چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ - 23 Jun 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۲ / ۰۰:۵۷
کد مطلب: 18341
۱

نشانه هاي افسردگي در مردان

نشانه هاي افسردگي در مردان
افرادي که به افسردگي باليني مبتلا مي شوند علاقه خود را به فعاليت هايي که دوست داشته اند از دست مي دهند. با اين حال علايم افسردگي در افراد مختلف به ويژه در زنان و مردان متفاوت است.
در اين مطلب برخي از علايم افسردگي در مردان را بررسي مي کنيم.
*خستگي مفرط
افراد افسرده دچار تغييرات فيزيکي و جسمي مي شوند. اين افراد دچار خستگي مفرط يا کندي حرکات فيزيکي و گفتاري مي شوند. طبق بررسي محققان، مردان خستگي مفرط و علايم فيزيکي ديگر افسردگي را به عنوان مشکل اصلي خود گزارش مي دهند.

*خواب کم يا بيش از حد
مشکلات خواب مانند بي خوابي، بيدار شدن زودهنگام يا خواب بيش از حد از علايم شايع افسردگي است. برخي افراد روزي ۱۲ ساعت مي خوابند و باز هم احساس خستگي مي کنند يا اين که در رختخواب غلت مي خورند و هر ۲ ساعت از خواب بيدار مي شوند. همانند خستگي مفرط، مشکلات خواب يکي از علايم اصلي افسردگي است که مردان با پزشک خود درميان مي گذارند.

*معده يا کمردرد
مشکلاتي مانند يبوست يا اسهال، سردرد و کمردرد در افراد افسرده شايع است. به طور کلي افراد افسرده با درد مزمن و اختلالات گوارشي مواجهند.
*بي قراري
در اغلب مرداني که افسرده اند، علايم بي قراري ديده مي شود اگر در مورد يک موضوع عاطفي صحبت کنند، بي قرار مي شوند و افکار منفي که به طور مداوم همراهشان است، باعث ناراحتي شان مي شود.
*مشکل تمرکز
کند شدن حرکات فيزيکي، توان پردازش اطلاعات را کاهش مي دهد و در نتيجه تمرکز روي کار مشکل ساز مي شود. *خشم
برخي مردان افسردگي را در خشم نشان مي دهند. موقعي که متوجه امري اشتباه مي شوند، با نشان دادن خشم قصد دارند نشان دهند که قوي و توانمند هستند.
*استرس و اضطراب
استرس طولاني مدت مي تواند در بدن و مغز تغييراتي به وجود آورد که به افسردگي مي انجامد.نتايج تحقيقات، ارتباط نزديک اضطراب و افسردگي را نشان مي دهد.
*مصرف موادمخدر و مشروبات الکلي
مصرف موادمخدر اغلب با بروز افسردگي همراه است. بررسي ها نشان مي دهد، افراد الکلي نسبت به افراد عادي ۲ برابر بيشتر دچار افسردگي مي شوند.
*ناتواني جنسي
افسردگي يک علت شايع از دست دادن تمايل و ناتواني جنسي است. اين علايم که مردان ترجيح مي دهند آن را عنوان نکنند، مي تواند افسردگي را تشديد کند. البته مشکل ناتواني جنسي مي تواند علل ديگري نيز داشته باشد.

*شک و ترديد به طور طبيعي برخي افراد به سختي مي توانند تصميم بگيرند اما شک و ترديد و ناتواني در تصميم گيري در افرادي که قبلاً با چنين مشکلي مواجه نبودند، مي تواند نگران کننده باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نگرانی چیست؟
روانشناسی کودک چیست و چرا اهمیت دارد؟
نشخوار فکری چیست؟ راه‏‌های مقابله با آن کدامند؟
عادت های روزمره را چطور تغییر دهیم؟
استرس بالا احتمال "سندرم قلب شکسته" را افزایش می دهد
طلاق در کمین چه کسانی است؟
چرا بیماری‌های ذهنی مطالعه را دشوار می‌کنند؟
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس
رابطه اثربخش در مشاوره
والدین به تفاوت های ذهنی بچه ها احترام بگذارند
حرف و عمل ما چه زمانی هم‌خوانی دارد
ازدواج سفید چیست؟
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو