يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - 28 Nov 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ / ۲۳:۲۵
کد مطلب: 17428
۱

افزایش شیوع بیماریهای روانی میان بزرگسالان

افزایش شیوع بیماریهای روانی میان بزرگسالان
آنوراگ ورما روانشناس کالج پزشکی لعن نهرو اظهار داشت: مردم اغلب تشخیص نمی دهند که از نظر روانی در سلامتی کامل به سر نمی برند و گفتن این که ما از نظر روانی همان وضعیت سالم یک نسل پیش را داریم دشوار است.
وی افزود: این درحالی است که در شرایط کنونی در تشخیص بیماریهای روانی با تکنیکیهای ژنتیکی و تصویررداریهای مغزی بهتر عمل می کنیم و اگر این بیماریها به موقع تشخیص داده شود ما می توانیم در کاهش شدت یا فراوانی علائم مداخله کنیم.
این کارشناس یادآور شد: امروزه احتمال تشخیص بیش فعالی، افسردگی، استفاده از داروهای اعتیادآور بیشتر از گذشته است. آگاهی مردم افزایش یافته و آنها بیشتر برای درمان بیماریهای روانی خود به متخصصان مراجعه می کنند. دکتر ورما گفت: اما ما از نظر روانی بیمارتر شده ایم، امروز در مقایسه با نسل گذشته تعداد بیشتری از ما از نظر روانی بیمار هستیم و بیماری روانی ما در مراحل اولیه خود را نشان می دهد.
تحقیقاتی که از این نظریه پشتیبانی می کند اضطراب کودکان و مشکلات روانشناختی آنها را در سال 1957 ارزیابی کرده و این آمار را با میانگین سطح اضطراب کودکان امروز مقایسه کرده است.
نتایج این تحقیقات نشان داد که کودکان امروز دارای مشکلات روانشناختی نیستند و کودکان سال 1957 نسبت به نسلهای قبلی مضطرب تر بودند. یک تحقیق دیگر از این نظریه پشتیبانی کرده این است که تعداد افرادی که بیماری آنها روانی تشخیص داده شده افزایش یافته است.
به طور کلی این رشته از تحقیقات نشان می دهد که موضوع صرفاً تشخیص بهتر بیماریهای روانی نیست و اتفاقات دیگری در شرف وقوع است. برخی از رفتارها، تفکرات و احساساتی که در آن زمان در دامنه تجربه عادی انسان یا قدرتهای ماوراء الطبیعه قرار می گرفت، امروزه در بخش آسیب شناسی طبقه بندی می شود.
این توضیح تلویحا بیان می دارد که ما انسانها اکنون بیشتر از گذشته تمایل داریم که بیماری روانی را در خود و دیگران بپذیریم. افزایش توقعات کاری یک فاکتور تأثیرگذار در این میان است.
آهنگ حرکت و تقاضای مشاغل افزایش یافته است. بسیاری از شرکتها با کمترین تعداد کارمندان یا کارگران کار خود را پیش می برند و اگر یک کارگر یا کارمند نتواند با بیشترین حد با این آهنگ سریع همراه شود با خطر اخراج شدن و مشکلات دیگر رو به رو می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
بحران ‌خاموش در بین مردان!
عادتهای روا‌نشناختی رایج که عملکرد ذهنی و هوش را دچار اختلال می‌کند
قوانین تلویزیون دیدن کودکان چیست؟
چرا برخی مردان دست به خشونت علیه زنان می‌زنند؟
احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است
زبان بدن تا چه اندازه در ارتباط تاثیرگذار است؟
هرگز این جملات را به فرد مضطرب نگویید
راهنمای درمان و نمونه‌های بالینی DSM-5 برای سلامت روان کودکان
مراحل مهم و اساسی برای گذر آسان از یک رابطه ناسالم
راز علاقه مادربزرگ‌ها به نوه‌ها چیست؟
نمی توانی به عقب برگردی و شروع را عوض کنی، ولی می توانی از جایی که هستی آغاز کنی و پایان را عوض کنی...