جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - 14 Aug 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۲ / ۱۲:۳۸
کد مطلب: 16968
۱
۱

پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه یزد

دانشگاه یزد برای نیم سال اول سال تحصیلی 93-92 در دوره دکتری از بین دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجو پذیرش می کند.
به گزارش مهر، دانشگاه يزد از بین دانش آموختگان ممتاز كارشناسي ارشد براي ورود به دوره دكتري بدون آزمون در چارچوب ضوابط وزارت علوم،تحقيقات و فناوري و از طريق بررسي سوابق، مصاحبه دانشجو مي پذيرد.
دانش آموختگاني كه داراي رتبه اول تا سوم در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود باشند و نمره پايان نامه شان برابر 19 تا 20 (درجه عالي) باشد درصورت احراز يكي از بندهاي زير(ماده 8 آئين نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري) مي‌توانند به عنوان داوطلب بدون آزمون تلقی شده و پرونده آنها بررسي می شود.
نحوه احراز شرايط استفاده از آیين نامه داوطلبان برای استفاده از آیین نامه مذکور، باید داراي حداقل دو مقاله معتبر مستخرج از پايان نامه (پذيرفته شده يا چاپ شده درمجلات علمي-پژوهشي با نمايه معتبر ملي يا بين المللي) باشند.
همچنین، دانشجويان نمونه كشوري در دوره كارشناسي ارشد باید داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج از پايان نامه، رتبه اول المپياد علمي– دانشجويي يا آزمون سراسري ارشد و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج از پايان نامه، رتبه اول در دو دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج ازپايان نامه از دیگر دوطلبانی هستند که شرایط لازم برای پذیرش دراین دوره را دارا هستند. بنابراین آیین نامه، دارندگان نشان طلاي كشوري المپيادهاي دانش آموزي و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج ازپايان نامه، رتبه هاي اول تا سوم نهايي جشنواره هاي خوارزمي، جوان خوارزمي، رازي و فارابي در دوره كارشناسي ارشد با مشاركت حداقل 35 درصد و داراي حداقل يك مقاله معتبر مستخرج ازپايان نامه نیز از مشمولین این آیین نامه محسوب می شوند.
داوطلبان بايد مدارك مورد نياز را حداكثر تا پايان وقت اداري هفت اردیبهشت 92 ارسال کرده و رسيد پستي را نزد خود نگاه دارند. درج عبارت "مربوط به پذيرش بدون آزمون دكتري" و نام رشته مورد تقاضا بر روي پاكت الزامي است.
پذيرش نهايي بر اساس بررسي مدارك و سوابق داوطلبين صورت مي‌گيرد و به مدارك ناقص و يا دريافت شده بعد از 7 اردیبهشت 92 ترتيب اثر داده نخواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سمیه
سلام میشه اسامی رشته هایی که دانشگاه یزد بدون کنکودر میگیره اعلام کنید ممنون
رابطه افسردگی در دوران بارداری با تولد پسران پرخاشگر
تاثیر تولد زودهنگام بر چپ دست بودن
روانشناس معروف آمریکایی اختلال روانی ترامپ را اعلام کرد!
۵ گام تا ترک سیگار
كرونا اختلالات رواني را تشديد كرد
مرگ ماهانه ۱۸۰ «نوجوان» به‌دلیل خشونت در جهان
چرا مردان به بهداشت روان خود بی توجه‌اند؟
بازی های کلامی برای کودکان و نوجوانان
تفاوت بین حمله پانیک و حمله اضطرابی
اگر این علائم را دارید، دچار کمبود ویتامین B12 شده‌اید
چرا به روانشناس مان دروغ می‌گوییم؟
طلاق پایان رنج یا آغاز رنج‌ها!
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.