پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 1 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ / ۲۲:۰۵
کد مطلب: 19717
۱

اشتباهي كه فرصت‌ها را از شما مي‌گيرد!

اشتباهي كه فرصت‌ها را از شما مي‌گيرد!
باشگاه خبرنگاران: یک روانشناس گفت: كم‌رويي در اين دسته از افراد ريشه در ساختار ژنتيكي‌شان دارد. وي ادامه داد: افرادي كه بلافاصله قلبشان شروع به زدن مي‌كند و كف دست‌هايشان سرخ و خيس از عرق مي‌شود و نمي‌توانند درست نفس بكشند، خجالتي هستند. خجالتي بودن هم مي‌تواند ژنتيكي باشد و هم بر اثر عوامل محيطي در فرد به وجود بيايد كه در هر انساني به گونه‌اي فرق دارد.
"مظلومي" روانشناس افزود: افرادي كه ژنتيك برون‌گرا دارند بهتر مي‌توانند با ديگران صحبت كنند و خود را در جمع نشان دهند، در صورتي كه افراد داراي ژنتيك درون‌گرا نمي‌توانند خود را در جمع نشاند دهند و گوشه‌گير هستند. اگر خجالتي بودن را سركوب نكنيد نمي‌توانيد در اجتماع خود را نشان دهيد و پيشرفت كنيد و هميشه تنها و گوشه‌گير باقي مي‌مانيد.

اين روانشناس تصريح كرد: افراد خجالتي هميشه از جمع وسيع ترس دارند و ناراحتي در چهره‌ي آنان نمايان است. با ديگران معاشرت كنيد تا از خجالتي بودن دور شويد تا گوشه‌گير و تنهايي به سراغتان نيايد. "مظلومي" افزود: افراد خجالتي بايد در جمع كاري كنند كه خسته و بي‌حوصله به نظر نرسند.

وي ادامه داد: در زندگي از شكست خوردن نترسيد و در همه حال به تلاش خود ادامه دهيد، همه چيز را در جمع به خودتان نگيريد تا سخني باعث ناراحتيتان نشود. افراد خجالتي بايد توقعشان را در زندگي پايين بياورند. افرادي كه به درد خجالت گرفتارند در زندگي دچار ناراحتي‌هاي بسياري مي‌شوند و هيچ چيز در زندگي آنها بدتر از خجالتي بودن آنها نيست.

"مظلومي" روانشناس يادآور شد: افراد خجالتي در روابط اجتماعي و ارتباط برقرار كردن احساس غريبگي دارند و اضطراب روي شكل ظاهري آنها تأثير مي‌گذارد. افراد دستپاچه و نگران هم خجالتي هستند كه در هر شرايط و موقعيتي دچار اضطراب و نگراني مي‌شوند و دوستان بسيار كمي هم دارند.

"مظلومي" افزود: عده‌اي از افراد خجالتي بي‌اراده و بي‌انگيزه و بدبين هستند كه اعتماد به نفس‌شان هم ضعيف و پايين است. افراد خجالتي مورد انتقاد و سرزنش ديگران قرار مي‌گيرند و نمي‌توانند در مورد اتفاق‌هاي روزانه‌شان با كسي صحبت كنند.

"مظلومي" در پايان خاطر نشان كرد: افراد خجالتي بايد با تقويت مثبت‌انديشي پديده تلخ خجالتي بودن را از خود دور كنند و آن را از بين ببرند. با اعتماد داشتن به خود و تقويت مثبت‌انديشي، خجالتي بودن را براي هميشه رها كنيد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد