سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - 4 Oct 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ / ۲۳:۵۱
کد مطلب: 17849
۰

افزایش بیش فعالی کودکان در مادران سیگاری

یک فوق تخصص روانپزشکی کودکان با بیان اینکه سیگار کشیدن از نظر روانپزشکی یک رفتار غیرطبیعی تلقی می‌شود، گفت: مطالعات نشان داده است زنانی که در دوران بارداری سیگار مصرف می‌کنند نوزادان آنها از نظر روانی با مشکلاتی مانند اختلالات یادگیری، نقص توجه، کم خوابی، عصبانیت و پرخاشگری بیشتری مواجه هستند و احتمال اینکه این خانم‌ها فرزندان بیش فعال داشته باشند بیشتر است.

دکتر مهدی تهرانی دوست در گفت وگو با ایسنا ، با تاکید بر اینکه والدین، الگوهای بسیار مهم و در عین حال مجسم برای فرزندان خود در زمینه سیگاری شدن هستند، افزود: مهم ترین افراد تاثیرگذار بر کودکان و نوجوانان برای سیگاری شدن در آینده، والدین و افرادی هستند که با کودک و نوجوان در یک مکان زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه سیگار کشیدن از نظر روانپزشکی یک رفتار غیرطبیعی تلقی می‌شود، یادآور شد: مطالعات نشان داده است که احتمال سیگاری شدن فرزندان در پدر یا مادر سیگاری بیشتر است، اگر والدین در محیط منزل سیگار نکشند، تمایل فرزندان به سیگار کشیدن کاهش می‌یابد و احتمال سیگاری شدن آنها در آینده کمتر است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه آمار دقیقی از جمعیت کودکان سیگاری موجود نیست، افزود: مصرف سیگار در بین نوجوانان رو به افزایش است.
دکتر تهرانی دوست خاطرنشان کرد: مطالعات نشان داده است زنانی که در دوران بارداری سیگار مصرف می‌کنند نوزادان آنها از نظر روانی با مشکلاتی مانند اختلالات یادگیری، نقص توجه، کم خوابی، عصبانیت و پرخاشگری بیشتری مواجه هستند و احتمال اینکه این زنان فرزندان بیش فعال داشته باشند بیشتر است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دلبستگی و وابستگی کودک به والدین و حد طبیعی آن
با این وابستگی ناسالم آشنا شوید
علت افزایش بلوغ زودرس دختران در دوران همه‌گیری چیست؟
اگر سوگ‌هايمان به پايان نرسد چه؟
۳۴ ماهگی کودک؛ آغاز مهارت های زبانی و احساسی
چرا وقتی ورزش می‌کنید حال روح‌تان بهتر می‌شود؟
حسادت بیمارگونه، علل، علائم و درمان
به این گفتار و رفتار نوجوان‌تان حساس باشید
روانشناسی ریسک‌پذیری را چگونه می بیند؟!
خودکشی شناسی  یا  Suicidology
چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟
چگونه وابستگی عاطفی را از بین ببریم؟
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!