کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

درمان وسواس با خواباندن در قبر!

2 ارديبهشت 1392 ساعت 14:15

متاسفانه برای درمان اختلالات روانی مداخلاتی توسط افراد سود جو در جامعه صورت می گیرد که غیر علمی بوده و آسیب های جبران ناپذیری را به بیماران مبتلا به اختلالات روان وارد می کند.


رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت هر گونه درمان اختلالات روانی و وسواس از طریق مداخلات غیر قانونی و بی پایه و اساس را رد کرد.
دکتر ناصحی، مدیر کل اداره سلامت روان وزارت بهداشت گفت: متاسفانه برای درمان اختلالات روانی مداخلاتی توسط افراد سود جو در جامعه صورت می گیرد که غیر علمی بوده و آسیب های جبران ناپذیری را به بیماران مبتلا به اختلالات روان وارد می کند.
وی در خصوص این مداخلات افزود: به عنوان مثال برای درمان بیماران مبتلا به وسواس این بیماران را در قبر می خوابانند یا با مرده مواجه می کنند یا آب شستشو مردگان را روی بدن آنها می ریزند که این مداخلات توسط افرادی که به هیچ وجه صلاحیت علمی و پزشکی ندارند انجام می شود.
ناصحی با بیان اینکه برخی از بیماران هم که از درمان خسته شده اند فریب این تبلیغات را می خورند و جذب این مداخلات غیر قانونی می شوند عنوان کرد: بازرسین معاونت درمان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکي نیز هر چند وقت یک بار طبق گزارشات واصله از طریق مردم با این مراکز برخورد قانونی می کنند ولی بعد از تعطیلی یک مرکز چند وقت دیگر این افرد در جایی دیگر به فعالیت خود ادامه می دهند.
ناصحی با تاکید بر اینکه این افراد سود جو برای این مداخلات بی پایه و اساس هزینه های گزافی را از بیماران می گیرند خاطر نشان کرد: یکی دیگر از انواع مداخلات برای درمان اختلالات روانی درمان از طریق عرفان است که این افراد عنوان می کنند که با اتصال فرد به فضا می توانند مشکلات روحی و روانی او را برطرف کنند و این امر هم غیر قانونی و غیر علمی است و توصیه اکید به بیماران دچار اختلالات روانی داریم که فریب این افراد سود جو را نخورند و حتما برای درمان اختلالات روانی خود به روانپزشک مراجعه کنند.
منبع:باشگاه خبرنگاران


کد مطلب: 17210

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/17210/درمان-وسواس-خواباندن-قبر

میگنا
  https://www.migna.ir