پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - 7 Dec 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ / ۱۲:۱۴
کد مطلب: 20259
۰
۱
بار مالی 170 میلیاردی قانون افزایش مرخصی زایمان در سال 92

کاهش امنیت شغلی زنان با افزایش مرخصی زایمان

علت اجرایی نشدن قانون تاکنون
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در صورت تامین منابع مالی، قانون افزایش مرخصی زایمان زنان از شش به 9 ماه توسط دولت، این قانون توسط سازمان تامین اجتماعی اجرایی می‌شود، اظهار کرد: قانون افزایش مرخصی زایمان زنان هنوز به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ نشده است.

محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با بیان اینکه برای اجرای قانون افزایش مرخصی زنان از شش به 9 ماه در سال جاری 170 میلیارد تومان اعتبار لازم است،‌ اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی این میزان اعتبار را درخواست و مکاتبه کرده، بنابراین به محض تخصیص این اعتبار قانون را اجرایی خواهیم کرد و سازمان هیچ مشکلی با آن ندارد.
وی با تاکید به اینکه این قانون فعلا قابلیت اجرایی ندارد،‌ افزود: بار مالی قانون مذکور هنوز تامین نشده، لذا فعلا قابلیت اجرا ندارد. معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی به مواد 26 و 29 قانون برنامه پنجم توسعه استناد کرد و گفت: تا زمانی که سازمان تامین اجتماعی منابع مالی طرحی را تامین نکند حق اجرایی کردن آن‌ را ندارد؛ در مورد قانون افزایش مرخصی زنان از شش به 9 ماه نیز قانون زمانی اجرایی می‌شود که منابع مالی آن تامین شود و از آن پس تامین اجتماعی به بیمه شدگانی که مشمول این قانون می‌شوند، ارائه خدمت می‌کند.

قانون افزایش مرخصی زایمان، امنیت شغلی زنان را به مخاطره می‌اندازد
 زدا به نظر فنی سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با افزایش مرخصی زایمان زنان از شش به 9 ماه اشاره و عنوان کرد: این قانون از نظر امنیت شغلی چندان به نفع زنان نیست، چرا که در سال 90 و 5 ماهه اول سال 91 براساس بررسی‌ها، 145 هزار نفر به مدت شش ماه از مرخصی زایمان استفاده کردند که 47 هزار نفر از این تعداد در مراجعت به کار اخراج شدند.
وی افزود: حال اگر مرخصی زایمان زنان از شش به 9 ماه افزایش یابد، با توجه به نرخ بالای بیکاری و افراد جویای کار مستعد، امنیت شغلی زنان به مخاطره می‌افتد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهدى
6 ماه کافىست. به ىه اداره مراجعه کردم پرونده من افتاد دست سه خانم از شانس گند من رفت مرخص زایمان الان نزدىک 11 ماه مىگزره پرونده من مفقود شده .اول مدىرىت رو تقویت کنىد بعد تصمیم کبرى بگىرىد
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.