يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - 4 Jun 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ / ۲۳:۳۶
کد مطلب: 18883
۰

اصلاحات دفترچه انتخاب رشته کنکور اعلام شد

حذف و اضافه برخی رشته‌ها
به گزارش مهر، با توجه به اینکه برخی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي پس از تدوين دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي (شماره 2) آزمون مذكور، براي پذيرش دانشجو اعلام ظرفيت کرده اند و يا اصلاحاتي در رشته هاي مورد پذيرش ارائه داده اند، متقاضيان مي توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و كدرشته محل هاي اين اطلاعيه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

داوطلبان می توانند تا پايان روز سه شنبه 22 مردادماه نسبت به انتخاب كدرشته محل هاي مورد نظر اقدام کنند. بنابر اصلاحات اعلام شده از سوی سازمان سنجش عنوان صحيح رشته نيمه متمركز تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه فرهنگيان، «دبيري تربيت بدني و علوم ورزشي» است، دانشكده علوم اقتصادي به «دانشگاه علوم اقتصادي»، ارتقاء پيدا كرده است و به ظرفيت كليه رشته محل هاي دوره شبانه دانشگاه يزد، 5 نفر اضافه شده است.

با توجه به انتزاع شهرستان طبس از استان يزد و الحاق آن به استان خراسان جنوبي، كليه رشته هاي تحصيلي واحد آموزشي طبس دانشگاه پيام نور، مربوط به «دانشگاه پيام نور استان خراسان جنوبي» است. همچنین شهرستان هاي داراب و جهرم و بخش كربال از شهرستان خرامه به مناطق و شهرستان هاي تحت پوشش دانشگاه پيام نور فارس، مركز استهبان اضافه شده است.
مؤسسات غيرانتفاعي جهاد دانشگاهي رشت، كاشمر و همدان (وابسته به جهاددانشگاهي) نیز دارای شرايط اختصاصي هستند که باید مورد توجه قرار گیرد. كليه پذيرفته شدگان علاوه بر واحدهاي مصوب رشته، موظف به گذراندن دوره هاي خاص هستند.
علاوه بر این اصلاحات مربوط به رشته هاي چند گروهي در گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني نیز اعلام شده است که داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش از تغییرات آن مطلع شوند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...