چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - 29 Jun 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ / ۲۲:۲۲
کد مطلب: 20101
۰

رابطه ضربه مغزی با افسردگی در کودکان

ایسنا:  متخصصان با استفاده از اطلاعات یک مطالعه حوزه سلامت در آمریکا دریافتند کودکان و نوجوانانی که دچار ضربه مغزی شده‌اند بیش از سایر همسالان خود با خطر ابتلا به افسردگی مواجه هستند.
«کیت ییاتس»، متخصص اعصاب کودکان که در این مطالعه شرکت نداشته می‌گوید: هرچند یافته‌های این بررسی تایید نمی‌کند که وارد شدن ضربه به سر کودکان عامل ابتلا به افسردگی است اما آزمایش‌ها وجود ارتباط بین ضربه مغزی و بروز افسردگی در افراد بزرگسال را تایید می‌کنند.
ییاتس همچنین اظهار داشت: در حالی که جدیدترین مطالعات رابطه علت و معلولی را تایید نمی‌کنند اما ارتباط بین این دو فاکتور را در کودکان تایید کرده‌اند. همچنین هنوز مشخص نیست که علت رابطه بین این دو عامل چیست. به گفته ییاتس، با توجه به نتایج این مطالعه پزشکان باید زمان معاینه کودکی که دچار ضربه مغزی شده او را به لحاظ مشکلات رفتاری و روانی از جمله افسردگی و اضطراب نیز تحت معاینه و آزمایش قرار دهند.
«متیو ویلی»، محقق ارشد این مطالعه نیز گفت: یافته‌های این تحقیق به متخصصان کودک نیز کمک می‌کند که نسبت به تاثیر آسیب‌های مغزی بر احتمال بروز افسردگی در کودکان مطلع باشند و هنگام معاینات خود این فاکتور مهم را نیز مدنظر قرار دهند.
در این مطالعه نزدیک به 82 هزار کودک و نوجوان زیر 18 سال مورد بررسی قرار گرفتند که تعدادی از آنان سابقه ضربه و صدمات مغزی داشتند و مشخص شد که نرخ ابتلا به افسردگی در این کودکان حدود 4 درصد بیشتر بوده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

جویدن ناخن نشانه کمال‌گرایی است
۵ توصیه عملی برای مدیریت "حمله پانیک"
نجات از تله پشت گوش ‏‏اندازی کارها
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد