شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ / ۱۶:۰۴
کد مطلب: 18666
۰

زمان انتشار كتاب و ويژه نامه راهنماي انتخاب رشته كنكور ۹۲

به گزارش میگنا، حسين توكلي» روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: براساس برنامه زماني پيش بيني شده، فرآيند انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ از روز پنج شنبه، ۱۷ مردادماه آغاز مي شود و تا روز سه شنبه، ۲۲ مردادماه ادامه خواهد داشت.
وي درباره تسهيلات سازمان سنجش براي انتخاب رشته هاي تحصيلي داوطلبان كنكور امسال، اظهار داشت: به منظور كمك بيشتر به داوطلبان آزمون سراسري سال ۹۲، ويرايش پنجم كتاب «انتخاب رشته، انتخاب آينده» از روز دوشنبه، هفتم مردادماه ۹۲ توزيع خواهد شد.
توكلي ادامه داد: اين كتاب دربردارنده اطلاعات مناسبي درخصوص انتخاب رشته و مسائل مرتبط با آن است و در ويرايش جديد، تغييرات آيين نامه ها و قوانين مربوط به سنجش و گزينش دانشجو لحاظ شده و درعين حال، مطالب آن به پنج فصل كاهش يافته و نكات مورد نياز داوطلبان به طور مشخص تر مطرح شده است.
به گفته سخنگوي سازمان سنجش، داوطلبان مي توانند از روز دوشنبه، هفتم مردادماه به مراكز مشخص شده در اطلاعيه سازمان سنجش كه فهرست آنها بر روي سايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار دارد مراجعه و نسبت به تهيه اين كتاب اقدام كنند.
وي به توزيع ويژه نامه راهنماي انتخاب رشته همزمان با كتاب انتخاب رشته، انتخاب آينده اشاره كرد و گفت: ويژه نامه انتخاب رشته سال ۱۳۹۲ با تمركز بر نيازهاي داوطلبان، والدين و مشاوران مدارس تهيه شده و اطلاعات مفيدي در اختيار آنها قرار مي دهد و توزيع آن همراه با نشريه پيك سنجش روز دوشنبه، هفتم مردادماه ۹۲ صورت خواهد گرفت.

توكلي به داوطلبان توصيه كرد قبل از انتخاب رشته از تسهيلات سازمان سنجش براي انتخاب دقيق تر و بهتر رشته هاي تحصيلي استفاده كنند. مشاورعالي سازمان سنجش خاطرنشان كرد: نرم افزار راهنماي انتخاب رشته نيز يكي ديگر از تسهيلات سازمان سنجش براي كمك به انتخاب رشته داوطلبان است و اين امكان را به داوطلب مي دهد كه بر حسب مورد، با توجه به وضعيت علمي و نمره خود كه در آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ كسب كرده است خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسري سال ۹۱ مقايسه و امكان قبولي خود را مشاهده كند.
وي يادآور شد: ين نرم افزار پس از اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري سال ۹۲ و قبل از شروع انتخاب رشته هاي تحصيلي از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت. نتايج اوليه آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ در قالب كارنامه تنظيم شده و از روز ۱۲ مردادماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی‌های رواندرمانگر ممتاز
نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن