعی و روانشناختی شایعه
کتاب آسان­ آموز روانشناسی تربیتی
درمان بیش فعالی کودکان
سلامت روان و سطوح سه گانه پیشگیری
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن