جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 7 May 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ / ۱۴:۴۸
کد مطلب: 18116
۰

دانشجویان کانادایی و بحران اختلالات روانی

در این تحقیق 30 هزار دانشجو از نظر سلامت روان و مشکلات سلامتی که دانشجویان کانادایی با آن روبرو هستند مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتند.
در این مطالعه نزدیک به 90 درصد از دانشجویان عنوان کردند نسبت به از دست دادن فرصت‌هایی که در زندگی داشته‌اند نگران هستند. همچنین بیش از 50 درصد نیز عنوان کردند احساس ناامیدی می‌کنند و 63 درصد از آنان نیز اظهار داشتند که احساس تنهایی شدید بر آنها چیره شده است.
نتایج این مطالعه همچنین تصویری تلخ از رواج خودکشی در بین دانشجویان نشان داده چرا که 9.5 درصد از دانشجویان اعتراف کردند سال گذشته به طور جدی به خودکشی فکر کرده‌اند.
از سوی دیگر 1.3 درصد از آنها نیز قصد داشتند خودکشی کنند. «سو تینگ»، مدیر بخش سلامت و تندرستی دانشجویان دانشگاه «رایرسون» کانادا دراین‌باره گفت: اغلب اوقات برخی از مشکلات روانی که دانشجویان با آنها روبرو هستند، نادیده گرفته می‌شود.
سو تینگ تاکید کرد: موضوع نگران کننده این است که بسیاری مشکلات دانشجویان در این کشور ناشی از کاهش بهداشت روانی است و مشکلات روانی دانشجویان کانادایی هم‌اکنون به مرز هشدار رسیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «گلوب اند میل»،‌ وی افزود: دانشجویان با مشکلات مختلفی روبرو هستند که برخی از آنها از مشکلات سلامتی، برخی مشکلات روابط و برخی دیگر نیز از مشکلات مالی و دانشگاهی رنج می‌برند اما نکته مهم این است که قشر عظیمی از دانشجویان یعنی 55 درصد از آنها بطور همزمان با سه یا تعداد بیشتری از این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مدیریت اختلاف با خانواده همسر
افسردگی در بی تمرینی!
در دام روانشناسان قلابی اینستاگرامی نیفتید/ بازارمکاره مشاوره در اینستاگرام!
چند ترفند برای درمان وسواس فکری و عملی
معتادانِ کودک را به کمپ‌ها ارجاع نمی‌دهیم
چگونه در زندگی خوش‌بین باشیم؟
چند ترفند برای جلوگیری از رفتارهای پرخاشگرانه در ایام نوجوانی
آشنایی با شرح وظایف یک روانشناس
"من خجالتی‌ام؛ چه کنم؟" 5 توصیه برای غلبه بر کمرویی
پنج دلیلی که نباید وارد رابطه با یک فرد خودشیفته شوید
7 علامت جسمی که ثابت می کند افسردگی فقط در ذهن شما نیست
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی