چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - 6 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ / ۲۳:۳۱
کد مطلب: 20004
۱

به جای آنتی بیوتیک، ویروس بخورید!

به گزارش مهر این شیوه جایگزین مناسبی برای آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت های باکتریایی عرضه می کند که در آن از ویروس های طبیعی موسوم به باکتریوفاژها یا باکتری خوارها و یا به طور خلاصه فاژها استفاده می شود.

محققان دانشگاه لستر، فاژهایی را که به طور خاص باکتری «Clostridium difficile) «C.diff)، را هدف قرار می دهد، جدا کردند. «C.diff» موجب بروز عفونت بیمارستانی می شود که سال گذشته موجب مرگ هزار و 646 شهروند انگلیسی شد. در بررسی های آزمایشگاهی این ویروس ها در برابر خطرناک ترین نوع این باکتری 90 درصد موفق عمل کردند.
خطر افزایش مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها یکی از مهمترین خطرات برای سلامتی در سراسر جهان هستند. «مارتا کلوکی» مجری این تحقیقات می گویند فاژها می توانند نقش مهمی را در دهه های پیش رو در درمان عفونت های باکتریایی ایفا کنند.
وی افزود: تاثیر آینده آنتی بیوتیک ها رو به کاهش است چرا که باکتری های بیشتری هوشمند می شوند و از این داروهای معجزه آسا را دور می زنند. همین امر نیاز برای جستجوی درمان های جدید را افزایش می دهد. بر خلاف آنتی بیوتیک ها، فاژها به طور کلی فقط یک گونه باکتری را هدف قرار می دهند.
این امر می تواند آنها را به عنوان درمانی برای عفونت های «C.diff» موثر واقع کند. این درحالی است که درمان با آنتی بیوتیک وقتی تداخل با تعادل باکتری خوب در روده تداخل کند، خطرناک می شود. فاژها سلول های باکتری را عفونی و DNA خود را درون سلول تکثیر می کنند. این کار نه تنها موجب مرگ باکتری می شود بلکه فاژهای جدیدی که از سلول مرده آزاد می شوند برای کشتن دیگر سلول های باکتری گسترش می یابند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی