پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - 7 Dec 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۲ / ۱۴:۳۶
کد مطلب: 19553
۰

برترین های کنکور 92 نخبه شدند

مهر: در سال جاری 390 نفر از برترین‌های آزمون‌های سراسری گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضی فیزیک و هنر به عنوان استعدادهای برتر تحت حمایت بنیاد ملی قرار می‌گیرند که این میزان در گذشته 220 نفر بوده است. آیین نامه احراز استعداد برتر و نخبگی به منظور تحقق بخشیدن به تاكید مقام معظم رهبری در استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان و در راستای توسعه همه جانبه كشور از سوی بنیاد ملی نخبگان تدوین و اجرا شد. بر این اساس برترین‌های آزمون سراسری زیرچتر حمایتی بنیاد ملی قرار گرفته است. در این راستا برگزیدگان از میان رتبه‌های برتر آزمون‌های سراسری مقطع كارشناسی از میان 150 نفر اول برای رشته‌های ریاضی و فیزیک، 100 نفر اول از میان برترین‌های رشته‌ علوم تجربی، 100 نفر اول از گروه آزمایشی علوم انسانی و 40 نفر اول رشته‌های هنر به عنوان استعداد برتر تحت پوشش بنیادملی نخبگان قرار می‌گیرند. .

نام گروه آزمایشی تعداد برترین‌های مورد حمایت
ریاضی فیزیک 150
علوم تجربی 100
علوم انسانی 100
هنر 40

این در حالی است که در گذشته تنها 100 نفر اول كنكور ریاضی، 50 نفر اول آزمون سراسری انسانی و علوم تجربی و 20 نفر اول آزمون هنر می‌توانستند مشمول حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان شوند كه شورای عالی انقلاب فرهنگی با توجه به اینكه تفاوت چندانی در سطح استعداد این نفرات وجود نداشت با بررسی‌های صورت گرفته با افزایش تعداد نخبگان كنكور ورودی آزمون سراسری دانشگاه‌ها در سال گذشته موافقت كرد.
برگزیدگان المپیادهای علمی معتبر داخلی و جهانی، مخترعان و مكتشفان، برگزیدگان از میان نفرات اول دانش آموخته رشته‌های دانشگاهی كارشناسی و بالاتر، برترین‌های مسابقات علوم قرآنی، برگزیدگان نفرات اول تا سوم مسابقات معتبر قرآنی داخلی و بین المللی با تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان استعداد برتر، شخصیت‌های برجسته علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشور، آفرینندگان آثار بدیع و ارزنده ادبی و هنری، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و فناوری، مدرسان و محققان علوم حوزوی از دیگر گروه‌هایی هستند كه در صورت كسب شرایط لازم می‌توانند مشمول حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان قرار گیرند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
كاغذ سفيد را هر چقدر هم تميز و زيبا باشد كسی قاب نمی‌گيرد، برای ماندگاری در ذهن‌ها بايد حرفی برای گفتن داشت